Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

BIPCO, właściciel Pound Land, ignoruje Londyn, oferując 4 miliardy funtów planem notowań giełdowych w Polsce |  Wiadomości biznesowe

BIPCO, właściciel Pound Land, ignoruje Londyn, oferując 4 miliardy funtów planem notowań giełdowych w Polsce | Wiadomości biznesowe

Właściciel Poundland London zaniedbuje notowanie 4,5 miliarda euro (3,9 miliarda funtów szterlingów) w Warszawie po miesiącach rozważań nad wejściem na giełdę, który wzmocniłby szeregi detalistów notowanych na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Sky News dowiedział się, że Pepco Group, która prowadzi sprzedaż w ponad 3000 sklepów na 15 rynkach europejskich, zdecydowała się przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną (IPO) w Polska Co prawdopodobnie nastąpi w najbliższych miesiącach.

Londyn To było Ponownie pojawiła się jako poważna konkurencja Jednak do uporządkowania notowań przyjmuje się, że zarząd Pepco i jego akcjonariusze wybrali Polskę ze względu na jej ogromną obecność w tym kraju.

obrazek:
Pierwsze sklepy używające marki Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku. Fot: Pepco

Steinhoff International Holdings, Pepco’s Afryka PołudniowaWłaściciel domu powiedział w styczniu, że ponownie analizuje platformę handlową jednego z największych detalistów w Europie.

Oprócz Poundland, grupa handluje pod markami Pepco i Dealz i stwierdziła, że ​​spodziewa się większego popytu na łańcuchy oparte na wartościach w gospodarkach po pandemii.

Grupę Pepco prowadzi Andy Bond, ex Asda CEO i zatrudnia ponad 30 000 osób.

Pierwsze sklepy z marką Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku, a obecnie pod tą nazwą mają już ponad 1000 sklepów.

Dealz ma również dużą obecność w Polsce.

On ona Początkowo planowane W zeszłym roku został upubliczniony, a znane źródła podały, że dual listing w Londynie i Warszawie pozostaje możliwym wynikiem.

Kupujący Pepco
obrazek:
W Polsce działa ponad 1000 sklepów Pepco

Prawdopodobne jest również przejęcie private equity, przy czym w zeszłym roku duże zainteresowanie biznesowe miały przejęcia, w tym Advent International.

Rzecznik Pepco odmówił komentarza.

READ  Zysk za pierwsze półrocze portugalskiego banku Millennium BCP wzrósł pięciokrotnie