Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden obiecuje pomoc Ukrainie, Zełenski przemawia na kongresie: Aktualizacje na żywo

Prezydent Zełenski zaprasza światowych przywódców do Kijowa, aby na własne oczy zobaczyli zniszczenie

Prezydent Wołodymyr Zełenski w przemówieniu po 20 dniach wojny: „Zapraszam wszystkich przyjaciół Ukrainy do Kijowa. Tu może być niebezpiecznie, bo nasze niebo nie jest jeszcze zamknięte dla rosyjskich rakiet i samolotów”.

Ukraiński urzędnik powiedział, że negocjacje są „bardzo trudne”, ale będą kontynuowane

Ukraiński urzędnik powiedział, że negocjacje z Rosją w celu zakończenia wojny były „bardzo trudne” z powodu „podstawowych sprzeczności”, ale powiedział, że będą kontynuowane.

„Z pewnością jest miejsce na kompromis” – dodał Michaił Podolak, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

„Będziemy kontynuować jutro. Bardzo trudny proces negocjacyjny. Istnieją zasadnicze sprzeczności. Ale na pewno jest miejsce na kompromis” – napisał Podolak na Twitterze.

Usunięty tweet Kamali Harris twierdzi, że USA wspierają Ukrainę „w obronie NATO”

Konto wiceprezydenta Kamali Harris w mediach społecznościowych poinformowało we wtorek w usuniętym tweecie, że Stany Zjednoczone wspierają Ukrainę „w obronie NATO”, którego Ukraina nie jest częścią.

W tweecie z konta KamalaHarris napisano: „Kiedy byłem w Polsce, spotkałem członków służby amerykańskiej i polskiej i podziękowałem im za wspieranie naszych sojuszników z NATO na rzecz wolności, pokoju i bezpieczeństwa”. Stany Zjednoczone stoją mocno po stronie narodu ukraińskiego w obronie NATO”.

Uwagi w tweecie, który zawierał zdjęcie Harrisa witającego amerykańskich i polskich członków służby, są zgodne z podobnymi uwagami, jakie wygłosiła podczas przemawiania do Demokratów w Izbie Demokratycznej podczas weekendowego spotkania Komitetu Narodowego Demokratów (DNC) w stolicy.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej.

Przemówienie Zełenskiego do Kongresu może być najważniejsze dla zagranicznego przywódcy od czasów Churchilla w 1941 r.

Ukraiński przywódca Wołodymyr Zełenski nie będzie pierwszym światowym przywódcą, który przemówi zarówno w Izbie, jak i Senacie, gdy będzie przemawiał jutro. Ale to może być najwięcej, jakie kiedykolwiek powiedział światowy przywódca, przemawiając do Kongresu od 81 lat.

READ  „The Shrink Next Door”, oryginalny Apple TV+

Premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill przemawiał w Kongresie 26 grudnia 1941 r. – kilka tygodni po tym, jak Stany Zjednoczone przystąpiły do ​​II wojny światowej po zbombardowaniu Pearl Harbor.

Churchill zwrócił się do prawodawców Senatu przed kamerami filmowymi i dodał uwagę Clegga. Kilka mikrofonów z NBC, CBS i MBS (Mutual Broadcasting System) pojawiło się przed Churchillem na sali Senatu.

Czytaj więcej.

Biden obiecuje Ukrainie więcej pomocy

Po podpisaniu we wtorek ogromnej ustawy o finansowaniu rządowym o wartości 1,5 biliona dolarów (w tym 13,5 miliarda pomocy ukraińskiej), prezydent Biden ogłosi ponad 1 miliard dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Prezydent ogłosi dodatkowe 800 milionów dolarów finansowania, oprócz 200 milionów ogłoszonych w sobotę.

Finansowanie jest przyznawane, gdy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przygotowuje się do wygłoszenia w środę odległego przemówienia w Kongresie, gdzie ma przedstawić listę sprzętu, który Ukraińcy uważają, że jest im potrzebny do odparcia rosyjskiej inwazji.

Przeczytaj więcej tutaj.