Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bracia Rosendel odbywają sześciodniową wycieczkę do granicy polsko-ukraińskiej z zaopatrzeniem

Bracia Rosendel odbywają sześciodniową wycieczkę do granicy polsko-ukraińskiej z zaopatrzeniem

Dwóch braci z Rosendla odbywa długą podróż do granicy polsko-ukraińskiej, by w obliczu trwającego konfliktu Ukrainy z Rosją przejąć zaopatrzenie i sprzęt dla potrzebujących.

Lee Withey i Robert Mackey zabierają ciężarówkę z zaopatrzeniem do polskiego miasta Przemyśl, podróż w obie strony o długości 1400 mil, a jej ukończenie zajmuje sześć dni. Robert początkowo wpadł na pomysł, aby bracia pojechali na Ukrainę, gdzie użył ciężarówki firmy Lee Construction Company jako sposobu na zbieranie datków dla ogarniętego konfliktem kraju.

Ciężarówka jest pełna datków dla Ukraińców, w tym żywności, odzieży, apteczek, lekarstw i artykułów elektronicznych.

Czytaj więcej: Społeczności Rosendalów nadal wspierają Ukrainę podczas rosyjskich bombardowań

Rozmawiając z LancsLive o wycieczce do Polski z bratem, powiedział mi: „Nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem, ale jesteśmy w sytuacji, w której możemy coś zrobić i odegrać swoją rolę, więc uważamy, że jest to dobre pomysł. To był dobry pomysł. Właściwie łatwiej niż ja”. Myślę, że załatwiłem to, ponieważ rząd ułatwił pracę papierkową podczas udzielania pomocy.

„Jedziemy do Przemyśla w Polsce, który jest około dziesięciu mil od granicy z Ukrainą. Rozładujemy naszą ciężarówkę, a potem przyjadą ci miejscowi, żeby ją odebrać i zawieźć na Ukrainę.

„Przywozimy naszą dużą ciężarówkę, ponieważ jest znacznie wygodniejsza niż nasza druga ciężarówka. Ma dużą przyczepę i co najważniejsze dwa łóżka, ponieważ oczywiście będziemy potrzebować miejsca do spania. Będę robił takie rzeczy jak najdłużej i z pewnością zrobi więcej takich rzeczy w przyszłości ”.

Ciężarówka, którą bracia wyjadą poza ukraińskie centrum kultury

Bracia udadzą się do Polski z pomocą Ukraińskiego Centrum Kultury w Manchesterze, które będzie wówczas odpowiedzialne za dystrybucję zaopatrzenia dla uchodźców na Ukrainie. Centrum kulturalne jest „od ponad 60 lat jądrem ukraińskiego społeczeństwa w Manchesterze i okolicach”.

READ  Wiadomości ze świata 27.10 | TVB Świat

Centrum ma stronę na Facebooku, na której proszą ludzi o wsparcie w uzyskaniu pomocy w kraju, a także o darowizny na wszystko, czego potrzebują. Zwykle obejmuje to artykuły, takie jak produkty sanitarne, ładowarki, artykuły dla niemowląt i pudełka do pakowania.

Lee kontynuował: „Centrum było świetne i rozładowało stres, planując dla nas trasę i sortując darowizny. Posortowali również wszystko po drugiej stronie, więc wszystko, co musieliśmy zrobić, to pomóc rozładować ciężarówkę. „

„Mamy również stronę Go Fund Me, która jest skonfigurowana w celu pokrycia naszych wydatków, a wszelkie pozostałe środki zostaną przekazane bezpośrednio do centrum. Moja firma również pokryje pewne koszty i opublikujemy je za pośrednictwem naszych platform społecznościowych.”

Lee jest dyrektorem zarządzającym Speakmans Construction, firmy z siedzibą w Bury, która specjalizuje się w szybkich remontach w sektorze rozrywkowym i prywatnym. Specjalizują się w tworzeniu i odnawianiu nowych gabinetów stomatologicznych.