Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

BlueFloat obiecuje ogromną gratkę, ponieważ wyścig o miejsce w regionie przybrzeżnym Gippsland nasila się

BlueFloat obiecuje ogromną gratkę, ponieważ wyścig o miejsce w regionie przybrzeżnym Gippsland nasila się

BlueFloat Energy, pretendent do miejsca postoju w pierwszej australijskiej strefie rozwoju offshore u wybrzeży Gippsland w Victorii, twierdzi, że jego projekt o mocy 2,1 gigawata może przynieść regionalnej gospodarce dziesiątki miliardów dolarów i tysiące miejsc pracy.

Hiszpańska firma twierdzi, że analiza społeczno-ekonomiczna projektu Great Gippsland Offshore Wind Project wskazuje, że projekt mógłby zapewnić zastrzyk 35 miliardów dolarów do regionalnego produktu brutto, wzrost dochodów gospodarstw domowych o 18,3 miliarda dolarów i „tysiące” miejsc pracy.

Badanie, które zostało przeprowadzone przez ACIL Allen, jest częścią wniosku firmy o wydanie pozwolenia na wykonalność dla projektu zlokalizowanego między 10 a 43 kilometrami od wybrzeża Gippsland, między Woodside Beach i Seaspray.

W tej chwili obejmuje 140 turbin wiatrowych i cztery podstacje, a jej ukończenie planowane jest do 2030 roku.

„W ramach naszego wniosku o pozwolenie na wykonalność chcieliśmy zrozumieć, w jaki sposób projekt Great Gippsland Offshore Wind Project wpłynie na gospodarkę regionu” — powiedział Nick Sankey, australijski dyrektor krajowy BlueFloat Energy.

„Bardzo ważne jest, aby morskie wiatry przynosiły korzyści lokalnym społecznościom”.

Trudny konkurs

Ciepło jest na wszystkich, z wyjątkiem jednego, aby jak najbardziej ulepszyć swoje projekty, przy czym kilkanaście różnych podmiotów proponuje około 10-12 GW projektów wiatrowych na pięć dostępnych licencji.

Źródło: Ministerstwo Energii, Zmian Klimatu, Środowiska i Wody

Projekt Star of the South o mocy 2200 MW, opracowany przez kopenhaskich partnerów infrastrukturalnych, Cbus i jego pierwotnych australijskich współzałożycieli Andy’ego Evansa, Terry’ego Kallisa i Petera Sgardelisa, już się rozpoczął. Obietnica rządu federalnego, że priorytetem będzie szybka ścieżka.

Projekt Flotation Energy 1,5 GW Seadragon Offshore Wind Project, projekt Star of the South o mocy 2,2 GW – o którym mówi się, że jest to pierwszy morski projekt wiatrowy w kraju – oraz projekt należący do spółki zależnej Macquarie Group Corio otrzymały fundusze rządowe na ich rozwój .

READ  Dziennik - wydarzenia polityczne i ogólne, od 3 października

Inni pretendenci do prawa do przeprowadzenia studium wykonalności to największy na świecie deweloper morskiej energii wiatrowej Ørsted, Engie, EDP Renewables, Iberdrola, Shell, Equinor, Vena Energy i wielu mniejszych graczy.

Termin składania ofert wykonalności upływa 27 kwietnia.

Region Gippsland jest uznawany za najważniejszy region morskiej energetyki wiatrowej w Australii. Projekty, którym przyznano pozwolenie na wykonalność, mogą rozpocząć prace terenowe i studia w ramach procesu uzyskiwania pozwoleń środowiskowych i technicznej wykonalności.

Victoria wyznaczyła cele co najmniej 2 GW mocy wytwórczych na morzu do 2032 r., 4 GW do 2035 r. i 9 GW do 2040 r.

Skoncentruj się na pracy w przypadku kryzysu zatrudnienia

Bluefloat Energy podkreśla liczbę miejsc pracy, które planuje wprowadzić do Gippsland, ale bardziej prawdopodobne jest to, że doświadczy kryzysu umiejętności – realna możliwość, która jest nieuchronna, ponieważ Victoria jest gospodarzem uruchomienia zupełnie nowej branży w Australii, a tuż za nią Nowa Południowa Walia (NSW) na morzu i prawdopodobnie także w Australii Zachodniej.

„BlueFloat Energy będzie wymagać wykwalifikowanych specjalistów do realizacji projektów, a Federation University opracowuje obecnie programy szkoleniowe, aby sprostać potrzebom rozwijającej się branży morskiej energetyki wiatrowej” — powiedział Lee Kennedy, wiceprezes Federation University ds. globalnych i zaangażowania.

Ma energię flotacji Już zawarłem umowę Z University of Melbourne, aby rozpocząć budowę rurociągu inżynierów morskich i elektrycznych, inżynierów mechaników morskich, inżynierów lądowych i morskich planistów przestrzennych, by wymienić tylko kilku.

Jeśli zdobędzie licencję wykonalności, chce też zakończyć projekt Seadragon do 2030 roku.