Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Black Eyed Peas trolluje polski rząd z tęczową opaską

Black Eyed Peas trolluje polski rząd z tęczową opaską

Amerykański zespół popowy Black Eyed Peas trollował polski rząd, nosząc opaski pro-LGBTQ + podczas obchodów sylwestrowych transmitowanych przez państwową telewizję.

Zespół wystąpił na żywo w programie TVB „Sylwester Marzeń”.

Podczas koncertu, który zgromadził 8,3 miliona widzów, grupa nosiła tęczowe opaski wspierające społeczność queer i wykonała swój hit „Where Is The Love? „Jedność”.

Grupa wymieniła społeczności, które doświadczają nienawiści, w tym Żydów, osoby pochodzenia afrykańskiego i osoby LGBTQ+.

Po koncercie wokalista will.i.am powtórzył w mediach społecznościowych, że zespół opowiada się za pokojem.

„Jesteśmy czarnookim groszkiem… lub można powiedzieć czarnookim pokojem, ponieważ jesteśmy za pokojem, równością, harmonią.

„Nie jesteśmy Black Eyed Peas” — zauważa Rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS)..

Will.I.M
Will.i.am staje w obronie praw osób LGBTQ+ w Polsce. (ciężko)

PiS rządzi od 2015 roku i używał retoryki skierowanej przeciwko LGBTQ +, aby zgromadzić konserwatywnych wyborców podczas cykli wyborczych w 2019 i 2020 roku. Dokonała tego, przedstawiając tak zwaną „ideologię LGBT” jako obce wartości Polska zagraża rodzinie I Samo państwo, „Bardziej niebezpieczny” niż komunizm.

„Opowiadamy się za wspólnotą, miłością, tolerancją, wspólnotą… czasami musimy udać się do miejsca, w którym ludzie nie mają takich samych wyobrażeń na temat tego, jak wygląda tolerancja, aby zainspirować ich ponad różnicami, zainspirować ich ponad różnicami” dodano will.i.am.

TVP to polski nadawca, który prawdopodobnie odegrał rolę w kampanii polskiej partii rządzącej przeciwko tak zwanej „ideologii LGBT”.

READ  Porozumienia w sprawie rozwoju umiejętności rzemiosła atramentowego i tworzenia miejsc pracy w Kenii i Polsce

Od czasu emisji programu wywołał oburzenie prawicowej grupy politycznej Jedna Polska (Solidarna Polska), która nazwała go „hańbą” i „potępiła” obchody „secesji”.

W tweecie zamieszczonym po koncercie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warczol ze Zjednoczonej Polski napisał: „Promocja LGBT w TVP2. Wstyd! To nie jest sylwester marzeń, ale sylwester zboczeń.

„Homopropaganda w TVP za milion dolarów” – napisał wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

Joanna Lichocka, posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych, zachęcała swoich rządowych kolegów do oglądania występu zamiast do komentowania.

„Pijcie szampana w sylwestra, panie Zjednoczonej Polski. Zamiast atakować politycznie nawet teraz. Polska chce się dzisiaj bawić – wyłącz spust. Szczęśliwego Nowego Roku” – napisał.

Prezenter TVP Tomasz Kammel, który poprowadził koncert noworoczny, powiedział „każdy element swojego kostiumu” i wystawił show.

Według doniesień medialnych The Black Eyed Peas byli głównymi gwiazdami programu, który mógł kosztować telewizję publiczną 1 milion dolarów.

Zespół wystąpił na żywo w Jacobean Mountain Resort po byłej Spice Girl Melanie C. wyciągającCytowanie „kwestii niezgodnych ze społecznościami, które wspieram”.