Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Boris Johnson mieszka w willi należącej do biznesmena w sercu BBC Chair Row

Boris Johnson mieszka w willi należącej do biznesmena w sercu BBC Chair Row

Uważa się, że Boris Johnson przebywał w luksusowym karaibskim domu swojego dalekiego kuzyna w centrum sporu o nominację Richarda Sharpa na szefa BBC.

Były konserwatywny premier i jego żona Carrie spędzili weekend wielkanocny na Dominikanie w willi należącej prawdopodobnie do jego kanadyjskiego kuzyna Sama Blytha.

Pojawia się, gdy nowy więzień odkrył, że pan Johnson powiedział personelowi Downing Street, że „jestem Führerem” i „jestem królem” pośród napięć ze swoim ówczesnym głównym doradcą Dominikiem Cummingsem.

Były premier torysów przebywał w willi za 4100 funtów za noc, której właścicielem jest jego daleki kuzyn Lustro Zgłoszono po tym, jak sfotografował go tam z rodziną Nowy dziennik.

Johnson ogłosił, że w drodze na Karaiby skorzysta z luksusowego apartamentu na lotnisku Gatwick o wartości 1584 funtów, co jest ostatnim rekordem zainteresowań posłów.

ale nie reklamował żadnej gościnności ze strony pana Blytha ani nie robił tego po poprzednim pobycie jako gość u kuzyna. Zrozumiałe, że nie uważa tego za konieczne, skoro mieszka z rodziną.

Rzecznik Johnsona powiedział: „Nie komentujemy podróży. Wszystkie interesy Borisa Johnsona są odpowiednio zarejestrowane i zadeklarowane”.

Lider Liberalnych Demokratów, Wendy Chamberlain, powiedziała, że ​​pan Johnson był „całkowicie bezwstydny”, dodając: „Ciągły strumień korupcji i skandali, które go otaczają, osłabia zaufanie opinii publicznej do polityki. Nie zasługuje na to, by być posłem. Im szybciej wyjdzie z Parlamentu, tym lepiej „.

Pan Cummings, były doradca nr 10, powiedział autorom nowej książki, Johnson at Ten, Anthony Seldon i Raymond Newell, że Johnson powiedział: „Jestem Führerem. Jestem królem, który podejmuje decyzje”.

Boris Johnson z żoną Carrie

(Getty Images)

Michael Gove powiedział autorom, że Johnson pokłócił się z panem Cummingsem, ponieważ premier był zmęczony traktowaniem go jako „młodego i niedoświadczonego monarchy”.

READ  Wiadomości z Trumpa dzisiaj: Adwokat Jenna Ellis przyznaje się do popełnienia „wprowadzenia w błąd”, ponieważ została oskarżona o oszustwa wyborcze

— powiedział rzecznik byłego premiera czasyPowiedział, że to „zwykłe złośliwe, seksistowskie bzdury” przeciwników Johnsona, którzy opublikowali książkę.

Pojawia się, gdy Sharpe – biorąc pod uwagę jej wysokie stanowisko w BBC bez ujawniania posłom, że ułatwił dyskusje z panem Blythe na temat gwarancji pożyczki w wysokości 800 000 funtów dla Johnsona – znajduje się pod nową presją.

Komisja nominacji publicznych bada, czy w przetargu przestrzegano zasad po tym, jak Sharpe nie podzielił się szczegółami swojego zaangażowania z parlamentarzystami we wstępnych rozmowach na temat zaoferowania pomocy Johnsonowi.

Menedżerowie wyższego szczebla w firmie uważali, że stanowisko Sharpe’a jako przewodniczącego było nie do utrzymania przed raportem komisji, według niedzielne czasy — ze źródłami twierdzącymi, że zarządzanie skandalem stało się jego „pracą na pełny etat”.

Rzecznik BBC powiedział: „Nie uznajemy tego twierdzenia, a Richard jest bardzo zdolnym przewodniczącym BBC” – powiedzieli. Pomimo krótkich doniesień na pana Sharpe’a ze strony niektórych dyrektorów,Niezależny Rozumie się, że przewodniczący ma również silne poparcie w BBC.

Posłowie z Komisji Kultury opisali pana Sharpa jako winnego „poważnych błędów w ocenie”, ponieważ nie upublicznił swojej roli w ułatwianiu rozmów w sprawie pożyczki pod koniec 2020 r., zanim został mianowany przewodniczącym BBC w lutym 2021 r.