Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Boris Johnson mówi, że wojna grozi „radioaktywnymi chmurami” nad Europą

TSekretarz stanu USA Anthony Blinken ostrzegł w piątek, że „stawka jest bardzo realna” w rosyjsko-ukraińskiej wojnie o światowy pokój i bezpieczeństwo.

„Niestety, tragicznie i przerażająco, może się to szybko nie skończyć” – powiedział w Brukseli. „Musimy to trzymać, dopóki się nie skończy, dopóki wojna się nie skończy” – powiedział.

„Setki tysięcy indywidualnych ludzkich tragedii spowodował Władimir Putin i jego wojna z wyboru z Ukrainą i jej mieszkańcami i nie możemy zapomnieć o tym fakcie” – dodał.

„Chodzi również o zaatakowanie pewnych bardzo podstawowych zasad, które ustaliliśmy wspólnie po dwóch wojnach światowych, aby upewnić się, że nigdy nie zobaczymy kolejnej, zasad, które leżą u podstaw systemu międzynarodowego, który jest odpowiedzialny za utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa między narodami.

„Jeśli pozwolimy na bezkarne łamanie tych zasad, otwieramy Puszkę Pandory w każdym zakątku świata, aby to się powtarzało, pokój i bezpieczeństwo ze wszystkimi niedociągnięciami, które znamy przez ostatnie osiemdziesiąt lat, ale mimo to pokój i bezpieczeństwo, które udało nam się osiągnąć Od ich umocnienia znikną.

„Więc stawka tutaj jest bardzo realna — chodzi o prawdziwe życie prawdziwych ludzi, prawdziwych ludzi i chodzi o wielkie zasady, których musimy bronić i w dużej mierze to robimy”.

READ  16 marca 2023 Wiadomości z Rosji i Ukrainy