Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Big Yellow ma miejsce na dalszy wzrost

Big Yellow ma miejsce na dalszy wzrost

  • Zysk przed opodatkowaniem spadł o 97 proc
  • Ale główna działalność wygląda na prężną

Duża żółta grupa (BYG) Opublikowano mieszankę wyników za sześć miesięcy do 30 września. Słoń w magazynie jest wart 47,7 miliona funtów, które stracił w wyniku przeszacowania swojej posiadłości. Ta liczba, w porównaniu z 205 milionami funtów, które zyskał z przeszacowania nieruchomości w tym samym okresie ubiegłego roku, wyjaśnia 97-procentowy spadek zysków przed opodatkowaniem operatora magazynu. Niewielki wzrost zadłużenia netto odnotował również Big Yellow. To nie wystarczy, aby wywołać panikę u akcjonariuszy, ale warto zwrócić uwagę na każdy wzrost dźwigni finansowej w czasie, gdy stopy procentowe rosną.

Jednak w ramach tych złych wiadomości podstawowe uzasadnienie biznesowe Big Yellow jest solidne. Zysk brutto, przychód firmy pomniejszony o koszty sprzedaży, wzrósł o 16 procent. Liczby obłożenia też wyglądają dobrze, w zależności od tego, jak chcesz na to spojrzeć. Obłożenie podobnie wzrosło z 86 procent 1 kwietnia 2022 r. do 88 procent 30 września, ale spadło o 2,2 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W miarę zbliżania się recesji można spodziewać się dalszego spadku obłożenia. W końcu dla większości firm z branży nieruchomości recesja oznacza spadek obłożenia, ponieważ upadek firmy oznacza mniejszą skłonność firm do zawierania umów najmu.

Jednak Big Yellow to nie tyle firma zajmująca się nieruchomościami, co firma magazynująca, która korzysta z ulgi podatkowej, która wynika z formalnego bycia funduszem inwestycyjnym na rynku nieruchomości (Reit). Nie wynajmują ludziom biur, magazynów, sklepów korporacyjnych ani domów, tak jak robią to inne fundusze nieruchomości. Zamiast tego zapewnia pamięć masową jako usługę — dokładnie to, czego ludzie najbardziej potrzebują w niespokojnych czasach w życiu, takich jak recesja.

To jeden z powodów, dla których firma radziła sobie tak dobrze w 2020 r. Szersze spojrzenie na to, gdzie ludzie chcą mieszkać i dlaczego (podsycane przez Covid-19) również pomogło w zapotrzebowaniu na przestrzeń magazynową, ale generalnie zakłócenia są głównym motorem napędowym Big Yellow młyn. I nadchodzą kolejne zakłócenia.

READ  Czarna dziura wyzwala przedwczesną eksplozję supernowej - pierwsza obserwacja zupełnie nowego typu supernowej

Kiedy w zeszłym roku wystawiliśmy BYG rekomendację sprzedaży, firma poczyniła niedźwiedzie prognozy dotyczące powrotu do „bardziej normalnego środowiska handlowego”. Innymi słowy, w tamtym czasie wyglądało na to, że ożywienie gospodarcze po Covid jest już w drodze. Dobra wiadomość dla grupy — i zła dla innych — tak się nie stało. Analitycy spodziewają się wzrostu zysków i przychodów REIT w nadchodzących latach i my się z tym zgadzamy. Nawet biorąc pod uwagę wąskie dyskonto aktywów netto, nadal uważamy, że uzasadnia to akcję kupna ze względu na potencjalne zawirowania w gospodarce. On kupuje.

Ostatnia oferta IC: Kup, 1288 pikseli, 24 maja 2022 r

Duża żółta grupa (BYG)
Zapytaj o cenę: 1153 s Wartość rynkowa: 2,12 miliarda funtów szterlingów
dotyka: 1152 – 1154 str Maksimum od 12 miesięcy: 1760 str Niska: 939 pikseli
zwrot zysku: 3,8% Przewodnik handlowy: Niedostępne
Zniżka na NAV: 2,0% dług netto: 23%
filar inwestycyjny: 2,39 miliarda funtów szterlingów
Pół roku do 30 września wartość aktywów netto (p) Zysk przed opodatkowaniem (w milionach funtów szterlingów) Zysk na akcję (p) Dywidenda na akcję (p)
2021 972 255 142 20.6
2022 1176 6,75 3.30 22.3
% zmiana +21 -97 -98 +8
poprzedni dział: 05 stycznia
Płacić: 26 stycznia