Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biuro informacji prasowej

Ministerstwo Informacji i Radiofonii i Telewizji

Azadi ka amrit mahotsavG20-Indie-2023

Minister Indii i Indii Shri Anurag Singh Thakur inauguruje 17. edycję Film Bazaar w IFFI w GoaBazar Filmowy, miejsce spotkania kreatywności, handlu, idei i inspiracji: Minister I&B

Indyjski przemysł medialny i rozrywkowy, odnotowujący roczną stopę wzrostu na poziomie 20%, został okrzyknięty piątą co do wielkości i najbardziej zglobalizowaną branżą na świecie: Minister I&B


Opublikowano: 20 listopada 2023 o 18:18 przez PIB Mumbai

Goa, 20 listopada 2023 r

Podobnie jak zatłoczony rynek pomysłów, Film Bazar jest rajem dla filmowców i producentów, powiedział unijny Minister Informacji, Radiofonii i Telewizji, Spraw Młodzieży i Sportu, Shri Anurag Singh Thakur podczas inauguracji Film Bazar, największego bazaru filmowego w Azji Południowej w Marriott Resort: Goa dzisiaj I gawędziarze z całego świata. Dodał, że jest to forum kreatywności, handlu, pomysłów i inspiracji, które stanowią podstawowy budulec tego prężnie rozwijającego się rynku kinowego.

Przy tej okazji Shri Anurag Singh Thakur powiedział, że indyjski przemysł mediów i rozrywki, którego roczna stopa wzrostu wynosi 20%, jest okrzyknięty piątą co do wielkości i najbardziej zglobalizowaną branżą na świecie. Minister dodał, że Bazar Filmowy w swoje 17. urodziny stał się nieodzownym kamieniem węgielnym IFFI, przekraczając granice i rozwijając się w jeden z największych rynków filmowych w Azji.

Minister Unii poinformował, że wybór filmów na tegoroczny Bazar Filmowy odzwierciedla różnorodną mieszankę literatury pięknej, krótkometrażowych, dokumentalnych, horrorów, a nawet filmu animowanego podejmującego uniwersalne tematy diaspory, patriarchatu i miejskiego niepokoju. Skrajne ubóstwo, kryzys klimatyczny, nacjonalizm, sport i fitness.

Mówiąc o rynku koprodukcyjnym Minister powiedział: „Z dumą prezentujemy na rynku koprodukcyjnym dwanaście filmów dokumentalnych z 7 krajów, przedstawiających życie w 17 różnych językach. To podróż w głąb rzeczywistości oczami filmowców.

Powiedział także, że na platformie wideoteki Watch Room prezentowanych jest 190 nadesłanych filmów, spośród których kilka zostanie wybranych do nominacji do Film Bazaar (FBR). „Laboratorium work-in-progress to miejsce, w którym filmowcy prezentują surowe piękno swojej pracy. Biorąc pod uwagę podwojenie liczby projektów w porównaniu z zeszłym rokiem, mamy 10 projektów gotowych do zaprezentowania w tym roku” – powiedział minister.

Shri Thakur ogłosił również, że jako ukłon w stronę innowacji i zgodnie z wezwaniem Premiera dotyczącym łatwości prowadzenia działalności gospodarczej, dodano nowy, ekscytujący element „Od książki do sprzedaży”, w którym zaprezentowanych zostanie 59 nadesłanych materiałów pochodzących z książek bezproblemowo. Do ekranów. Na marginesie wydarzenia minister zainaugurował także Galerię Sztuki i Kultury Indii Google – internetowe centrum zawierające zdjęcia i krótkie filmy z filmów indyjskich.

Dziesięć rekomendowanych filmów z różnych gatunków, które zostaną pokazane na Bazarze Filmowym w IFFI 54TH, w tym dokumenty, horror, kryzys klimatyczny, fantasy itp. Filmy w języku angielskim, hindi, bengalskim, marwari, kannada i maoryskim (język nowozelandzki). W tym roku na Bazarze Filmowym znajduje się nowo wybrany „pawilon efektów wizualnych i technologii”, którego celem jest edukacja twórców filmowych w zakresie najnowszych innowacji, odkrywanie możliwości opowiadania historii nie tylko w tradycyjny sposób „robienia zdjęcia”, ale także „tworzenia ujęcia” ’.

Film Bazaar prezentuje oficjalną selekcję projektów fabularnych na rynku koprodukcji z Indii, Bangladeszu, Sri Lanki, USA, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Niemiec, Francji, Polski, Luksemburga i Izraela. Wybrani filmowcy zaprezentują swoje projekty międzynarodowym i indyjskim producentom, dystrybutorom, programistom festiwali, finansistom i agentom sprzedaży w otwartej formie.

Założony przez National Film Development Corporation (NFDC) Film Bazaar przekształcił się w największy rynek filmowy w Azji Południowej, łączący lokalnych twórców filmowych z globalnymi producentami i dystrybutorami.

* * *

Zespół PIB IFFI | RC/ SK/ PS/ MKT/ DR | Effie 54 – 008

Śledź nas w mediach społecznościowych:@PIBPanaji Wynik obrazu dla ikony Facebooka /Bepanaji /pib_goa Chcą[at]com.gmail[dot]kom /bigRolnictwo organiczne

(ID kompilacji: 1978274)
Licznik odwiedzin: 322

READ  Wyniki przygotowań na wtorek 13 kwietnia