Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

BLIK staje się globalny dzięki VIAMO

BLIK staje się globalny dzięki VIAMO

Polish Payment Standard (PPS), popularny polski operator rozwiązań płatności mobilnych, BLIK, zamierza przejąć słowackiego dostawcę usług transakcji mobilnych VIAMO, co oznacza znaczącą ekspansję międzynarodową dla polskiej firmy.

Cyt. firmy BLIK stronie internetowejDariusz Mazurkiewicz, prezes PSP, wygłosił następujące uwagi:

„BLIK jest powszechnie uznawany na polskim rynku za kompleksowy system płatności. Dziś z tego rozwiązania aktywnie korzysta ponad 11,3 mln klientów i liczba ta rośnie z każdym kolejnym kwartałem. Zdobyliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy wykorzystać również do rozwoju poza naszym krajem.

„Dwa lata temu rozpoczęliśmy nawiązywanie partnerstw z globalnymi dostawcami usług płatniczych. Przejęcie słowackiej spółki VIAMO to dla nas kolejny ważny krok, który wzmocni naszą pozycję w regionie. Widzimy ogromny potencjał dla tego rynku, zwłaszcza w kontekście naszych biznesplanów w całej strefie euro”.

W ubiegłorocznym wywiadzie dla PYMNTS Mazurkiewicz zwrócił uwagę na powszechną adopcję BLIKA w Polsce, gdzie od 70% do 80% wszystkich polskich płatności e-commerce jest przetwarzanych za pośrednictwem systemu firmy.

„Przekonaliśmy całą społeczność i użytkowników bankowości mobilnej, aby zacząć korzystać z BLIKA jako najbezpieczniejszego. [and] Najszybszy sposób płacenia online za pomocą aplikacji bankowości mobilnej.”

Obejrzyj wywiad: Polscy konsumenci korzystają z otwartej bankowości i rozwiązań BNPL

O niedawnych informacjach o przejęciu Lubo Požgay, dyrektor generalny VIAMO, powiedział: „Ciągle rozwijamy i tworzymy partnerstwa, które przyciągną coraz więcej użytkowników do naszych usług. Już prawie 300 000 osób korzysta z naszych aplikacji i usług.

Chcemy jednak osiągnąć więcej i zwiększyć skalę naszej działalności. Dlatego nie mamy wątpliwości, że unikalne i skuteczne kompetencje BLIKA, zwłaszcza w obszarze e-commerce, a także wsparcie kapitałowe, znacznie uatrakcyjnią ofertę VIAMO na rynku słowackim i pozwolą na ekspansję na inne kraje strefy euro” – do serwisu BLIK.

Umowa zakupu akcji VIAMO, która została podpisana w Warszawie 11 sierpnia, wejdzie w życie po uzyskaniu zgody Słowackiego Banku Centralnego. Strony nie ujawniły wartości transakcji.

READ  Polska zwiększy efektywność energetyczną mieszkań z pomocą EBOR i BNP Paribas

Aby uzyskać dostęp do wszystkich obszarów PYMNTS EMEA, zasubskrybuj czasopismo Biuletyn EMEA.

aml / kyc

Nowe badanie PYMNTS wykazało, że 3 na 4 konsumentów ma duże zapotrzebowanie na superaplikacje
Na około: Wyniki nowego badania PYMNTS „App Super Transformation: How Consumers Want to Save, Shop and Spend in the Connected Economy”, przeprowadzonego we współpracy z PayPal, przeanalizowały odpowiedzi 9 904 konsumentów w Australii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Wielkiej Brytanii Państwa. I wykazała duże zapotrzebowanie na pojedyncze aplikacje wielofunkcyjne zamiast korzystania z dziesiątek osób.

Zawsze szukamy okazji do współpracy z innowatorami i przeciwnikami.

Dołącz do nas!


https://www.pymnts.com/news/investment-tracker/2022/international-ecommerce-shipper-passport-raises-39m/partial/