Brisbane |  Hadad Mai zakłada Brazylię, podobnie Zwiatek – Polskę

Brisbane | Hadad Mai zakłada Brazylię, podobnie Zwiatek – Polskę

Po pierwszej porażce z Włochami Brazylia pokonała Norwegię 2:0 w drugim meczu grupy E, dzięki bramkom Beatrice Haddad Maia i Felipe Meligeni.

Mimo, że przegapiłem to, cieszyłem się, że uzbroiłem się w cierpliwość i dałem mu jeszcze jedną szansę. Byłem zadowolony z meczu, o którym myślałem. Beatrice Haddad Mia

Numer 15 na świecie Haddad Miah miała dominujący początek sezonu, przegrywając w zeszły czwartek z Włoszką Martiną Trevisan.

„Starałam się poprawić swoją grę, robić lepsze rzeczy niż dwa dni temu” – powiedziała Hadad Mia po pokonaniu Norweżki Maleen Helko w dwóch setach 6-4, 6-2. „Starałem się być tak agresywny, jak tylko mogłem. Nawet jeśli nie trafiłem, byłem szczęśliwy, że mogłem być cierpliwy i dać sobie kolejną szansę. Byłem zadowolony ze sposobu, w jaki myślałem o tym meczu” – powiedział.

Hadad Miah, najbardziej ulepszony gracz 2022 roku, walczył ze swoim 319. w rankingu przeciwnikiem z zapierającym dech w piersiach pokazem, biorąc pod uwagę, że 23-letni Norweg debiutował w seniorskiej pro tour.

Podczas solidnego dnia serwowania Haddad Mia nie miała przerwy, tworząc 11 własnych okazji i trzykrotnie przegrywając. Stracił zaledwie 12 punktów po swoim serwisie w dobrym 91-minutowym meczu.

Meligeni rozpoczął mecz w miejscu, w którym jego rodak zakończył mecz, pokonując 6:3, 6:3 drugiego na świecie Viktora Durasovica, który zajmuje 343. miejsce w grze pojedynczej mężczyzn.

Brazylijczyk odrobił straty po pierwszej porażce z Włochem Lorenzo Musettim w nowym międzynarodowym turnieju drużyn mieszanych, wykorzystując forhend z doskonałym skutkiem w kluczowych momentach 68-minutowego spotkania.

24-latek obronił jedynego break pointa, z jakim miał do czynienia, i zdobył decydującą przerwę w drugim secie znakomitym podaniem z forhendu. Thiago Monteiro ma teraz szansę wyrównać remis Brazylijczyka w meczu singlowym nr 1 mężczyzn z Casperem Ruudem nr 3 na świecie w niedzielę.

Roberta Brancha/Getty Images

W sesji wieczornej Polska i Kazachstan zmierzyły się z numerem 1 na świecie. Ika Swiatek pokonała Julię Putincewą 6:1, 6:3 i dała Polsce prowadzenie 1:0 w spodziewanej przewadze.

Kierowana przez polską legendę Agnieszkę Radwańską, Sviatek, która w meczu otwarcia obroniła break pointa, potrzebowała trzech meczów, zanim znalazła rytm i zasięg, które uczynią ją Graczką Roku 2022 WTA Tour.

„Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu” – powiedział po meczu Świątek. – Pierwsze mecze sezonu zawsze są trudne. Cieszyłem się, że tworzyłem muzykę w ważnych momentach.

Pracując 1-1, 0-30 ponownie pod presją, Svidek znalazł inny bieg i zdobył 12 kolejnych punktów, aby objąć prowadzenie 4-1. Po sześciu niewymuszonych błędach w pierwszych trzech gemach, Svidek odrobił straty w 27. minucie, popełniając tylko jeden do końca seta.

Sviatek przełamała 3-2 w drugim meczu i utrzymała prowadzenie po 6-4 minutach, wygrywając 22 do 5 przez Putincewą, zdobywając pierwszy polski punkt.

Timofey Skatov wyrównał remis, pokonując Daniela Michalskiego 7:6(7), 6:2. Pierwszy set okazał się kluczowy, z długimi, zaciętymi wymianami rozciągającymi gumę przez dwie godziny i 11 minut.

„To był bardzo trudny mecz, ale tak naprawdę mój kapitan nie był zadowolony, ponieważ grałem za dużo czasu” – powiedział Skatov. „Dzisiaj jest Nowy Rok i powinniśmy trochę świętować! Ale cóż, starałem się grać tak szybko, jak to możliwe.

Numer 142 na świecie Szatov obronił wszystkie pięć break pointów, z którymi zmierzył się z Michalskim, i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w United Cup.

W niedzielny wieczór Alexander Publick zmierzy się z polską gwiazdą Hubertem Hurcoxem. Ten remis to 3-1, a Polak prowadzi 3-1.

Magda Lynette z Polski zagra z Zibekiem Kulambayevą w grze pojedynczej kobiet nr 2 przed możliwym rozstrzygnięciem w deblu mieszanym na Pat Rafter Arena.

READ  Pierwsza komercyjna elektrownia jądrowa w Polsce zacznie działać w 2036 roku.