Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bliższe spojrzenie na nagłówki GlobalFact 9

Bliższe spojrzenie na nagłówki GlobalFact 9

Oslo, Norwegia – GlobalFact to coroczna konferencja dziennikarska i weryfikująca fakty, której gospodarzem jest Międzynarodowa Sieć Kontroli Faktów. W tym roku przypada dziewiąte co do wielkości wydarzenie Szczytu Weryfikującego Fakty na świecie. Odbędzie się w Oslo w Norwegii w dniach 22-25 czerwca na Oslo Metropolitan University. Bilety wirtualne Także dostępny.

Oto więcej informacji na temat sześciu tegorocznych nagłówków GlobalFact.

Dr Joan Donovan jest czołową badaczką w dziedzinie dezinformacji i dyrektorem ds. badań w Shornstein Center w Harvard Kennedy School, które skupia się na przecięciu mediów, polityki i polityki publicznej. Jest także dyrektorem Projektu Technologii i Zmian Społecznych – lub TaSC – który bada sposoby manipulacji mediami, kontrolę rozmów publicznych i wpływ demokracji. Witryna Shorenstein Center mówi, że TaSC „ułatwia warsztaty dla dziennikarzy, decydentów, technologów i organizacji społeczeństwa obywatelskiego na temat wykrywania, dokumentowania i obalania kampanii manipulacji mediami”.

Podręcznik przetwarzania mediów TaSC łączy informacje, teorię, udane zastosowania i studia przypadków związane z dezinformacją i dezinformacją. Projekt to „zespół interdyscyplinarnych badaczy analizujących, w jaki sposób współczesne technologie komunikacyjne są wykorzystywane przez różne grupy do zmiany społecznej na lepsze lub gorsze”. Zbadałem i udokumentowałem wszelkie rodzaje wojny informacyjnej, w tym Milk Tea Alliance, hashtag „Save the Children” i skoordynowane kampanie hashtagowe wymierzone w wybory w Chile.

Donovan jest także felietonistą MIT Technology Review i pisał dla The Atlantic, The New York Times, The Washington Post i innych uznanych w całym kraju publikacji. Został opublikowany w wielu czasopismach naukowych, w tym Nature, Social Media + Society, Journal of Contemporary Ethnography, Information and Communication, Society and Social Studies of Science. Jej najnowsza książka „Meme Wars: The Untold Story of the Online Battles Upending Democracy in America” opisuje, jak zamieszki z 6 stycznia rozwinęły się w społecznościach internetowych.

READ  Stowarzyszenie Technologii Poligraficznych i Papierniczych VDMA: „Potrzebne zrozumiałe przepisy!”

Donovan współtworzył emoji bobra i ukuł wiele terminów używanych w mediach dezinformacyjnych i współczesnych badaniach.

Jane Litwinienko jest również pracownikiem naukowym w Centrum Shornsteina Uniwersytetu Harvarda oraz w TaSC.

„Koncentruję się na tworzeniu programu szkoleniowego dla redakcji i naukowców, przeglądaniu badań i badaniu przypadków manipulacji mediami na całym świecie” – napisała o swojej pracy Litwinienko.

Łytwynenko była starszym reporterem w BuzzFeed News, gdzie publikowała artykuły przedstawiające kampanie manipulacji online. Dostarczała również niezależne raporty dla takich serwisów jak The Guardian, VICE, The Atlantic i MIT Tech Review.

Jako rodowity Ukrainiec Litwinienko dużo pisał o wojnie rosyjsko-ukraińskiej. W lutym, kiedy wybuchły walki, Łytwynenko opublikował „Nie mogę przestać oglądać na żywo w Kijowie”, opisując niektóre z historii konfliktu, obrazy i przemyślenia na temat wojny, biorąc wiadomości i oglądając na żywo relacje Reutera. Kijów i Majdan.

Łytwynenko pisał po hiszpańsku, angielsku i niemiecku.

Anne Applebaum jest obecnie pisarką w The Atlantic i zdobyła nagrodę Pulitzera w 2004 roku za swoją książkę Gułag: historia. Pisała obszernie na temat historii Związku Radzieckiego, wcześniej publikując książki, takie jak „Czerwony głód: Wojna Stalina na Ukrainie” i „Żelazna kurtyna: Upadek Europy Wschodniej 1944-1956”. Applebaum był felietonistą Washington Post przez ponad 15 lat i korespondentem The Economist w Warszawie na przełomie lat 80. i 90., w okresie upadku polskiego komunizmu.

Jej najnowsza książka Twilights of Democracy: The Seductive Temptation of Totalitarianism opisuje tendencję wśród „niektórych jej współczesnych” do porzucania liberalnych idei demokracji na rzecz „kultów siłaczy, ruchów nacjonalistycznych lub państw jednopartyjnych”.

„Ludzie to nie tylko ideologowie” – napisał Applebaum. Są też praktyczne, realistyczne i oportunistyczne. Partie autorytarne i nacjonalistyczne, które pojawiły się w nowoczesnych demokracjach, oferują swoim zwolennikom nowe drogi do bogactwa lub władzy”. Książka opisuje wzorce wspólne dla „polityków, dziennikarzy, intelektualistów i innych, którzy porzucili demokratyczne ideały” na rzecz „nieliberalizmu. ”

READ  Kraje europejskie wracają do węgla w związku z sankcjami w związku z odwrotem do rosyjskiej energii, Energy News, ET EnergyWorld

Applebaum publikuje artykuły w języku polskim, hiszpańskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

Pewnego dnia, odwiedzając przyjaciół w Memphis w stanie Tennessee, ówczesny uczeń Peter McKindo znalazł się nieumyślnie świadkiem prawicowego kontrprotestu wkrótce po wyborze prezydenta Donalda Trumpa. Historia głosi, że trzymał w dłoni tabliczkę z napisem „Ptaki nie są prawdziwe” i zaczął głosić kazania, parodię protestów konspiracyjnych. Widzowie zrobili film i wrzucili go do Internetu. Rozprzestrzenił się i stał się resztą historii. Promuje satyryczną fabułę i od tego czasu zyskuje zwolenników.

„Jeśli lata, szpieguje” to częsty refren McIndoe i jego zwolenników. W świecie McIndoe, CNN jest siecią wiadomości o kurczakach.

„To najważniejszy ruch na Ziemi, niektórzy mogą powiedzieć”, powiedział niedawno McKindo w wywiadzie dla osobowości radiowej Howarda Sterna.

W wywiadach, w tym także tych, McIndoe złamał charakter, aby wyjaśnić dowcip kryjący się za fabułą. „To był taki pomysł, jak podnoszenie lustra przed szaleństwem” – powiedział.

Możesz przeczytać bardziej szczegółowe mity o „ptakach nie są prawdziwe” tutaj.

Craig Silverman prowadzi obecnie dochodzenie, raportuje i pisze dla ProPublica. Jego pisanie i badania skupiały się przede wszystkim na dezinformacji w Internecie i manipulacji mediami.

Silverman zdobył nagrodę George Polk Award za swoją pracę, która ujawniła, w jaki sposób Facebook pokazuje użytkownikom dezinformację. „Facebook zarabia”, „Facebook zwolnił pracownika, który zebrał dowody, że strony prawego skrzydła są traktowane preferencyjnie” i „Jak Facebook nie powiodło się Kenosha” to kilka przykładów z serii, która otrzymała Polk. Silverman wygrał również w tym roku dochodzenie od Kanadyjskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy za swoją pracę opisującą międzynarodowe oszustwo na Facebooku. Możesz przeczytać więcej na ten temat w „Król pułapek: jak ogromne oszustwo na Facebooku przyniosło miliony dolarów nieoczekiwanym boomom”.

Silverman wcześniej pracował dla BuzzFeed News, gdzie pełnił funkcję redaktora mediów.

READ  Trend ekonomiczny w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce: podstawowe problemy | Przenosić

Patricia Campos Melo jest uznaną dziennikarką brazylijską, pracującą dla Folha de S. Paulo jako felietonistka i korespondentka generalna. Jej prace obejmują szeroki zakres tematów, od wojny w Afganistanie po epidemię eboli i kryzys uchodźczy na Bliskim Wschodzie.

W 2019 roku Melo zdobyła Międzynarodową Nagrodę Wolności Prasy przyznawaną przez Komitet Ochrony Dziennikarzy za swoją pracę ujawniającą umowy biznesowe grupy popierającej Bolsonaro, promującej brazylijskiego prezydenta w kanałach mediów społecznościowych, w tym na WhatsApp. W odpowiedzi na jej relacje, Milo grożono w mediach społecznościowych i telefonach. Została kilkakrotnie porwana i zmuszona do zatrudnienia ochroniarza i odwołania publicznych wystąpień.

„Atak na Campos Melo był jednym z najbardziej widocznych przypadków zniesławienia winy w roku i cyklu wyborczym, w którym dziesiątki dziennikarzy było nękanych i krytykowanych za ich reportaże” – napisał w artykule Komitet Ochrony Dziennikarzy.

Milo pracował jako reporter w wielu krajach i kontynentach.