Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bristol Press – Darowizna pozwoli CCSU na oferowanie stypendium inżynierskiego studentom polskiego pochodzenia

Umieść tweeta

New Britain – Central Connecticut State University będzie teraz mógł oferować stypendium studentom inżynierii polskiego pochodzenia po przekazaniu darowizny na rzecz uniwersytetu.

Anna Sielawko przyznała CCSU 500 000 dolarów na utworzenie nowego stypendium dla studentów studiów inżynierskich polskiego pochodzenia. Sielawko, wieloletni zwolennik Programu Studiów Polskich CCSU, przekazał fundusze na utworzenie Inżynierskiego Funduszu Stypendialnego im. Johna Eismonta i Anny Sielawko, nazwanego na cześć jej zmarłego brata i odzwierciedlającego ich wspólną pasję do inżynierii.

Studenci CCSU, którzy chcą podjąć studia inżynierskie i mają dobrą pozycję w nauce, będą mogli ubiegać się o stypendium, jeśli są polskiego pochodzenia. Pierwsze stypendia inżynierskie im. Johna Eismona i Anny Sielawko zostaną przyznane wiosną tego roku.

New Britain ma największą polsko-amerykańską populację w Connecticut.

Program Studiów Polskich powstał w 1974 roku i pozwala studentom zgłębiać polską i amerykańską historię i kulturę Polski. Podczas specjalnego przyjęcia z okazji wręczenia daru Prezydent Zulma Toru wyraziła wdzięczność za dar.

„W imieniu całej społeczności uniwersyteckiej pragnę wyrazić szczerą wdzięczność Pani Sielawko” – powiedział Toru. „Specjaliści od inżynierii są bardzo poszukiwani, a jej hojny wkład sprawi, że wielu z nich będzie absolwentami CCSU”.

Sielawko wyemigrowała z rodziną z Polski i uczęszczała do szkół publicznych New Britain. Eismont uzyskał tytuł magistra inżyniera i biznesu, a następnie pracował w Waszyngtonie w przemyśle związanym z obronnością. Sielawko jest wiceprezesem i starszym doradcą w Sawka, Wiegert, Sielawko & Associates, grupie zarządzającej majątkiem w Merrill Lynch z siedzibą w Hartford.

Przed objęciem obecnego stanowiska Sielawko przez 17 lat pracowała w różnych obszarach zarządzania projektami i inżynierii w ABB Combustion Engineering. Sielawko w swojej karierze wspierała wiele organizacji kulturalnych i non-profit, w tym Program Studiów Polskich w CCSU. Jest członkiem rady doradczej programu, członkiem Rady Powierniczej Polsko-Amerykańskiej Fundacji w Connecticut, a w 2002 roku została wybrana Imigrantką Roku przez Walne Zgromadzenie Connecticut.

READ  Zakończyła się misja gospodarcza polskich firm w Afryce – Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Opublikowany w The Bristol Press, General News w czwartek, 20 stycznia 2022 o 13:52. Zaktualizowano: czwartek, 20 stycznia 2022 o 13:55.