World

Brexit news: Home Office ogłasza w ostatniej chwili decyzję o ochronie obywateli UE | Polityka | Aktualności

Nigel Farage mówi, że Johnson „wiele mu zawdzięcza” za Brexit

Ogłaszając decyzję w piątek, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło, że spóźnieni kandydaci do programu osiedleńczego UE otrzymają tymczasową ochronę dla siebie i swoich rodzin. Trzy miesiące tymczasowej ochrony zostaną teraz zapewnione na potrzeby oceny spóźnionych wniosków i odwołań. Obywatele Unii Europejskiej, Norwegii, Liechtensteinu, Islandii i Szwajcarii oraz ich rodziny mieszkające w Wielkiej Brytanii mieli czas do 30 czerwca na zgłoszenie się do programu, który gwarantuje im prawo do życia, pracy i dostępu do usług publicznych w Wielkiej Brytanii.

Kevin Foster, przyszły minister ds. granic i imigracji, twierdził, że rząd ciężko pracował, aby uzyskać zgodę większości.

Powiedział: „Każdego dnia tysiące ludzi otrzymują status dzięki bardzo udanemu Europejskiemu Programowi Osiedlenia.

„Ciężko pracowaliśmy, aby zdecydowana większość została złożona przed terminem 30 czerwca, a teraz wspieramy tych, którzy składają spóźnione wnioski.

„Przyznanie tymczasowej ochrony tym, którzy zgłoszą się późno do programu i dołączą do członków rodziny, pokazuje nasze ciągłe wsparcie, aby zapewnić, że każda kwalifikująca się osoba otrzyma status, na jaki zasługuje”.

Wiadomości Brexit: Wielka Brytania będzie teraz oferować tymczasowe przepisy (Zdjęcie: Getty)

Aktualności Brexit

Wiadomości o Brexicie: Ursula von der Leyen prowadziła rozmowy z Wielką Brytanią (Zdjęcie: Getty)

Rząd poinformował Komisję Europejską o swojej decyzji i poinformuje wnioskodawców w celu dostarczenia dalszych informacji.

Do 30 czerwca złożono ponad sześć milionów wniosków w ramach programu.

Otrzymano również 5,1 miliona przyznanych statusów, podczas gdy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych twierdzi, że tylko niewielka liczba nie przekroczyła terminu.

Po zakończeniu okresu przejściowego obywatele UE i EOG oraz Szwajcarzy musieli przedstawić dowód swojego prawa do pozostania w Wielkiej Brytanii poprzez swój status imigracyjny.

Tylko w: Brexit: Rap podpisuje Wielką Brytanię z 10-narodowym klubem handlowym

READ  Suchy korytarz Ameryki Środkowej: nieoczekiwany poważny powód prowadzący do wyjścia z Egiptu do Stanów Zjednoczonych | Wiadomości klimatyczne

Aktualności Brexit

Aktualności Brexit: Program daje obywatelom prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii (Zdjęcie: Getty)

Rząd ogłosił również decyzję w sprawie europejskich wiz pracowniczych dla muzyków i artystów podróżujących w tym tygodniu do Unii Europejskiej.

Po krytyce muzyków za brak przepisów na tournée po kontynencie, Ministerstwo Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu ogłosiło wyniki negocjacji z 19 krajami.

Po negocjacjach muzycy nie będą potrzebowali krótkoterminowych wiz ani pozwoleń na pracę na krótkoterminowe trasy koncertowe.

Te kraje to: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Holandia, Polska, Słowacja, Słowenia i Szwecja.

nie przegap
Robotnicy „odmawiają wiary w korzyści płynące z Brexitu” [Latest]
Rzeczywistość Brexitu była celebrowana, gdy światowa Wielka Brytania rozkwitała poza UE [Update]
Biden „ignoruje” sygnały biegów w celu zawarcia „innowacyjnej” umowy handlowej z USA [Insight]

Aktualności Brexit

Wiadomość o Brexicie: obywatele UE mają teraz jeszcze trzy miesiące na oczekiwanie na wyniki swoich wniosków (Zdjęcie: Getty)

Aktualności Brexit

Wiadomości Brexit: Wstępny termin upłynął 30 czerwca (Zdjęcie: Getty)

W oświadczeniu rządowym czytamy: „Chcemy zapewnić, że po zniesieniu ograniczeń Covid-19 wycieczki będą mogły zostać wznowione, a nasi wiodący na świecie artyści i artyści mogą nadal intensywnie podróżować, uczyć się rzemiosła, powiększać grono odbiorców i pokazywać światu najlepsza brytyjska kreatywność.

„Chcemy, aby wielcy brytyjscy wykonawcy i inni kreatywni profesjonaliści mogli z łatwością koncertować za granicą.

„Jesteśmy świadomi wyzwań związanych z podróżami i nadal ściśle współpracujemy z branżą.

„Chcemy mieć pewność, że po zniesieniu ograniczeń COVID-19 wycieczki będą mogły zostać wznowione, a nasi wiodący na świecie artyści i artyści mogą nadal intensywnie podróżować, uczyć się rzemiosła, powiększać grono odbiorców i pokazywać światu to, co najlepsze w brytyjskiej kreatywności”.

Aktualności Brexit

Wiadomości o Brexicie: kalendarium wydarzeń prowadzących do wyjścia Wielkiej Brytanii (Zdjęcie: Ekspres)

Aktualności Brexit

Wiadomości Brexit: Elton John slams ograniczenia (Zdjęcie: Getty)

„Pomysł, że rząd zrobił coś wielkiego lub uzyskał pewne ustępstwa, nie jest prawdziwy.

„Reklama nie jest nową informacją dla przemysłu muzycznego”.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment