Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

British Airways umożliwią męskiej załodze noszenie makijażu i męskich koków

British Airways umożliwią męskiej załodze noszenie makijażu i męskich koków

Męska załoga British Airways będzie mogła nosić makijaż i „męskie bułeczki” w najnowszej próbie promowania przez przewoźnika flagowego środowiska „włączającego”.

Firma powiedziała, że ​​chce, aby pracownicy byli „najbardziej autentyczną wersją siebie”. Ponieważ rozluźniła wytyczne dotyczące mundurówi mówienie pracownikom, aby byli „odważni, dumni i sobą”.

Piloci płci męskiej będą mogli nosić eyeliner, jeśli zechcą, a kolorowy lakier do paznokci i sztuczne rzęsy są teraz opcją dla obu płci na pokładzie.

British Airways w zeszłym roku Porzuciłem frazę „panie i panowie”. Od reklam na pokładzie po kampanię mającą na celu uczczenie „różnorodności i integracji” klientów.

Jednak nie dotarł jeszcze do swojego rywala Virgin Atlantic, który rozpoczął się we wrześniu Mężczyźni i personel pokładowy mogą nosić spódnice A ich koledzy z klasy do noszenia spodni.

Posunięcie linii lotniczych Sir Richarda Bransona było pierwszym w brytyjskim przemyśle lotniczym i towarzyszyło innym reformom, takim jak nie wymaganie od pracowników zakrywania tatuaży.

Dyrektor generalny Virgin, Shay Weiss, powiedział w tym miesiącu, że od czasu zmiany ubioru liczba podań o pracę podwoiła się, co pomogło jej poradzić sobie z napiętym rynkiem pracy.

Bardziej zrelaksowane zasady British Airways dotyczą raczej akcesoriów i makijażu niż samego munduru, chociaż opracowano również nowe mundury.

Wcześniej męska załoga musiała mieć krótkie włosy, ale teraz będą mogli zapuścić je poniżej szyi związane w męski kok. Załoga będzie mogła zabrać na pokład bagaż podręczny, z zastrzeżeniem zmian w przepisach dotyczących bagażu podręcznego.

Linie lotnicze walczą o wyjście ze spadku popytu spowodowanego pandemią. Pasażerowie wracają, ale rosnące ceny paliwa w czasie wojny Rosji z Ukrainą wywołują nową presję.

Właściciel British Airways International Consolidated Airlines Group w zeszłym miesiącu odnotował zysk w wysokości 1,2 miliarda euro (1,1 miliarda funtów) za trzy miesiące do 30 września, w porównaniu do straty 452 milionów euro rok wcześniej.

READ  Wyprodukowano w Europie wschodzącej: GreenGroup, DriveX i GoRamp

Rzecznik British Airways powiedział: „Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych kolegów w British Airways i jesteśmy zaangażowani w integracyjne środowisko pracy.

„Pracowaliśmy z naszymi pracownikami, aby stworzyć aktualne wytyczne dotyczące higieny osobistej, urody i akcesoriów, dzięki czemu nasi koledzy mogą codziennie przynosić do pracy najlepszą, autentyczną wersję siebie”.