Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden wita „ogromny krok naprzód”, gdy Demokraci uchwalają ustawę o infrastrukturze | Joe Biden

Joe Biden zasalutował „wielkim krokiem naprzód jako naród” w sobotę, po Izbie Demokraci W końcu doszedł do porozumienia i wysłał do swojego biura pakiet infrastruktury o wartości bilionów dolarów, który miał zostać podpisany, co stanowiło ogromny impuls dla administracji walczącej o wygrane.

„To jest robotniczy plan działania na rzecz odbudowy Ameryki i jest już od dawna spóźniony” – powiedział Biden.

Jednak doszło też do niepowodzenia, gdy Demokraci odłożyli głosowanie nad drugą, większą ustawą. Dziesięcioletni plan wydatków o wartości 1,85 biliona dolarów mający na celu wzmocnienie programów zdrowotnych, rodzinnych i klimatycznych, znany jako Odbuduj Lepiej, został wykolejony po tym, jak centryści zażądali oszacowania kosztów z Biura Budżetowego Kongresu (CBO). Biden powiedział, że jest przekonany, że uda mu się przez to przejść.

Prezydent zaczął zwracać się do dziennikarzy w Białym Domu żartem kosztem swojego poprzednika, Donalda Trumpa.

„Nareszcie tydzień infrastruktury” – powiedział.

Pod rządami Trumpa brak skupienia się administracji na infrastrukturze podczas trwającego skandalu stał się śmiertelnym ciosem w całym kraju.

– Dopiero zaczynamy – powiedział Biden. To coś dawno spóźnionego, o którym mówiono od dawna w Waszyngtonie, ale nigdy nie zostało to zrobione.

„Ten Parlament Uchwalił ustawę o inwestycjach infrastrukturalnych i zatrudnienia. To świetny sposób na powiedzenie ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze, jednorazowej inwestycji, która stworzy miliony miejsc pracy, zmodernizuje naszą infrastrukturę, drogi, mosty, łącza szerokopasmowe i wiele innych rzeczy, które zmienią kryzys klimatyczny w szansę , i postawił nas na drodze do wygrania konkurencji gospodarczej XXI w. Dwudziestka, z którą mamy do czynienia z Chinami i innymi dużymi krajami w pozostałej części świata”.

dom Zgoda Rachunek o wartości bilionów dolarów wszedł w piątek późnym wieczorem, po tym, jak demokraci rozwiązali trwający od miesięcy spór między postępowcami a centrystami. Procedura minęła 228-206. Trzynastu republikanów, głównie umiarkowanych, poparło projekt ustawy, podczas gdy sześciu lewicowych Demokratów, w tym Aleksandria Ocasio-Cortez z Nowego Jorku, sprzeciwiło się jej.

READ  Tajna inwazja Rosji na mistrzostwa świata w Katarze z dużymi umowami technologicznymi i ekscytującymi występami

Zatwierdzenie przeniosło projekt ustawy do urzędu prezydenta, którego poparcie spadło, a jego partia walczyła w wyborach w tym tygodniu. Biden powiedział, że nie podpisze ustawy w ten weekend, ponieważ chciał być tymi, którzy ją zaaprobują, kiedy to zrobi.

„Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mieli łopaty w ziemi” – powiedział Biden. Aby rozpocząć odbudowę Ameryki.

„Dla was wszystkich, którzy są w domu, czując się pozostawieni i zapomniani w gospodarce, która tak szybko się zmienia, ta ustawa jest dla was. Zdecydowana większość z tych tysięcy miejsc pracy, które mają zostać utworzone, nie wymaga dyplomu ukończenia studiów. Będą miejsca pracy w każdej części kraju: stanach czerwonych, niebieskich, miastach, małych miasteczkach, społecznościach wiejskich i plemiennych.

„To robotniczy plan odbudowy Ameryki i jest już od dawna spóźniony”.

W tym tygodniu demokratyczni kandydaci na gubernatora Wirginii zostali pokonani i wycofali się do swojego rodzinnego stanu New Jersey, dwóch stanów oznaczonych na niebiesko. Te niepowodzenia doprowadziły do ​​zniecierpliwienia przywódców, centrystów i postępowców, którzy chcieli udowodnić, że wiedzą, jak rządzić. Demokraci nie mogą sobie pozwolić na pojawienie się w nieładzie na rok przed wyborami w połowie kadencji Republikanie Kongres przywracania.

W Białym Domu Biden powiedział: „Każdy stan jest inny i nie wiem, ale myślę, że jedyną wiadomością, jaka przyszła do nas, było zrobienie czegoś… przestań mówić, zrób coś. Amerykanie szukają”.

Wszyscy mówią o wyborach i co to znaczy? Chcą, żebyśmy się spełnili. Demokraci chcą, abyśmy to zrobili. Wczoraj wieczorem udowodniliśmy, że potrafimy zrobić jedną wielką rzecz. Dostarczyliśmy to.”

Odroczenie głosowania nad ustawą o wydatkach przekreśliło nadzieje na podwójne zwycięstwo. Jednak w przełomie, w którym pośredniczyli liderzy Biden i House, pięciu umiarkowanych zgodziło się poprzeć projekt ustawy, jeśli szacunki Centralnego Banku Omanu dotyczące jego kosztów zgadzają się z danymi Białego Domu i analityków Kongresu.

READ  „Większy niż normalnie”: tegoroczna dziura w warstwie ozonowej jest większa niż na Antarktydzie | Warstwa ozonowa

Porozumienie, w którym prawodawcy obiecali głosowanie nad ustawą do 15 listopada, było ważnym krokiem w kierunku skierowania jej do Senatu. Jej szanse są niepewne: musi przekazać głos na wiceprezydent Kamalę Harris i za zgodą Joe Manchina z Zachodniej Wirginii i Kirsten Sinema z Arizony, centrystów, którzy jak dotąd okazali się przeszkodami.

Biden powiedział, że rachunek wydatków jest „odpowiedzialny finansowo”. „To świetny sposób na powiedzenie, że to wszystko jest opłacone. To nie zwiększa deficytu ani grosza. W rzeczywistości zmniejsza deficyt według czołowych ekonomistów tego kraju w dłuższej perspektywie. najbogatsi Amerykanie i wielkie firmy zaczynają płacić uczciwą część.

Republikanie podkreślają, że według nich plan wydatków będzie miał wpływ na niebezpieczną inflację gospodarczą.

„Według ekonomistów, złagodzi to presję inflacyjną… poprzez obniżenie kosztów dla pracujących rodzin” – powiedział Biden.

Powiedział też: „Dwa tygodnie temu znikąd pojawił się list od 17 laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii i postanowili [the two bills] Złagodzi to presję inflacyjną, a nie ją stworzy”.

Biden przyznał, że nie dostanie głosów Republikanów za ustawę o wydatkach i musi „wymyślić”, jak zjednoczyć swoją partię. W piątek ten wysiłek oznaczał stresujący dzień dla Nancy Pelosi, przewodniczącej Izby Reprezentantów. Powiedziała dziennikarzom: „Witajcie w moim świecie. To jest Partia Demokratyczna. Nie jesteśmy partią spójną”.

Biden powiedział, że jest przekonany, że znajdzie potrzebne głosy. Zapytany, co dało mu to zaufanie, prezydent nawiązał do swojego legislacyjnego doświadczenia jako senatora i wiceprezydenta, mówiąc: „Jestem”.

W piątek wieczorem Biden i jego żona Jill Biden opóźnili plany podróży do Delaware, podczas gdy prezydent obsługiwał telefony. Pramila Jayapal ze stanu Waszyngton, przywódczyni Progressive Caucus w Kongresie, powiedziała dziennikarzom, że Biden dzwonił do swojej matki w Indiach. Nie było jasne dlaczego.

„To nie była moja łapówka, wtedy wszystko zostało zrobione” – powiedział Jayapal, dodając, że jej matka powiedziała jej, że „nadal krzyczy jak mała dziewczynka”.

READ  Izrael wznawia naloty na Strefę Gazy | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim