Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bristol Press – Święto polskiej kultury, długo wyczekiwana niedziela Festiwalu Małopolski 2022

New Britain – polskie piwo, Pyrogyz i Polka wybuchły w niedzielę, a Broad Street była miejscem, w którym można było być.

Festiwal Małopolski Krajowej Izby Gospodarczej powrócił po dwuletniej przerwie, zapełniając z bliska iz daleka polskie dzielnice New Britain.

„Dobrze jest wrócić po dwóch latach” – powiedział Henry Waniyevsky, przerzucając złote pyroge na grillu z Casey White, właścicielką Jaju Pyrogyz w Somerville w stanie Massachusetts.

Polacy z całego północnego wschodu zgromadzili się w Central Connecticut na to wydarzenie, które stało się największym i najbardziej lubianym polskim festiwalem.

Sabina Gul wraz z całą rodziną przyjechała z Ansonii na udział i to nie jest ich pierwszy raz w Małopolsce.

„Ja i moja rodzina zawsze będziemy tu robić zakupy” – powiedział Gull. „Przyjechaliśmy na ten festiwal trzy lata temu i bardzo się cieszymy, że jesteśmy tu teraz po Kovit.”

Wszystkie polskie markety i sklepy na Broad Street otworzyły podwoje dla wydarzenia, zapraszając zwiedzających do wspierania swoich biznesów.

Setki ulicznych sprzedawców i stoisk obejmowało sprzedawców sprzedających polską żywność i importowane nowości, organizacje non-profit i policję stanową Connecticut.

„Dzisiaj prowadzimy rekrutację” – powiedział stanowy żołnierz Luis Vazquez-Ocacio. „Jak dotąd mamy dobry głos”.

Polscy śpiewacy, tancerze i zespoły występowali od rana do wieczora na dwóch scenach na rogu ulic Brad i Waszyngton oraz przed General Holler Post 111, Związek Żołnierzy Polskich CT.

Są wśród nich uczniowie Szkoły Języka Polskiego w New Britain, wokalista Polonia Paderewski, polscy tancerze ludowi Poloni oraz uczniowie zespołu bluesowego Rich Podovsky.

Burmistrz New Britain, Erin Stewart, wydała proklamację do tłumu przed Holler Post, ogłaszając, że uczestnicy niebędący Polakami są „honorową polską” tego dnia.

„Myślę, że wszyscy nie mogli się doczekać powrotu tego festiwalu” – zaznaczył. „To najważniejsze wydarzenie, które odbędzie się w tym mieście”.

READ  Technologia SITA wyposaży osiem lotnisk w Polsce

Ci, którzy jakiś czas temu wybrali się na festiwal po południu, widzieli szary dym wydobywający się z tyłu kościoła Najświętszego Serca.

Straż Pożarna New Britain zareagowała na pożar w korytarzu przy stoisku 85, który szybko ugaszono. Budynek był wtedy pusty i nie było żadnych obrażeń.

Erica Drzewieckiego można uzyskać pod adresem [email protected]

Opublikowano w niedzielę, 5 czerwca 2022 o 15:46 w Bristol Press, General News. Zaktualizowano: niedziela, 5 czerwca 2022 15:49.