Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Branże tracą miliardy podrabianych produktów

Branże tracą miliardy podrabianych produktów

Obraz z Shutterstock.com

Według raportu Warsaw Business Journal, Polski Związek Lojatan podał, że budżety krajów Unii Europejskiej tracą rocznie około 14,27 mld euro przychodów z powodu podrabianych towarów.

Jak wskazuje organizacja, konkurencyjność europejska jest powiązana z badaniami, rozwojem, innowacjami i prawami własności intelektualnej.

„Zjawisko podrabiania i naruszania praw własności intelektualnej ma poważne negatywne konsekwencje dla gospodarki UE, ponieważ zmniejsza bodźce do innowacji i zniechęca do bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Ponadto często przyczynia się do likwidacji miejsc pracy i umożliwia tworzenie nielegalnego podmiotu systemu gospodarczego. do kontroli grup przestępczych” – czytamy w oświadczeniu cytowanym przez Warsaw Business Journal.

Sektory najbardziej narażone na podrabianie kosmetyków, środków higieny osobistej, wina i napojów spirytusowych, farmaceutyków oraz zabawek i gier tracą prawie 18 miliardów euro wartości sprzedaży w wyniku podrabianych towarów, podał Lewiatan. Z najnowszego raportu EUIPO dotyczącego fałszerstw wynika, że ​​największy wzrost dotyczy sektora kosmetycznego i higieny osobistej. W tych sektorach Polska co roku traci 433,9 mln euro. Zdaniem Elżbiety Dziuby z Lewiatana imitacja towarów, a zwłaszcza praktyka podrabiania środków ochrony roślin, również powoduje poważne szkody w środowisku.

Polska Konfederacja Loyatan (dawniej Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Loyatan) powstała w styczniu 1999 roku jako ogólnopolska reprezentacja pracodawców państwowych i związków zawodowych.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkowanie dziennikarstwa godne tego miana to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby dostarczać Ci udane wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który umożliwiłby im dalsze osiąganie sukcesów bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania najważniejszych interesariuszy i ich czytelników.

Chcielibyśmy zaoferować taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłać nam swoje wpłaty.

READ  Ustawa Prawo i Sprawiedliwość ujawnia „polski układ”, który ma ożywić gospodarkę