Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Billy Bolt zostaje mistrzem świata Super Enduro 2023

Billy Bolt zostaje mistrzem świata Super Enduro 2023

HUSQVARNA FACTORY RACING ACE PRZYJMUJE TRZECIĄ POMOC
Adres wewnętrzny z dominującą ekspozycją w GLIWICACH, Polska

MATTEGOVEN, Austria – 19 marca 2023 r. – (Motor Sports NewsWire) – Stając na wysokości zadania, Billy Bolt z Husqvarna Factory Racing dostarczył towarów w piątej i ostatniej rundzie Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro, aby zostać mistrzem 2023. Najlepiej opisany jako Występy kliniczne Brytyjczyka Baileya doprowadziły jego FE 350 do przekonującego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, a wraz z nim zdobył trzeci z rzędu tytuł mistrza świata w hali.

Gdy światła stadionu zapalały się podczas nocnej parady, Bolt nie tracił czasu, zbliżając się do zdobycia trzeciego tytułu mistrza świata. Po ustawieniu bardzo szybkiego okrążenia Superbowl dodał kolejne znaczące trzy punkty do swojego mistrzostwa.

Billy Bolt – Husqvarna Factory Racing – 5. runda SuperEnduro 2023, POLSKA (1)

Ustawiony w pierwszych trzech wyścigach Bailey wiedział, że po zwycięstwie w wyścigu może zostać mistrzem świata FIM SuperEnduro 2023. Wykorzystanie dołków zapewniło mu doskonałą pozycję, a wykonując serię czystych, wczesnych okrążeń, otworzył czterosekundową przewagę. Po pokonaniu niewielkiego przewrotu w boulderingu, Bolt nadal odjeżdżał z sześciosekundową przewagą do zwycięstwa, a wraz z nim swoją trzecią z rzędu koroną świata SuperEnduro w swoim FE 350.

Z presją tytułu zdjętą z jego ramion, Bailey był w swojej najlepszej formie przez pozostałą część nocy w Gliwicach. Pomimo startu z drugiego rzędu w drugim wyścigu, przeskoczył bramkę i poprowadził grupę kolarzy przed końcem pierwszego okrążenia. Nigdy nie wyjeżdżał i ani razu nie był na swoim miejscu, Bailey zapewnił najlepszą jazdę w całym sezonie i miał 35-sekundowy margines zwycięstwa.

Podpisując niesamowitą kampanię SuperEnduro 2023, Bailey zakończył sezon na wysokim poziomie, wygrywając w trzecim wyścigu i pozostając niepokonanym w Polsce. Gdy wszystko szło zgodnie z planem, tak jak w dwóch poprzednich wyścigach, po raz trzeci tego wieczoru wziął flagę w szachownicę, aby odnieść zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

READ  Harmonogram matematyki klasy III gimnazjum, tablica wyników z 4 października

W ciągu swojego dominującego sezonu halowego Bailey zdobył FE 350 14 z 15 możliwych zwycięstw w wyścigach, wygrywając jednocześnie wszystkie swoje gorące okrążenia SuperPole. Pięć razy na pięć razy stawał na najwyższym stopniu podium i udowodnił, że jest mistrzem świata FIM SuperEnduro w 2023 roku.

Bailey i Husqvarna Factory Racing zwrócą teraz swoją uwagę na rundę otwierającą Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro w Serbii w dniach 17-20 maja.

Billy Bolt – Husqvarna Factory Racing – 5. runda SuperEnduro 2023, POLSKA (2)

Billy’ego Bolta: „Cóż mogę powiedzieć, to był wspaniały sezon! To mój trzeci tytuł mistrza świata z rzędu, ale z każdym tytułem jest on coraz słodszy. Kiedy zapadła noc, wiedziałem, że mam wygodne punkty do gry, ale chciałem się tam dostać i dać z siebie wszystko. Krawędź SuperPole pomogła mi uspokoić nerwy i jechałem naprawdę ostro w pierwszym wyścigu, wiedząc, że jeśli wygram, zdobędę też tytuł. Czułem się świetnie. Drugi wyścig też był niesamowity. Ogólnie rzecz biorąc, było świetnie, ale to była ciężka bitwa w każdej rundzie. Oczywiście wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w pomoc w urzeczywistnieniu tego. To z pewnością wielki wysiłek zespołowy.

Pobierz zdjęcia z piątej rundy FIM SuperEnduro tutaj.

WYNIKI: Mistrzostwa Świata SuperEnduro, runda 5

Ogólna ocena prestiżu

1. BILLY BOLT (Husqvarna) 63 pkt; 2. Johnnie Walker (beta), 49 punktów; 3. Tadek Błażusiak (GASGAS) 45 punktów…

prestiżowe wyścigi 1

1. Billy Bolt (Husqvarna) 8 okrążeń, 6:57,883; 2. Johnnie Walker (beta) 8 okrążeń, 7:03,129; 3. Taddy Błażusiak (GASGAS) 8 okrążeń, 7:22,587…

prestiżowe wyścigi 2

1. Billy Bolt (Husqvarna) 9 okrążeń, 7:39,980; 2. Cody Webb (Sherco) 9 okrążeń, 8:15,719; 3. Johnnie Walker (beta) 9 okrążeń, 8:21,826…

prestiżowy wyścig 3

1. Billy Bolt (Husqvarna) 9 okrążeń, 7:36,511; 2 – Taddy Błażusiak (Gaz) 9 okrążeń, 7:42,209; 3. Johnnie Walker (Beta) 9 okrążeń, 7:45,101…

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. Billy Bolt (Husqvarna) 310 cz; 2. Johnnie Walker (BETA) 260 punktów; 3. Tadek Błażusiak (GASGAS) 194 pkt…

READ  Francis Tiafoe pokonał drugiego w rankingu Rafaela Nadala i awansował do ćwierćfinału US Open

Motocykle Husqvarna.

Husqvarna Motorcycles jest powszechnie uznawana za wprowadzanie innowacji i zapewnianie wyjątkowych osiągów w produktach ulicznych i terenowych, a także za obecność we wszystkich dyscyplinach wyścigów na najwyższym poziomie. Dzięki marce założonej w Szwecji w 1903 roku, Husqvarna Motorcycle Machinery jest projektowana i produkowana w Mategoven w Austrii od 2013 roku.

Źródło: Husqvarna Motorcycles GmbH

####