Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bliższe spojrzenie na międzynarodową rekrutację nowego trenera UA Tommy’ego Lloyda

Tommy Lloyd, asystent trenera Gonzagi, patrzy na mecz koszykówki w college’u pomiędzy Gonzaga Bulldogs i Pepperdine Waves 30 stycznia 2021 roku w Firestone Fieldhouse w Malibu w Kalifornii. Ze względu na pandemię COVID-19 gra została rozegrana bez fanów. (Zdjęcie: Brian Rothmuller / Icon Sportswire via Getty Images)

Gonzaga Bulldogs prosperował przez ostatnie 20 lat dzięki pojawieniu się międzynarodowych talentów dzięki programowi – a większość tego sukcesu rekrutacyjnego przypisuje się nowemu trenerowi Arizona Wildcats, Tommy’emu Lloydowi.

Podczas kadencji Lloyda w Bulldogs od 2001 do 2021 roku Gonzaga miał pięciu reprezentowanych przez NBA międzynarodowych graczy, w tym: Ronny Turiaf, Mario Kasun, Kelly Olynyk, Rui Hachimurę, a przede wszystkim NBA All-Star Domantas Sabonis.

Sabonis, syn znanego z NBA Arvydasa Sabonisa, spędził dwa lata w Gonzadze, gdzie w 2015 roku został przydzielony do zespołu West Coast Conference All-Freshman Team.

Podczas swojego drugiego sezonu w 2016 roku Sabonis dostarczył konferencji All-West Coast Conference pierwszej drużynie ze średnią 17,6 punktów i 11,8 zbiórek w tym sezonie.

Teraz, w swoim piątym sezonie w NBA, Sabonis dwukrotnie występował w gwiazdach i zdobył średnio 19,8 punktu, 11,5 zbiórek i 6 asyst dla Indiany Pacers w tym sezonie.

W sezonie 2018-19 Bulldogs miał na liście czterech międzynarodowych graczy, wśród których znaleźli się Killian Tillie (Francja), Joel Ayayi (Francja), Filip Petrusev (Serbia) i NBA w pierwszej rundzie wyboru Hachimury (Japonia).

Gonzaga, prowadzony przez Hashimurę, zakończył sezon 33-4 z Hashimurą średnio 19,7 punktu, 6,5 zbiórki i 1,5 asyst.

Bulldogs osiągnęli mistrzostwo NCAA w tym sezonie, awansując aż do Elite Eight, zanim przegrali z Texas Tech.

READ  Czeskie trio wróciło do ojczyzny w przeddzień meczu eliminacyjnego Pucharu Narodów Europy

The Washington Wizards wybiorą Hachimurę, aby wybrać loterię w drafcie do NBA 2019.

Wraz z Sabnoisem i Hachimurą, Gonzaga wyprodukował inne talenty w NBA, w tym Turiaf, który został powołany w 2005 roku i był członkiem mistrzowskiej drużyny Miami Heat w 2012 roku.

Turiaf będzie nadal grał w NBA przez 10 lat z Los Angeles Lakers, Golden State Warriors, New York Knicks, Washington Wizards, Miami Heat, Los Angeles Clippers i Minnesota Timberwolves.

Napastnik Houston Rockets Olenick spędził trzy sezony z Bulldogiem, występując w 101 meczach w karierze Gonzagi ze średnią 8,9 punktu, 4,6 zbiórek i 1,1 asyst.

W 2013 roku Olek został sprzedany w Drag Night przez Dallas Mavericks na Boston Celtics.

Inni znani międzynarodowi gracze, którzy grali pod wodzą Lloyda w Gonzadze to JP Batista (Brazylia), Elias Harris (Niemcy), Kevin Pangos (Kanada), Przymek Karnowski (Polska) i Kilian Tilli (Francja).