Economy

Big data ma duży wpływ na pracę statystyczną: SCAD – Aktualności

Abu Dhabi – Big data to przyszłość oficjalnych statystyk i rdzeń podejmowania decyzji, i nic nie zastąpi, ponieważ big data i sztuczna inteligencja dostarczają najnowszych, najdokładniejszych, wiarygodnych i aktualnych informacjiW sympozjum, które prezentowali międzynarodowi eksperci w dziedzinie statystyki, danych i sztucznej inteligencji, wzięli udział przedstawiciele agencji rządowych i ośrodków statystycznych w Emiracie Abu Zabi na szczeblu państwowym.  - Załączone zdjęcie

W sympozjum, które prezentowali międzynarodowi eksperci w dziedzinie statystyki, danych i sztucznej inteligencji, wzięli udział przedstawiciele agencji rządowych i ośrodków statystycznych w Emiracie Abu Zabi na szczeblu państwowym. – Załączone zdjęcie

Według raportu pracowników

Opublikowany: Sobota 30 października 2021, 13:18

Instytut Szkolenia Statystycznego (STI) Centrum Statystycznego w Abu Dhabi (SCAD) zorganizował ostatnio wirtualne seminarium zatytułowane „Rewolucja danych i duże zbiory danych w statystyce publicznej” w ramach serii dialogu o danych w Abu Dhabi, zorganizowanej przez STI.

Przedstawiciele agencji rządowych i ośrodków statystycznych w Emiracie Abu Zabi na szczeblu państwowym uczestniczyli w sympozjum, które zostało zaprezentowane przez międzynarodowych ekspertów w dziedzinie statystyki, danych i sztucznej inteligencji, w celu edukowania pracowników rządowych o znaczeniu i wpływie tego . Ostatnie aspekty życia we współczesnym społeczeństwie, zwłaszcza w aspekcie ekonomicznym i społecznym.

Podczas sympozjum omówiono rewolucję „big data” w statystyce publicznej i jej przyszłość na świecie oraz podstawowe wymagania do rozpoczęcia projektów big data z perspektywy krajowych urzędów statystycznych i producentów danych. Jest to ważny temat, zwłaszcza biorąc pod uwagę tendencję rządu Abu Zabi do wykorzystywania dużych zbiorów danych i sztucznej inteligencji w podejmowaniu decyzji z korzyścią dla społeczeństwa.

iwpływ na globalną rewolucję danych

Dominic Rosekrut, szef GUS, był prelegentem na sesji wirtualnej i zwrócił uwagę na najnowsze wydarzenia w zakresie big data w ONZ i Unii Europejskiej. Omówił również wpływ globalnej rewolucji danych, ponieważ zmniejsza ona koszty i obciążenia w formalnych procesach statystycznych, a jednocześnie przyspiesza analizę i ukończenie.

Dominic Rosecrot powiedział, że Big Data to przyszłość oficjalnych statystyk i rdzeń podejmowania decyzji, i nic nie zastąpi tego, ponieważ Big Data i sztuczna inteligencja dostarczają najnowszych, najdokładniejszych, wiarygodnych i aktualnych informacji.

READ  Czy IPO to najlepsza droga dla małych i średnich firm?

„Tendencja ta wymaga ujednolicenia wysiłków społeczności naukowej i badaczy ze statystykami, którzy demonstrują metodologie, ramy, jakość i dokładność danych oraz którzy potrzebują wysiłków w celu opracowania nowych metodologii i ram w celu połączenia różnych systemów danych dużych zbiorów danych zmieniających system statystyczny na całym świecie Statystycy są odpowiedzialni za wspieranie społeczności poprzez Kreatywność w pracy statystycznej, więc społeczność musi wspierać statystyków poprzez przestrzeganie prawa i przepisów oraz udostępnianie informacji.

Polskie doświadczenia

Odnosząc się do polskich doświadczeń, Dominic Rosekrut powiedział, że wyzwanie, jakie mieliśmy, polegało na tym, że kazano nam liczyć uprawy rolne z kosmosu w zaledwie trzy lata i udało się, a teraz możemy wszystko ustalić” o uprawach rolnych z kosmosu na 10 metrów kwadratowych.

Podkreślił, że „nie wyobrażali sobie zakresu i wielkości ekstrapolacji obecnych w big data”, zauważając, że „w jednym z projektów hodowlanych, którego doświadczyłem, automatyczna dojarka była podłączona do 600 czujników na wymię”, pytając: „ Czy można sobie wyobrazić ilość informacji, które można uzyskać we wszystkich sektorach gospodarczych i społecznych, opierając się na czujnikach?”

Rosecrot odpowiedział na pytanie dotyczące żeglugi, kiedy powiedział: “Rozpoznając model silnika statku, paliwo i prędkość, algorytmy mogą określić wagę statku, charakter jego misji i to, czy jest to legalne, czy nie. System transportu śródlądowego może być również stymulowane wszelkimi sposobami, aby przemieszczać towary w najszybszy i najtańszy sposób”. Algorytmy mogą również określać ilościowo emisje, zanieczyszczenie i wiele innych danych oraz tworzyć przyszłe plany dla sektora transportu w oparciu o te dane w czasie rzeczywistym”.

Analizy w czasie rzeczywistym, przyszłe spostrzeżenia

W sesji wirtualnej uczestniczył również ekspert Yaqoub Nusseibeh z Centrum Statystycznego – Abu Dhabi, który zrecenzował niedawno uruchomioną platformę Insights and Foresights, która jest pionierskim produktem w regionie, w którym wykorzystywane są dane statystyczne i big data do dostarczania danych w czasie rzeczywistym analityka i przyszłe spostrzeżenia.

READ  Prezydent FIVB wita Prezydenta RP oraz Ministra Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu Francji na Stadionie Siatkówki Tokio 2020

Ze swojej strony Yaqoub Nusseibeh powiedział: „Platforma Insights and Forecasts to jeden z udanych projektów w dziedzinie statystyki i big data. Istnieje wiele projektów, które opierają się na big data i sztucznej inteligencji, ale dostarczają swoje informacje z jednego kąta lub jednego sektora, a ta platforma jest wyjątkowa, ponieważ jest centralnym punktem, w którym spotykają się dane, statystyki i big data, które mają być przetwarzane przez sztuczne algorytmy inteligencji, aby wyodrębnić analizy w czasie rzeczywistym i wizjach przyszłości.

Nusseibeh dodał: „Platforma wykorzystuje około 3000 wskaźników do tworzenia około 300 nowych interaktywnych wskaźników, w tym wydatków konsumenckich, wskaźników zatrudnienia, cen konsumenckich i danych z rynku nieruchomości, oprócz możliwości platformy do przeprowadzania scenariuszy symulacyjnych”. Nusseibeh wskazał, że platforma zintegrowała różne źródła danych, aby opracować nowe, bardzo dokładne wskaźniki zaprojektowane dla emiratu Abu Zabi, opierając się na danych centrum jako odniesienia, ponieważ jakość danych jest kluczem do sukcesu w tej dziedzinie.

Nusseibeh zwrócił uwagę, że wymiana doświadczeń na całym świecie w zakresie big data i statystyki jest jednym z celów seminariów centrum. Dlatego też w działaniach Centrum Statystycznego – Nauka, Technologia i Innowacje chętnie biorą udział podmioty międzynarodowe.

[email protected]

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment