Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Blizzard zmieni nazwę McCree z Overwatch, na cześć zwolnionego pracownika

Uwaga i obserwuj Zespół tworzący grę ogłosił, że postać McCree zostanie zmieniona. Zmiana następuje po imieniu postaci, deweloper Blizzard Jesse McCree, opuścić studio środkowy Activision Blizzard pozwany przez stan Kalifornia które zarzucają deweloperowi molestowanie seksualne i dyskryminację w miejscu pracy.

„Zbudowaliśmy wszechświat Overwatch wokół idei, że integracja, uczciwość i nadzieja są budulcem lepszej przyszłości” Oświadczenie wydane za pośrednictwem oficjalnego konta Overwatch na Twitterze. „Uważamy, że konieczna jest zmiana imienia bohatera znanego obecnie jako McCree na coś, co lepiej reprezentuje to, co oznacza Overwatch”.

W oświadczeniu wyjaśniono, że zmiana nazwy Macri zostanie złożona w narrację, która zostanie wydana jeszcze w tym roku, i że planowana fabuła, która ma ukazać się we wrześniu, została w rezultacie przełożona. „Od teraz postacie w grze nie będą już nosić imion prawdziwych pracowników, a my będziemy bardziej rozważni i wnikliwi, jeśli chodzi o dodawanie odniesień ze świata rzeczywistego do przyszłych treści Overwatch”.

Jesse McCurry ostatnio pracował jako główny projektant przy Diablo 4. Jednym z kilku pracowników Blizzarda sfotografowanych na BlizzConie był „Cosby Suite”, pokój hotelowy, w którym pojawiło się zdjęcie Billa Cosby’ego. Pozew przeciwko Activision Blizzard by California twierdzi, że deweloper World Of Warcraft Alex Afrasiabi będzie nękał kobiety w apartamencie.

Pierwsze oświadczenia firmy Activision Blizzard po pozwie były lekceważące i agresywne, co doprowadziło wielu pracowników do: potępia odpowiedź jako „niesmaczną” NS Poprowadź wycofanie protestu. Z firmy odeszło wielu innych pracowników, m.in.: Prezes Blizzarda J. Allen Brack. Na początku tego tygodnia Kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa Activision oskarżyło Blizzarda o rozrywanie dokumentów związanych z śledztwem.

READ  Microsoft wprowadza nowy, najszybszy laptop Surface 4 | Microsoft Surface

Pełne oświadczenie zespołu Overwatch można przeczytać poniżej:

„Zbudowaliśmy świat Overwatch wokół idei, że integracja, uczciwość i nadzieja są budulcem lepszej przyszłości.Są fundamentalne dla gry i zespołu Overwatch.

Ponieważ nadal dyskutujemy o tym, jak najlepiej żyć zgodnie z naszymi wartościami i demonstrować nasze zaangażowanie w tworzenie świata gier, który je odzwierciedla, uważamy, że konieczna jest zmiana imienia bohatera znanego obecnie jako McCree na coś, co lepiej reprezentuje co oznacza Overwatch.

Rozumiemy, że jakakolwiek zmiana w wyobraźni tak sympatycznego i kultowego bohatera gry zajmie trochę czasu, zanim zostanie właściwie wprowadzona, a my będziemy udostępniać aktualizacje w miarę postępu prac. W najbliższym czasie planowaliśmy we wrześniu wypuścić narrację, popartą nową fabułą i zawartością gry, której istotną częścią był McCree. Ponieważ chcielibyśmy włączyć tę zmianę do tej historii, odłożymy nowy łuk na później w tym roku i nie wypuszczamy nowej mapy FFA we wrześniu. Idąc dalej, postacie w grze nie będą już nosić imion prawdziwych pracowników, a my będziemy bardziej rozważni i wnikliwi, jeśli chodzi o dodawanie rzeczywistych odniesień do przyszłej zawartości Overwatch.

Pomoże to wzmocnić, że budujemy fikcyjny świat, który bez wątpienia różni się od świata rzeczywistego i lepiej zilustruje, że tworzenie Overwatch to naprawdę wysiłek zespołowy. Trwają prace nad tymi aktualizacjami, które są tylko częścią naszego stałego zaangażowania w uczciwe myślenie i wprowadzanie wszelkich niezbędnych zmian, aby zbudować przyszłość, o którą warto walczyć. Wiemy, że czyny przemawiają głośniej niż słowa i mamy nadzieję, że pokażemy Wam nasze zaangażowanie w ulepszanie Overwatch w grze i dalsze ulepszanie naszego zespołu”.