Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden tak zarysowuje wycofanie się z Afganistanu: „Nadszedł czas, aby siły amerykańskie wróciły do ​​domu” – Mubasher | US News

Lizzie Mulvey donosi:

Elewacja budynku niszczeje. System ogrzewania jest uważany za zagrożenie pożarowe. Kiedy pada na zewnątrz, pada również w środku – plastikowy pojemnik w pobliżu miejsca modlitwy zbiera wodę. Meczet Al Noor, meczet, który służył społeczności muzułmańskiej w Bridgeport w stanie Connecticut od ponad 30 lat, ledwo się wyróżniał – i wpisuje się w trend meczetów w całej Ameryce borykających się z poważnymi problemami finansowymi podczas pandemii Covid-19.

W kwietniu ubiegłego roku, kiedy zamknięto stany w całej Ameryce, muzułmański święty miesiąc Ramadan dopiero się rozpoczynał. Święty Miesiąc to czas, kiedy meczety otwierają się każdej nocy, witając członków i gości na Iftar – wspólnym posiłku dla Iftar. Jest to również jeden z najbardziej owocnych okresów w roku na zbieranie funduszy, zwłaszcza na lokalne meczety, które pokrywają większość wydatków z darowizn indywidualnych.

Jednak z powodu odroczenia osobistego wielbienia wierni nie mogli już dzielić się nocnym posiłkiem. Przez pozostałą część 2020 roku rodzinom zakazano chodzenia na piątkowe modlitwy lub piątkowe modlitwy, kolejny ważny czas na zbieranie funduszy. Przy wysokich wskaźnikach bezrobocia wiele rodzin muzułmańskich borykało się z własnymi trudnościami finansowymi. W rezultacie darowizny na rzecz meczetów w całym kraju dramatycznie spadły – w przypadku niektórych miejsc kultu roczne finansowanie spadło o 40-60%.

Większe meczety regionalne w Stanach Zjednoczonych, które zwykle znajdują się na obszarach miejskich, są powiązane z dużymi społecznościami muzułmańskimi i siecią innych meczetów, które zapewniają bezpieczeństwo finansowe. Małe meczety w sąsiedztwie, czasami nazywane meczetami Mahalla, w miastach, na przedmieściach i obszarach wiejskich, nie mają takiej samej siatki bezpieczeństwa. Istnieje również niewielkie wsparcie finansowe udzielane przez rządy federalne i stanowe, a wiele z nich zwraca się do GoFundMe, aby przetrwać – z mieszanymi rezultatami.

„Jesteśmy winni dużo długów finansowych i wiele pieniędzy jesteśmy winni ludziom” – powiedział Atef Sial, członek Komitetu Wykonawczego meczetu Connecticut, który pomógł zorganizować kampanię zbiórki pieniędzy na rzecz meczetu GoFundMe. Jak dotąd był winien tylko 12 200 dolarów.

READ  Izraelscy liderzy opozycji zgadzają się na koalicję w celu usunięcia Netanjahu

„W naszej społeczności jest dużo dzieci i chcemy nauczyć je naszej religii” – powiedział Sial, wyjaśniając, dlaczego dalsze istnienie meczetu jest ważne. Meczet służy także ludziom w każdym wieku w mieście, wspierając „potrzebujących, nie mających pracy. Kiedy przechodzi członek rodziny, pomagamy mu pochować go we właściwy sposób”.

Według Tariqa Raghmana, sekretarza generalnego Islamic Circle of North America, organizacji non-profit w Queens w stanie Nowy Jork, „99% meczetów w Nowym Jorku ma wsparcie społeczne i nie ma dotacji ani rządowych finansowanie. Wszystko pochodzi od społeczeństwa ”.

Czytaj więcej: