World

Biden ujawnia datę zniesienia amerykańskiego zakazu podróżowania do Europy w ciągu kilku dni

Prezydent Joe Biden powiedział, że zespół Covid-19 aktywnie ocenia sytuację w Europie i że jego administracja ogłosi, kiedy zakaz podróżowania z Europy zostanie zniesiony w nadchodzących dniach.

Prezydent został zapytany w tej sprawie na konferencji prasowej w czwartek wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, która, jak powiedział, poruszyła tę kwestię z nim na spotkaniu biznesowym.

Biden odpowiedział: „Wprowadziliśmy naszego szefa zespołu Covid, ponieważ doradca poruszył tę kwestię”. „Jest w toku [seeing] Kiedy możemy znieść zakaz?

„Teraz jest w trakcie przetwarzania. Będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie w ciągu najbliższych kilku dni, co może się wydarzyć. Czekam, aby usłyszeć od ludzi z naszego zespołu, z naszego zespołu Covid, kiedy to zrobić, ” powiedział.

Firmy w Niemczech i całej Europie wywierają stałą presję na administrację Bidena, aby złagodzić zakaz, który został nałożony wkrótce po objęciu przez niego urzędu w styczniu. Wszelkie podróże z regionu, które nie są niezbędne, są zabronione, chociaż osoby niebędące obywatelami mogą ubiegać się o zwolnienia, w tym z powodu „znaczącej działalności gospodarczej”.

Presja ta trwała w tym tygodniu, kiedy największa europejska federacja motoryzacyjna z siedzibą we Frankfurcie wystosowała list do ambasady USA w Berlinie.

“Podróże służbowe do USA powinny być ponownie możliwe bez ograniczeń. Rząd USA obecnie zakazuje podróżom służbowym w Europie. Niezrozumiałe jest, że kraje Schengen nadal są klasyfikowane przez USA jako obszary wysokiego ryzyka” – napisała Konfederacja Przemysłu Mechanicznego.

W Niemczech wskaźnik nowych przypadków Covid-19 spadł w ostatnich miesiącach do 7-dniowej średniej poniżej 1000, podobnie jak wiele innych krajów w regionie, chociaż w niektórych, w tym we Francji, ich liczba ponownie wzrosła w lipcu.

READ  UK Covid Live News: Szczepienia, które zostaną wprowadzone dla osób powyżej 40 roku życia w tym tygodniu, mówi prezes NHS | Polityka

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment