Borsuki pojawiają się w światach w Pradze

Madison, Wes. Badgers ma siedmiu absolwentów rywalizujących w Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie 2022 w Pradze w Czechach. Oto jak do tej pory się pokazali.

Olimpijka 2020 Maddie Wanamaker i jej partnerka Claire Collins zajęły drugie miejsce w kwalifikacjach par kobiet, aby awansować do półfinału, który odbędzie się w czwartek.

„Miło było zejść z kortu, przyzwyczaić się do strefy rozgrzewki i wrócić do bloków startowych” – powiedział Wanamaker US Rowing. „Nie ścigaliśmy się od Polski w parze, więc mieliśmy tylko nadzieję, że będziemy budować z naszych występów tam i robić to, co robiliśmy w praktyce, co jest bardzo dobre i myślę, że nam się udało”.

Wanamaker będzie również rywalizować we wtorek w ósmych mistrzostwach kobiet.

Dwukrotny substytut olimpijski Vicki Opitz Wystartowała w kwartecie kobiet i zajęła piąte miejsce w kwalifikacjach. We wtorek ponownie weźmie udział w wyścigu powtórkowym.

Ścigając się w drugim z trzech wyścigów żeńską dwuosobową łodzią wiosłową, w amerykańskiej załodze znajduje się rodowity Franklin Sophia Vitas Ograła Niemcy na trzecim 500 m, aby zająć drugie miejsce i zająć miejsce w półfinale w piątek.

Badger Grace D’Souza, spóźniona po kontuzjach dołączyła do światowej czołówki Stanów Zjednoczonych, również startowała w kobiecych lekkich quadach i zajęła drugie miejsce w wyścigu trailowym z Włochami.

Były asystent trenera UW Lightweight Todd Vogt i kolega z drużyny Pearl Outlaw rywalizowali w mieszanych podwójnych wiosłach PR3 i zajęli czwarte miejsce w wyścigu trailowym. Stany Zjednoczone przez większość wyścigu zajmowały piąte miejsce, zanim w ostatniej kwarcie wyprzedziły Izrael. Outlaw i Vogt przekroczyli linię mety o 7:48,35. Drużyny będą ścigać się o medale w piątek.

Michael Nippen i Coxwin Jimmy Catalano po raz pierwszy wypłyną do wody we wtorek w ośmiu eliminacjach mężczyzn. Stany Zjednoczone zmierzą się z Ukrainą, Chinami, Wielką Brytanią, Włochami i Rumunią, a zwycięzca przejdzie bezpośrednio do finału.