Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bogata różnorodność kulturowa Belfastu została uczczona w Grand Culture Café w centrum miasta

Bogata różnorodność kulturowa Belfastu została uczczona w Grand Culture Café w centrum miasta

Ludzie z różnych kultur w Belfaście spotkali się niedawno, aby uczcić bogatą i rosnącą różnorodność miasta.

Grand Culture Café odbyła się przy Royal Avenue 2 w piątek, 17 czerwca w ramach PEACE IV dla Rady Miasta Belfastu. Wśród uczestników byli przedstawiciele społeczności indyjskiej, chińskiej, włoskiej, hiszpańskiej, bułgarskiej, polskiej, arabskiej, afrykańskiej, afrykańskiej i karaibskiej.

Było to wydarzenie zamykające serię 2019 – prowadzoną osobiście i online – które pokazało i uczciło bogatą różnorodność kulturową Belfastu. Współpracując ściśle z różnymi społecznościami, wydarzenia dzieliły się tradycjami, życiem, jedzeniem, artefaktami kulturowymi i językiem różnych kultur, które nazywają Belfast domem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polak otwiera się na przeprowadzkę do NI po zakochaniu się w kraju

Podczas specjalnego wydarzenia zostały również uruchomione dwie edycje zatytułowane Belonging to Belfast. Obejmowała ona książkę dla dzieci, zawierającą wywiady i informacje o wszystkich kulturach, które uczestniczyły w cyklu Cultural Café.

Kanclerz Mal O’Hara, wiceprzewodniczący Joint City Partnership Rady Miasta Belfastu, powiedział: „Nasze kawiarnie kulturalne ujawniły szereg kultur w mieście. Była kreatywna, ciekawa i prowadziła ożywione rozmowy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania serii.

Sześcioletni Adhishree Satyajeet Daikwad pozuje z ulotką „Przynależność do Belfastu” wydaną podczas wydarzenia Grand Culture Café na Royal Avenue 2, zawierającą wywiady i informacje o wszystkich kulturach, które uczestniczyły w serii Culture Café

Kawiarnie kulturalne również przyczyniły się do realizacji celów Strategii Dobrych Relacji, zwiększając wiedzę o różnych kulturach, tożsamościach i dziedzictwie, tworząc szacunek dla różnorodności, wspierając zwiększone poczucie przynależności oraz kwestionując rasizm i stereotypy.

„Wierzymy, że dobre relacje to sprawa każdego – wszyscy mamy do odegrania rolę w tworzeniu lepszej i jaśniejszej przyszłości dla Belfastu. Wszyscy mamy swoje podobieństwa i różnice, a to jest piękna okazja do świętowania”.

PEACE IV to transgraniczna inicjatywa finansowana przez Unię Europejską, mająca na celu wspieranie pokoju i pojednania w Irlandii Północnej i regionie przygranicznym. Program jest finansowany przez Unię Europejską i zarządzany przez Urząd ds. Programów Specjalnych Unii Europejskiej (SEUPB).

READ  Recenzja: Podczas ceremonii otwarcia SummerFest cztery fortepiany wznoszą wiosło, ale cztery skrzypce delikatnie uwodzą

Aby uzyskać więcej informacji o programie, odwiedź www.belfastcity.gov.uk/PEACEIV

Przeczytaj następujące:

Aby uzyskać najnowsze wiadomości, odwiedź stronę główną Belfast Live tutaj. Aby zapisać się do naszego bezpłatnego biuletynu, zobacz tutaj.