Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Branża filmowa w Polsce kwitnie!  – Pierwsza wiadomość

Branża filmowa w Polsce kwitnie! – Pierwsza wiadomość

Niejednokrotnie polscy filmowcy wyznaczali w tej dziedzinie sztuki niezwykle wysokie standardy. Dziś wydaje się, że polska branża filmowa działa pełną parą” – czytamy w nowym raporcie.
Christina Koekler/Basen/Drzwi/EPA

Polski przemysł filmowy przygotowuje się do kolejnego ważnego roku w obliczu rosnącego uznania dla rosnącego statusu kraju jako centrum produkcyjnego.

Zbiegło się to z raportem dla Polski obejmującym wytyczne produkcyjne Dentons, największej na świecie kancelarii prawniczej, ujawniono, że w ubiegłym roku Polski Instytut Sztuki Filmowej otrzymał wsparcie dla ponad 30 projektów audiowizualnych o wartości 112 mln zł.

W oparciu o mechanizm ulg podatkowych, który zwraca 30% kosztów kwalifikowanych naliczonych w Polsce, beneficjentami byli Oderbruch, wyprodukowany przez CBS Studios i Syrreal Entertainment, oraz międzynarodowe koprodukcje, takie jak Joika z Diane Kruger i Talią Ryder w rolach głównych.

„Polska oferuje najnowocześniejsze obiekty i infrastrukturę filmową, a także wszechstronną ekipę filmową powszechnie uznawaną za swoje umiejętności przez zagranicznych producentów” — pisze Dentons, po czym kontynuuje: „Polskie krajobrazy i architektura zwiększają atrakcyjność Polski jako lokalizacji”.

Ida Pawła Pawlikowskiego została nazwana przełomowym momentem, jeśli chodzi o profil współczesnego kina polskiego.Materiały prasowe

Wyemitowany w 2013 roku wrażliwy dramat Pawlikowskiej przyniósł jej następnie Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz nagrody Europejskiej Akademii Filmowej i Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, co było kluczowym momentem.HAYOUNG JEON / PAP / EPA

W sumie MTP wsparły w ubiegłym roku sześć międzynarodowych koprodukcji, co odnotował również wiodący na świecie magazyn filmowy i rozrywkowy Variety.

Rozmawia z magazynem producentów Klaudia Śmieja-Rostworowska O Mandantach powiedział: „Coraz więcej filmowców, którzy kiedyś szukali współpracowników w Rumunii czy na Węgrzech, teraz przyjeżdża do Polski – głównie dlatego, że wspierają nas konkretne fundacje i są pieniądze”.

Dodała również, że inwentarz kraju rośnie wśród profesjonalistów z branży. „Nasze załogi mówią po angielsku i pracują za granicą” – powiedziała. „Jesteśmy widoczni na arenie międzynarodowej”.

Wokół regionu zainteresowania Jonathana Glazera na podstawie książki Martina Amisa pod tym samym tytułem z 2014 roku narasta szum. Nakręcony w całości w Polsce film opowiada historię nazistowskiego oficera, który zakochuje się w żonie komendanta obozu Auschwitz.Materiały prasowe

Kontynuując polski opis „bycia na dobrej drodze” i „wreszcie doganiający świat”, pozytywną ocenę Śmieji-Rostworowskiej potwierdziła Ewa Puszczyńska z Extreme Emotions.

„A-lista nie boi się już Polski” – powiedziała Variety. „Aktywnie pracujemy nad nawiązaniem również tych połączeń, ale nie jest to już jednostronne.

„Ludzie zauważyli, że wiemy, co robimy. Wszyscy szukają pieniędzy, tańszych miejsc, a nasz kraj może stać w Berlinie, jak na Moście Szpiegów Spielberga, czy o tej „paryskiej” ulicy z czasów zimnej wojny”.

Pierce to pierwsza w historii współpraca między Polską, Singapurem i Tajwanem, która jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej.protokół

Wyreżyserowany przez Nelicię Low zwiastun IMDB rozwija trzymający w napięciu, intrygujący thriller: „Kiedy jego niebezpieczny starszy brat zostaje zwolniony z więzienia”, czytamy, „pomaga mu pojedynkujący się w szkole średniej Jie, przeciwstawiając się próbom pogrzebania jego istnienia przez matkę”.protokół

Pomimo bogatego dziedzictwa kinematograficznego Polski, nie mówiąc już o sukcesie hitów kinowych w Polsce, takich jak Lista Schindlera i Pianista, to właśnie Ida Pawła Pawlikowskiego okazała się punktem zwrotnym, jeśli chodzi o profil współczesnego kina polskiego.

Wyemitowany w 2013 roku wrażliwy dramat Pawlikowskiej przyniósł jej następnie Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz nagrody Europejskiej Akademii Filmowej i Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, co było kluczowym momentem.

„W filmach ciągle mówimy o uczuciach, ale nie możemy też zapominać o formie, o innowacyjności” – powiedziała Puszczyńska. „Dzięki Idzie z Pawe postawiliśmy nogę w drzwiach i nie planujemy ich zamykać.”

Inne miejsca do oglądania to Mammalia (Polska, Rumunia i Niemcy). Wyreżyserowany przez Sebastiana Mihailescu, zadebiutował w lutym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.Materiały prasowe

Film łączy dramat z elementami tajemnicy i komedii, oferując „surrealistyczną podróż przez kryzys męskości” i był nominowany do festiwalu Caligari Film Award.Materiały prasowe

W obecnym stanie rzeczy rośnie szum wokół Obszaru zainteresowań Jonathana Glazera, opartego na książce Martina Amisa z 2014 roku o tym samym tytule. Nakręcony w całości w Polsce film opowiada historię nazistowskiego oficera, który zakochuje się w żonie komendanta obozu Auschwitz.

Ze względu na swoją tegoroczną premierę film jest już przygotowany na wielkie rzeczy.

To jednak nie jedyny film, który wzbudził zainteresowanie. Pierce to pierwsza w historii współpraca między Polską, Singapurem i Tajwanem, która jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej.

Delegacja, która również miała swój publiczny debiut na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, podąża za trzema izraelskimi licealistami, którzy odwiedzają miejsca Holokaustu w Polsce, jednocześnie walcząc z „młodzieńczą burzą hormonalną”.Materiały prasowe

Wyreżyserowany przez Nelicię Low zwiastun IMDB rozwija trzymający w napięciu, intrygujący thriller: „Kiedy jego niebezpieczny starszy brat zostaje zwolniony z więzienia”, czytamy, „pomaga mu pojedynkujący się w szkole średniej Jie, przeciwstawiając się próbom pogrzebania jego istnienia przez matkę”.

Tymczasem inne warte obejrzenia to Anxiety (Polska, Niemcy i Szwajcaria) oraz Mammalia (Polska, Rumunia i Niemcy). Wyreżyserowany przez Sebastiana Mihailescu, zadebiutował w lutym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Film łączy dramat z elementami tajemnicy i komedii, oferując „surrealistyczną podróż przez kryzys męskości” i był nominowany do festiwalu Caligari Film Award.

Wiele emocji poświęcono także nadchodzącym projektom, wśród których nie mniej ważny jest Wyspa Pawła Pawlikowskiego. Kręcąc w maju hollywoodzcy aktorzy Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają główne role w filmie, którego akcja toczy się w latach 30. XX wieku.drzwi

Delegacja, debiutująca na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, podąża za trzema izraelskimi licealistami, którzy odwiedzają miejsca Holokaustu w Polsce, jednocześnie walcząc z „młodzieńczą burzą hormonalną”.

Wiele emocji poświęcono także nadchodzącym projektom, wśród których nie mniej ważny jest Wyspa Pawła Pawlikowskiego. Kręcąc w maju hollywoodzcy aktorzy Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają główne role w filmie, którego akcja toczy się w latach 30. XX wieku.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem: „Opowiada o atrakcyjnej amerykańskiej parze, która odwraca się plecami od codziennej harówki, aby rozpocząć życie od nowa zamiast na odosobnionej wyspie. Budując własny raj, ich szczęście zostaje zakłócone po tym, jak ich historia została ujawniona przez przechodzącego milionera na swoim jachcie”.

Napędzana bliskością Polski do Ukrainy pojawia się polsko-brytyjska strefa zagrożenia produkcyjnego.Materiały prasowe

Po obejrzeniu banera oferującego „tanie wycieczki na linię frontu”, w filmie dokumentalnym litewski filmowiec Vita Maria Drigas eksploruje dystopijny świat ekstremalnej turystyki wojennej. Współfinansowany przez MTP jedyny w swoim rodzaju dokument to bezkompromisowe spojrzenie na tych, którzy czają się i bawią w tym mistycznym filmie.Ignacego ŚmigielskiegoOprócz różnorodności nadchodzących projektów, fani kina mogą również spodziewać się mnóstwa koprodukcji polskich filmów dokumentalnych, z których wiele pokaże wojnę na Ukrainie pod okiem kamery.

Podsycany bliskością Polski do rozdartego wojną kraju, nie wspominając o zbiorowym poczuciu nacjonalistycznego oburzenia na rosyjską agresję, obiecuje równie wspaniałą nową perspektywę, jak ta, którą oferuje polsko-brytyjska produkcja Danger Zone.

Po obejrzeniu banera oferującego „tanie wycieczki na linię frontu”, w filmie dokumentalnym litewski filmowiec Vita Maria Drigas eksploruje dystopijny świat ekstremalnej turystyki wojennej. Współfinansowany przez MTP jedyny w swoim rodzaju dokument to bezkompromisowe spojrzenie na tych, którzy czają się i bawią w tym mistycznym filmie.

READ  Jacqueline Fernandez Films 365 Days gwiazda Michelle Moroni w Dubaju | Bollywood