Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden ostrzega, że ​​Rosja zapłaci wysoką cenę, jeśli Putin zaatakuje Ukrainę – tak jak to zrobił | Wiadomości z USA

W czwartkowym liście do Christophera S. Brashera, prezesa Sądu Najwyższego Hrabstwa Fulton, Willis powiedział, że posunięcie to było konieczne, ponieważ „znaczna liczba świadków i potencjalnych świadków odmówiła współpracy w dochodzeniu z powodu braku nakazu sądowego wymagającego ich świadectwo.”

Przytoczyła komentarze sekretarza stanu Brada Ravensbergera podczas wywiadu z NBC News Chucka Todda w październiku 2021 r., że „Jeśli chce ze mną przeprowadzić wywiad, jest na to odpowiedni proces”.

Tak zwany cel specjalny Wielkie ławy przysięgłych są rzadko używane w Gruzji, ale mogą być cennym narzędziem dla Willis, która podejmuje niezwykły krok, badając zachowanie prezydenta podczas sprawowania urzędu.

jego sonda, Rozpoczęty w lutym, o rozmowie telefonicznej Trumpa z Ravensbergerem z 2 stycznia, w której wezwał republikanów do „znalezienia” głosów, które odwróciłyby zwycięstwo Joe Bidena w Gruzji w listopadzie 2020 roku.

Wielkie ławy przysięgłych, które zwykle składają się z 16 do 23 członków, nie mogą wydawać aktów oskarżenia. Mogą jednak wezwać świadków i zmusić ich do przedstawienia dokumentów, przeszukania i wejścia do niektórych urzędów w celach śledczych.

Willis powiedział, że specjalna wielka ława przysięgłych byłaby pomocna, ponieważ przysięgli mogliby być przywiązani do przysięgłych na dłużej i koncentrować się na jednym dochodzeniu. Wielka ława przysięgłych hrabstwa Fulton zasiada przez dwa miesiące. Jurorzy zwykle rozpatrują setki spraw o przestępstwa przed zakończeniem służby.

Prokurator Generalny zwrócił się również o wyznaczenie sędziego Sądu Najwyższego Hrabstwa Fulton w celu pomocy i nadzorowania specjalnej wielkiej ławy przysięgłych w prowadzeniu dochodzeń i obowiązków.

Prośba Willisa musi być zatwierdzony Większość bojkotu Sędziowie Sądu Najwyższego.

To ewoluująca historia.

READ  Lonely Planet wybiera Manchester jako najpopularniejszy cel podróży w 2023 roku | wypady do miasta