Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bogaci Rosjanie zaproponowali karaibski skrót, aby uzyskać wizy do USA przez Grenadę

  • Insider zbadał, jak bogaci Rosjanie przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, inwestując w gospodarkę Grenady.
  • Firma oferuje wizy krótkoterminowe po ogłoszeniu przez Władimira Putina częściowej mobilizacji wojskowej.
  • Jest to legalne, ale ekspert od nielegalnych finansów powiedział, że może pozwolić oligarchom „ominąć zasady”.

Pięć dni po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił strzelanie z kalibru Częściowa mobilizacja wojskowarosyjska firma wizowa pospieszyła z propozycją wyjścia dla obywateli.

W wiadomości Telegrama z 25 września United Passport napisał: „Grenada została nazwana 'Małą Szwajcarią’”. To przystępny program dla całej rodziny.”

Firma wizowa powiedziała, że ​​Rosjanie mogą zostać obywatelami Grenady już za 150 000 dolarów.

Ale amerykańska flaga w tle reklamy wskazuje na prawdziwą nagrodę: wizę amerykańską.

Zrzut ekranu reklamy United Passport dotyczącej ubiegania się o wizy do USA.

Ogłoszenie zostało udostępnione w wiadomości Telegram.

Zrzut ekranu z telegramu United Passport.Na kanale Telegram z ponad 300 000 abonentami poświęconym pomaganiu Rosjanom w znalezieniu sposobu na wydostanie się z ich kraju, United Passport wydawał się wykorzystywać sytuację geopolityczną.

Po przemówieniu Putina do narodu o częściowej mobilizacji wojskowej, Tysiące Rosjan Rezerwowanie lotów do krajów, które oferują bezwizowy wjazd, takich jak indykArmenia, Gruzja i Serbia.

Ale prawnik założyciel Kancelaria PatrakovaIrina Patrakova powiedziała Insiderowi, że jej firma z Oregonu zajmuje się głównie zapytaniami od Rosjan, którzy chcą przenieść się do Stanów Zjednoczonych.

W kanale Telegram United Passport ogłosił możliwość wjazdu do Stanów Zjednoczonych na wizie E-2. Rosjanie mogą ubiegać się o wizę E-2 tylko po uzyskaniu obywatelstwa w kraju traktatu, który obejmuje Grenadę, ale wyklucza Rosję.

Opcja InterContinental Grenada Resort

Wewnątrz zadzwoń do United Passport i udawaj klienta, który chce wjechać do Stanów Zjednoczonych z rodziną przez Grenadai naleganie, aby Grenada była tylko punktem wyjścia do nowego życia w Ameryce.

Grenada zabroniła Rosjanom ubiegania się o obywatelstwo poprzez inwestycje po tym, jak ich kraj najechał na Ukrainę w lutym. było ograniczeniem wychowany w lipcu Karleen Purcell, dyrektor wykonawczy Grenada’s Citizenship by Investment Program, zamieniona na „rozszerzoną kontrolę” rosyjskich kandydatów, powiedziała Investment Migration Insider, dodając, że tylko Rosjanie, którzy nie podlegają sankcjom, mogą złożyć wniosek.

Na kilku giełdach na WhatsApp, United Passport Insider powiedział w środę, że jedna okazja biznesowa da nam paszport Grenadii, a tym samym wizę amerykańską.

„W hotelu Intercontinental pozostało tylko 300 udziałów” – podała firma.

Miał na myśli częściową własność nowego ośrodka InterContinental Grenada Resort, należącego do sieci IHG Hotels & Resorts. Stawka będzie kosztować 316 tys. Spowoduje to, że Grenada da „paszporty tobie i twojej rodzinie”, powiedziała firma wizowa, kwalifikując cię do ubiegania się o wizę E-2, wizę nieimigracyjną, która zwykle trwa pięć lat, ale może być odnawiana nieograniczoną liczbę razy.

Rzecznik IHG Hotels & Resorts powiedział, że firma „przestrzega najwyższych standardów etycznych i spełnia te same wymagania, co strony, z którymi współpracuje”.

Krajobraz portu Carenage, łodzie i kolorowe budynki na zboczu wzgórza, Saint George, Grenada.

św. Jerzego, Grenada.

Obrazy GettyGrenada jest najmniejszym stanem na Karaibach, z populacją około 112 000 – i mniejszą niż którekolwiek z 270 największych miast w Stanach Zjednoczonych. Była to kolonia francusko-brytyjska przed uzyskaniem niepodległości od Wielkiej Brytanii w lutym 1974 roku.

Grenada okazała się być popularnym miejscem dla tych, którzy chcą odpocząć w jej luksusowych kurortach i na wielu luksusowych jachtach kursujących wokół jej wysp.

Rosjanie na tyle bogaci, by próbować uniknąć poboru i przedostać się do Stanów Zjednoczonych, mają inne opcje. Niektóre są długimi procesami; Strategia Grenada to akronim.

Użyj narodowości Grenady jako skrótu

Uzyskanie wizy E-2 z obywatelstwem Grenady jest tańsze, szybsze i łatwiejsze niż alternatywy – wiele z nich wymaga długoterminowego związku ze Stanami Zjednoczonymi.

Wiza EB-5, wiza dla inwestorów imigracyjnych lub „złota” wiza, była jedną z najpopularniejszych dróg do Stanów Zjednoczonych. W ostatnim czasie sprawę komplikowało zawieszenie niedyplomatycznych usług wizowych przez ambasadę USA w Moskwie.

Fadi Minawi, starszy rzecznik ds. imigracji i dyrektor zarządzający Miejsce wizoweW środku, powiedział.

Departament Stanu USA wyznaczył ambasadę USA w Warszawie jako lokalizację dla rosyjskich wizyt wizowych, ale Polska zamknęła swoje granice Dla Rosjan w połowie września. według Strona internetowa ambasadyObywatele rosyjscy podróżujący na wizę potrzebują wizy Schengen, aby wjechać do Polski, ale polski rząd zastrzega sobie prawo do odmowy im wjazdu.

Jeszcze przed wojną na Ukrainie trasa EB-5 w żadnym wypadku nie była szybkim sposobem na emigrację do Stanów Zjednoczonych i zwykle trwała co najmniej dwa lata.

„Może minąć lata, zanim ta aplikacja faktycznie przejdzie przez ten proces” – powiedział Minnawi.

według Biuro Obywatelstwa i Imigracji Stanów Zjednoczonych20% spraw pozostaje nierozwiązanych po 52 miesiącach.

Ale skrót w Grenadzie może trwać zaledwie cztery miesiące i jest o około 80% tańszy.

Strategia „kopii zapasowej”

Gdy już masz paszport Grenady, technicznie nie ma minimalnej inwestycji na wniosek E-2. Prawnicy imigracyjni powiedzieli Insiderowi, że do poważnego rozpatrzenia wniosku konieczna byłaby inwestycja w Stanach Zjednoczonych w wysokości co najmniej 50 000 USD. Dlatego całkowity koszt dla Rosjan zaczyna się realistycznie od 200 000 USD, gdy uwzględni się opłatę paszportową w wysokości 150 000 USD.

Jednak kosztowny program EB-5 wymaga inwestycji kapitałowej w wysokości co najmniej 1,05 miliona USD lub zmniejszenia inwestycji o 800 000 USD w docelowym obszarze zatrudnienia.

Minnawi powiedział, że trasa E-2, która wykorzystuje Grenadę jako trampolinę, jest „rodzajem biznesu” dla bogatych Rosjan, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i czas na dotarcie do Stanów Zjednoczonych, aby uniknąć poboru.

Pracownicy międzynarodowych firm lub ci, którzy mają członków rodziny w Stanach Zjednoczonych, mogą ubiegać się o inne wizy, w tym wizę L-1. Ale nie zawsze dotyczy to tych, którzy nie mają relacji ze Stanami Zjednoczonymi i szukają szybkiego rozwiązania. Minawi powiedział, że obie opcje są dostępne tylko dla osób z wielkim bogactwem.

Unikaj zasad

Gary Kalman, dyrektor wykonawczy Transparency International, organizacji zajmującej się nielegalnym finansowaniem, powiedział Insiderowi, że możliwość kupowania drogi do Stanów Zjednoczonych jest „ogromnym” problemem.

Nie chodzi o to, że Rosjanie, którzy nie podlegają sankcjom i starają się uniknąć poboru, mogli wjechać do Stanów Zjednoczonych. Kalman powiedział, że ma to związek z bogatymi Rosjanami odgrywającymi rolę systemu imigracyjnego.

„Z pewnością nie powinniśmy mówić, że moralnym imperatywem jest to, że chcemy pomóc tym ludziom uciec z Rosji, ale zrobimy to tylko wtedy, gdy będziecie mogli zainwestować” – powiedział. „To nie jest polityka humanitarna. Jest to polityka, która przyciąga najbogatszych ludzi w Rosji, z których wielu mogło zarobić pieniądze dzięki nieuczciwie zdobytym zdobyczom”.

Kalman powiedział, że ma obawy związane z szybkością procesu wizowego E-2, który wydaje się pozostawiać tak mało czasu na zbadanie źródła dochodów wnioskodawcy, i że obawia się, że w procesie jest pośrednik – Grenada – który mógłby przeprowadzić niezbędną należytą staranność w celu ustalenia, czy pieniądze są brudne czy czyste.

Dodał, że Rosjanie z poziomem bogactwa niezbędnym do zaangażowania się w taką strategię prawdopodobnie obejmowałyby tych nielicznych, którym zapłacili „intymne transakcje”. Powiedział, że system imigracyjny, który pozwalał bogatym na „omijanie zasad”, jest „bardzo problematyczny”.

Nie jest jasne, ile osób ubiegało się o wizy E-2 od czasu ogłoszenia częściowej mobilizacji, ponieważ Departament Stanu USA nie podał zaktualizowanych danych od sierpnia.

Ale prawnicy imigracyjni powiedzieli Insiderowi, że popyt rośnie. „Nadeszły kolejne telefony od obywateli rosyjskich” – powiedział Minawi.

„Powiedziałbym, że wzrost liczby zapytań o co najmniej 30-40%, ale tutaj jestem bardzo konserwatywny” – dodała Patrakova. „Mieliśmy kilka telefonów i wszyscy starają się opracować strategię wyjścia”.

Rząd Grenady nie odpowiedział na prośbę Insidera o komentarz.

READ  Minister spraw zagranicznych Polski Rau odwiedzi Indie w dniach 25-27 kwietnia, aby wziąć udział w Resina Dialogue