Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bohater Auschwitz: Parkland Entertainment robi krok

Nieczęsto dostajemy niesamowite filmy historyczne. W branży zdominowanej przez bezmyślną rozrywkę bohater Auschwitz jest błogosławieństwem. Film pochodzi z połowy XX wieku i skupia się na ówczesnej kondycji ocalałych z Auschwitz. To ogromna rzecz dla członków rodzin ocalałych i na pewno rozbije kasę. W ostatnim ruchu Parkland Entertainment wkroczył na film i nabył do niego prawa w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Przeczytaj także: Królowa Południa Sezon 5: Nalej herbaty!

Akwizycja: co to znaczy

W wielkim interesie i loterii Parkland Entertainment nabyli prawa do nadchodzącego filmu The Champion of Auschwitz. Film miał premierę w grudniu online. Ale wielu uważało, że film zasługuje na globalną publiczność. Od tego czasu takie manewry trwają, w niektórych regionach studia nabywają prawa do filmu. Wcześniej Loco Films nabyło prawa do filmu we Francji. A teraz Parkland Entertainment zawarł dla siebie umowę w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Film Macieja Barczewskiego cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem i może znaczyć dla niego wielkie rzeczy.

Sam reżyser jest wnukiem ocalałego z obozu koncentracyjnego Auschwitz. Stąd film jest mu bardzo bliski. Fabuła filmu obraca się głównie wokół Tadeusza „Teddy” Pietrzykowskiego, który trafia do jednego z tych obozów koncentracyjnych. Teddy musiał walczyć o życie w tych obozach i przegrał tylko raz. Film skupia się na kondycji ocalałych, którzy w tamtych czasach musieli walczyć o życie. Akcja filmu rozgrywa się przed II wojną światową i ma dużą wartość historyczną.

Przeczytaj więcej: SWAT Sezon 3: Kiedy jest Netflix w Wielkiej Brytanii

Mistrz Auschwitz: co powiedziały studia

„Cieszymy się, że możemy we wrześniu zaprezentować tę potężną, prawdziwą historię o niesamowitym ludzkim duchu brytyjskiej/irlandzkiej publiczności i współpracować z fantastycznym zespołem Loco Films we Francji”, powiedział Parkland Studios w oświadczeniu dotyczącym przejęcia.

READ  Vicky Gabor nagrywa nową piosenkę? Tajemnicza odpowiedź piosenkarza

Loco Films również wyraziło swoje zadowolenie z umowy w swoim oświadczeniu. Powiedzieli, że są szczęśliwi mogąc współpracować z tak silnym dystrybutorem i udostępniać film brytyjskiej i irlandzkiej publiczności.

Bohater Oświęcimia ukaże się 3 września w teatrach brytyjskich i polskich.