Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Boris Johnson odwiedza Indie na żywo: Sturgeon mówi, że czas „biegnie” na premiera w Partigate

Boris Johnson odwiedza Indie na żywo: Sturgeon mówi, że czas „biegnie” na premiera w Partigate

Boris Johnson przybył do Indii, gdzie posłowie mają głosować, czy wprowadził parlament w błąd

Jego szkocki odpowiednik Boris Johnson ostrzegł, że „czas ucieka”, opisując skierowanie premiera do Komitetu Koncesyjnego jako „bardzo ważny punkt zwrotny”.

Premier Nicola Sturgeon powiedział, że chociaż Johnson może „próbować trzymać się” władzy na Downing Street, nadchodzące śledztwo może być kluczowym momentem.

Powiedziała: „Myślę, że konserwatyści w Westminster mają duże pytanie, które muszą sobie zadać, ponieważ każdego dnia pozwalają Borisowi Johnsonowi pozostać na stanowisku w tej chwili, stają się współwinni wszystkich wykroczeń, o które są oskarżani.

„Wczoraj wydawało się, że jest to ważny punkt zwrotny. Będzie próbował się trzymać, nie ma co do tego wątpliwości.

„Spróbuje wyeliminować wiele haczyków, których, jak sądzę, używa. Wyraźnie nie ma wstydu. Wyraźnie nie szanuje Parlamentu ani demokracji i instytucji, od których zależy nasza demokracja”.

1650636903

„Szczerze nie sądzę, żeby był na imprezach” – mówi Tori Beer.

Emily Atkinson22 kwietnia 2022 15:15

1650635948

Nicola Sturgeon mówi, że Borisowi Johnsonowi kończy się czas

„Czas się kończy” dla Borisa Johnsona, powiedział jego szkocki odpowiednik Boris Johnson, opisując skierowanie premiera do Komitetu Koncesyjnego jako „bardzo ważny punkt zwrotny”.

Premier Nicola Sturgeon powiedział, że chociaż Johnson może próbować „trzymać się władzy” na Downing Street, zbliżające się śledztwo może być kluczowym momentem.

Powiedziała: „Myślę, że czas mu się kończy. Czuję, że wczorajsze wydarzenia zmieniły rzeczy w pytanie, kiedy, a nie co”.

„Myślę, że to, że konserwatyści musieli w ostatniej chwili zmienić kurs, jeśli chodzi o instrukcje dla swoich posłów, jest bardzo wyraźnym sygnałem i znakiem, że poparcie pojawia się zbyt długo – i jest spóźnione – dla nich odsuń się od premiera w swoich szeregach”.

Nalegała: „Wczoraj wydawało się, że to ważny punkt zwrotny. Będzie próbował się trzymać, nie ma co do tego wątpliwości”.

„Spróbuje wyeliminować wiele haczyków, których, jak sądzę, używa. Wyraźnie nie ma wstydu. Wyraźnie nie szanuje Parlamentu ani demokracji i instytucji, od których zależy nasza demokracja”.

Emily Atkinson22 kwietnia 2022 14:59

1650635172

Jesiotr broni kampanii niepodległościowych wraz z wyborami lokalnymi

Pierwszy minister Szkocji bronił decyzji Szkockiej Partii Narodowej o kampanii na rzecz niepodległości Szkocji w połączeniu z kampanią wyborczą.

Zapytany o to, czy radni powinni prowadzić kampanię na rzecz niepodległości podczas wyborów, w których priorytetem powinny być kwestie lokalne, takie jak usługi dezynfekcji i szkoły, Nicola Sturgeon powiedziała: „Stwierdzenie jest bardzo jasne, że priorytetem dla doradców SNP będą koszty kryzys życia i usługi lokalne.

„Ale nie sądzę, by kogokolwiek zdziwiło, że członkowie SNP poprą propozycje rządu szkockiego dotyczące referendum w pierwszej połowie tego Parlamentu.

„I oczywiście jest to mandat, który wygrałem w zeszłorocznych wyborach, i jest to mandat, w którym demokratycznie mam nie tylko determinację, aby iść naprzód, ale prawdopodobnie mój obowiązek, aby iść naprzód, ponieważ to właśnie pokazałem ludziom w wybory w zeszłym roku”.

(Reuters)

Emily Atkinson22 kwietnia 2022 14:46

1650633962

UE twierdzi, że umowa Brexit jest „prawnym obowiązkiem wiązania Wielkiej Brytanii” po komentarzach Jacoba Reesa-Mogga

Komisja Europejska przypomniała rządowi Wielkiej Brytanii, że Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Umowa jest „wiążącym” obowiązkiem prawnym, po tym, jak wysoki minister konserwatystów powiedział, że nie ma potrzeby trzymać się umowy.

Jacob Rees-Mogg W środę powiedział panelowi posłów, że „nierozsądne” jest przestrzeganie warunków przez Wielką Brytanię Irlandia Północna Protokół wynegocjowany i ratyfikowany przez rząd w kontekście wyjścia z Unii Europejskiej.

Nasz reporter ds. zasad John Stone Raporty:

Emily Atkinson22 kwietnia 2022 14:26

1650633064

Johnson twierdzi, że pozostanę premierem w październiku

Johnson nalegał, że pozostanie na stanowisku do Diwali w październiku, w dużej mierze unikając pytań o to, czy zrezygnuje z powodu partii Partigate.

Premier wyznaczył Diwali jako datę docelową podpisania umowy o wolnym handlu z Indiami po Brexicie.

Zapytany, czy był „kotem z dziewięcioma życiami” po telefonach od parlamentarzystów, w tym od Steve’a Bakera, aby ustąpił, Johnson odpowiedział: „Wczoraj dobrze kopnęliśmy kota”.

Boris Johnson rozrzuca płatki kwiatów pod pomnikiem Gandhiego

(AFP)

Jane Dalton22 kwietnia 2022 14:11

1650632417

Johnson ogłosił gotowość sojuszników do udzielenia Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa

Boris Johnson mówi, że zachodni sojusznicy przygotowują się do zaoferowania Ukrainie szeregu „gwarancji bezpieczeństwa”, które sprawią, że kraj będzie odporny na jakąkolwiek przyszłą inwazję rosyjską.

Premier stwierdził, że istnieje również potrzeba wypracowania długofalowej wizji miejsca Ukrainy w przyszłej „architekturze bezpieczeństwa” Europy.

I chociaż powiedział, że nie byłoby to tym samym, co gwarancja na mocy Artykułu 5 NATO – gdzie atak na państwo członkowskie jest atakiem na wszystkich – miał nadzieję, że zaoferuje „odstraszanie przez odmowę”.

„To, czego chcą Ukraińcy – i myślę, że teraz dostaną – to zestaw gwarancji od krajów o podobnych poglądach dotyczących tego, co możemy zrobić, aby wesprzeć ich bronią, szkoleniem i dzieleniem się danymi wywiadowczymi” – powiedział.

Mam nadzieję, że Ukraińcy mogą zaoferować odstraszenie, odmawiając i upewniając się, że ich terytorium jest ufortyfikowane, aby nie było narażone na dalsze ataki ze strony Rosji. To właśnie musimy zrobić”.

Prezydent Zełenski domagał się gwarancji bezpieczeństwa dla swojego kraju.

Jane Dalton22 kwietnia 2022 14:00

1650629254

Zwycięstwo Rosji „realistyczna możliwość”, przyznał Boris Johnson

„Sytuacja jest w tym momencie nieprzewidywalna, ale widzieliśmy też niesamowity heroizm narodu ukraińskiego” – powiedział premier Indii.

„[Putin] Nie będzie w stanie pokonać ducha narodu ukraińskiego”.

„Musimy przyjrzeć się, co możemy zrobić bardziej militarnie, musimy w dalszym ciągu zaostrzać sankcje gospodarcze – chcemy mieć pewność, że będzie fala po fali silnej presji na Putina” – dodał.

Adam Forrest22 kwietnia 2022 13:07

1650628648

Boris Johnson twierdzi, że ludzie są bardziej zainteresowani umową handlową Indii niż Partigate

Boris Johnson twierdzi, że ludzie są bardziej zainteresowani umową handlową Indii niż Partigate

Emily Atkinson22 kwietnia 2022 12:57

1650627928

Ambasador Wielkiej Brytanii na Ukrainie wraca do Kijowa

Ambasador Wielkiej Brytanii na Ukrainie wróci do Kijowa przed ponownym otwarciem brytyjskiej ambasady w stolicy.

Minister spraw zagranicznych Shadow David Lammy powiedział: „Bardzo dobrze jest widzieć brytyjskiego ambasadora Umieść tweeta Wróć do Kijowa i ponownie otwórz ambasadę brytyjską.

„Jestem wdzięczny za dalszą pracę całego zespołu ambasady w tak trudnych okolicznościach”.

Emily Atkinson22 kwietnia 2022 12:45

1650627148

Boris Johnson twierdzi, że opinia publiczna bardziej interesuje się umowami handlowymi Indii niż uczestnictwem

Opinia publiczna jest bardziej zainteresowana umowami handlowymi z Wielką Brytanią Indie niż było w skandalu dziesięciu partii, Boris Johnson i zostało to zasugerowane.

Zamiast tego Johnson odniósł się do podpisanego przez siebie „Memorandum of Understanding”, jako punktu wyjścia do ewentualnej umowy handlowej do jesieni.

„Ludzie naszego kraju chcą, aby rząd szedł naprzód i koncentrował się na sprawach, w których zostaliśmy wybrani, i to właśnie zamierzamy zrobić”.

Nasz zastępca redaktora politycznego Roba Merricka ma wiecej:

Emily Atkinson22 kwietnia 2022 12:32