Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Błąd sterownika Nvidii może sprawić, że twój procesor będzie pracował ciężej po zamknięciu gry – Ars Technica

Błąd sterownika Nvidii może sprawić, że twój procesor będzie pracował ciężej po zamknięciu gry – Ars Technica

Zbliżenie / GeForce RTX 4080 od Nvidii.

Andrew Cunninghama

Nvidia wydała nową aktualizację sterowników dla swoich kart graficznych GeForce, która między innymi wprowadza nową technologię skalowania wideo Ultra, dzięki której filmy o niższej rozdzielczości wyglądają lepiej na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości. Wygląda jednak na to, że sterownik (wersja 531.18) zawierał błąd, który powodował wysokie obciążenie procesora na niektórych komputerach po uruchomieniu, a następnie zamknięciu gry.

Wydano Nvidię Pilna naprawa sterownika (Kompilacja 531.26), która potwierdza i powinna naprawić problem, który najwyraźniej był spowodowany niezapowiedzianym błędem w „kontenerze Nvidii”, procesie występującym głównie w celu uwzględnienia innych procesów dostarczanych ze sterownikami Nvidii. Rozwiązuje również problem „losowego sprawdzania błędów”, który może mieć wpływ na niektóre starsze laptopy z procesorami graficznymi z serii GeForce 1000 lub MX250 i MX350.

Ten błąd nie dotyczy wszystkich komputerów z najnowszymi sterownikami Nvidia —kilku korespondentów Zwróć uwagę na zachowanie ich systemów, podczas gdy Inni nie. Nawet stosunkowo niskie użycie procesora w zakresie od 10 do 15 procent może mieć zauważalny wpływ na wydajność, odbierając cykle procesora od innych zadań i zapobiegając przejściu procesora w stan bezczynności. Generuje to więcej ciepła, zużywa więcej energii, a także może wpływać na żywotność baterii laptopów.

ostatni Niedawny błąd oprogramowania w sterownikach Nvidia powodował, że gry działały wolniej, gdy aplikacja Discord działała w tle; Wystąpił problem z profilem aplikacji, który uniemożliwiał pamięci GPU osiągnięcie maksymalnych częstotliwości zegara, odpowiednio zmniejszając liczbę klatek na sekundę. Tę poprawkę można dyskretnie wypchnąć w tle dla komputerów z oprogramowaniem Nvidia, ale zainstalowanie poprawki dotyczącej niewłaściwego użycia procesora wymaga pobrania i zainstalowania typowego pakietu sterowników 850 MB firmy Nvidia.