Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brexit NA ŻYWO: UE daje zielone światło, aby ratować holenderskich rybaków, aby „zrezygnowali” z pracy |  Polityka |  Aktualności

Brexit NA ŻYWO: UE daje zielone światło, aby ratować holenderskich rybaków, aby „zrezygnowali” z pracy | Polityka | Aktualności

Brexit LIVE: Wyciągnięcie dywanika spod UE, gdy brytyjskie firmy opuszczają blok – nowy schemat

Według nowego raportu zaufanie przedsiębiorców do Wielkiej Brytanii pozostało wyższe niż w pozostałej części Europy, pomimo wcześniejszych obaw, że wyjście z bloku zniszczy gospodarkę.

Zgodnie z nowym raportem dotyczącym perspektyw biznesowych opracowanym przez Accenture/S&P Global UK, zaufanie przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii spadło w czerwcu do rekordowo niskiego poziomu, ale przewyższyło wiele krajów UE o znacznie niższym zaufaniu biznesowym.

Raport wykazał saldo netto 28 proc. firm z sektora prywatnego, które spodziewają się, że ich działalność wzrośnie w przyszłym roku, ale jest to połowa poziomu odnotowanego w lutym, kiedy zaufanie wynosiło 56 proc.

Zarówno średnie europejskie, jak i światowe są niższe od Wielkiej Brytanii odpowiednio o +16% i +22%.

„Inflacja i chmura niepewności gospodarczej, co zrozumiałe, zaszkodziły zaufaniu biznesowemu” – powiedział Matt Priebel, starszy strateg i konsultant w firmie Accenture w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

„Chociaż niektórzy spodziewają się niższych zysków i ograniczenia prac badawczo-rozwojowych, warto zauważyć, że sektory cieszące się większym zaufaniem nadal inwestują w nowe produkty w sposób zrównoważony.

„W ciągu ostatnich kilku lat liderzy biznesu w Wielkiej Brytanii wykazali się odpornością na ciągłe zmiany, co może tłumaczyć ich optymizm w porównaniu z innymi krajami.

„To nastawienie polega na dokonywaniu transformacyjnych zmian tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne, inwestowaniu w nowe talenty i technologie, które zapewnią im silną pozycję do przejęcia udziału w rynku, gdy minie obecne zamieszanie”.

READ  Liczba przypadków Covid w Londynie rośnie, gdy 15 mieszkańców zdiagnozowano Omicron