Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden przewiduje, że po wizycie na Kapitolu wygra infrastruktura o wartości 1,2 biliona dolarów

Otrzymuj bezpłatne aktualizacje polityczne i polityczne w USA

Joe Biden upierał się, że Demokraci zrealizują jego ambitny program wydatków krajowych pomimo międzypartyjnej niezgody, która utrudniła jego przejście, mówiąc „załatwimy to” po rzadkiej wizycie na Kapitolu, by lobbować u prawodawców.

Przewodnicząca Izby Demokratycznej Nancy Pelosi miała w tym tygodniu poddać pod głosowanie prezydencką ustawę infrastrukturalną o wartości 1,2 biliona dolarów, ale wielokrotnie przesuwała sam ustalony termin z powodu rozłamu partyzanckiego w kwestii powiązania jej uchwalenia z prawem. Oddziel rachunek wydatków w wysokości 3,5 biliona dolarów wspierany przez postępowców.

Po 45-minutowym spotkaniu za zamkniętymi drzwiami z Pelosi i House Democrats w piątek, Biden wydawał się znieść presję dotyczącą terminów, odrzucając wszelkie sugestie dotyczące harmonogramu.

„Nie ma znaczenia kiedy.

Pelosi obiecał umiarkowanym Demokratom ponadpartyjne głosowanie nad ustawą o infrastrukturze w poniedziałek, a następnie ponownie w czwartek, ale Opóźniony Głosować albo nie głosować po kilku dniach trudnych rozmów z członkami jej partii.

Urzędnicy Białego Domu, w tym Ron Klein, szef sztabu, Brian Dies, dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej i Susan Rice, doradca ds. polityki wewnętrznej, również byli mocno zaangażowani w rozmowy.

W tym tygodniu Biden brał udział w zakulisowych negocjacjach. Ale wycieczka na Kapitol w piątek uwidoczniła zmianę taktyki prezydenta w kierunku większej interwencji publicznej.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że ​​Biden również wyjedzie poza Waszyngton w przyszłym tygodniu, aby zademonstrować słuszność swoich planów, które zdaniem administracji mają szerokie poparcie wśród wyborców.

„[Biden] Psaki powiedział tuż przed spotkaniem prezydenta na Kapitolu. Kompromis jest konieczny, jest nieunikniony.

Prawodawcy z partii Bidena są podzieleni na dwa filary prezydenckiej agendy legislacyjnej: ustawę o infrastrukturze za 1,2 biliona dolarów i pakiet wydatków o wartości 3,5 biliona dolarów na poprawę amerykańskiej siatki bezpieczeństwa socjalnego, czemu Republikanie sprzeciwiają się i będą musieli przejąć obie izby Kongresu. Demokraci tylko głosują.

READ  Wiadomości na żywo z Izraela w Gazie: Blinken przybywa do Izraela, gdy armia izraelska twierdzi, że oblega miasto Gaza

Biden postawił swoją prezydenturę na oba środki podpisane prawem. Demokraci w Waszyngtonie już obawiają się, że niepowodzenie w uchwaleniu którejkolwiek z ustaw może zaszkodzić partii prezydenckiej w przyszłomiesięcznym wyścigu gubernatorów w Wirginii, a także w przyszłorocznych wyborach w połowie kadencji, kiedy kontrola nad obiema izbami Kongresu jest w zasięgu ręki.

„Jeśli uda nam się coś zrobić tutaj, dostaniemy historyczne prawodawstwo [in] Kongres. „To będzie miało ogromny wpływ na Amerykanów i to jest jeden z powodów, dla których prezydent pojechał tam dzisiaj” – powiedział Psaki.

Demokraci z Izby Postępowej powiedzieli, że nie podpiszą ustawy o infrastrukturze – która zainwestuje pieniądze federalne głównie w drogi, mosty i tunele, a także w łącza szerokopasmowe – dopóki nie otrzymają zapewnień, że większy projekt ustawy nie zostanie rozwodniony w Senacie.

Ale te zapewnienia wydawały się daleko idące w czwartek wieczorem, biorąc pod uwagę obiekcje… Rezydencja Joego i Kirsten Senema, dwóch najbardziej konserwatywnych senatorów Demokratów. Obaj mają znaczną władzę w izbie wyższej Kongresu, podzielonej w stosunku 50-50 między demokratów i republikanów, a wiceprezydent Kamala Harris może oddawać głosy przecinkami.

Manchin, który reprezentuje Wirginię Zachodnią, ujawnił w czwartek, że nie chce poprzeć ustawy budżetowej o wartości 1,5 biliona dolarów, podczas gdy rzecznik Sinema powiedział, że senator z Arizony również sprzeciwił się kosztowi ustawy w wysokości 3,5 biliona dolarów.

Doradcy Białego Domu spotkali się w czwartek z Manchinem i kinem na wieczornych rozmowach na Kapitolu. Ale biuro Cinema poinformowało w piątek, że senator wrócił do Phoenix, dodając, że nadal jest zaangażowany w „dalekie” negocjacje z Białym Domem.

Hakim Jeffries, członek zespołu kierowniczego Pelosi, powiedział dziennikarzom w piątek, że spodziewa się, że głosowanie – i ustawa przejdzie – odbędzie się „dzisiaj”.

Ale inni pozostali sceptyczni. Pramila Jayapal, demokratyczna kongresmenka przewodnicząca Postępowego Klubu Izby Reprezentantów, powiedziała dziennikarzom w piątek rano, że jej stanowisko się nie zmieniło: nie poprze pakietu infrastrukturalnego, dopóki nie zostanie uchwalona ustawa budżetowa.

READ  Premier Włoch Mario Draghi rezygnuje po nieudanej próbie ratowania koalicji | Włochy

Wewnętrzne podziały partyzanckie w sprawie agendy legislacyjnej Bidena pojawiają się, gdy Partia Demokratyczna również stoi w obliczu zbliżającego się kryzysu dotyczącego pułapu zadłużenia. Demokratyczni i republikańscy prawodawcy w Senacie nadal tkwią w podnoszeniu limitu zadłużenia, przy czym Republikanie odmawiają podpisania limitu zadłużenia, a Demokraci argumentują, że użycie złożonego manewru legislacyjnego znanego jako pojednanie również by to zrobić jednostronnie. pełen niebezpieczeństw.

Janet Yellen, sekretarz skarbu USA, ostrzegła, że ​​rząd ryzykuje niewypłacalność do 18 października, jeśli limit zadłużenia nie zostanie podniesiony. Inwestorzy pokazał znaki nerwowości z powodu możliwej niewypłacalności po raz pierwszy w piątek, która zalała krótkoterminowe obligacje zapadające w nadchodzących tygodniach.

notatki z bagien

Rana Forouhar i Edward Luce w każdy poniedziałek i piątek dyskutują o największych tematach przecinania się pieniądza i władzy w amerykańskiej polityce. Zapisz się do naszego newslettera Tutaj