Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden mówi, że wojna Putina sprowadza się do „ludobójstwa”; Rosyjska ofensywa trwa przez wschodnią Ukrainę

Najważniejsze wydarzenia wojny między Rosją a Ukrainą:

Gdy wojna rosyjsko-ukraińska wchodzi w swój 48. dzień, wydaje się, że walki przeniosły się na wschodnią Ukrainę. Ukraina sprawdza niezweryfikowane informacje, że Rosja mogła użyć broni chemicznej podczas oblężenia Mariupola na południu Ukrainy, poinformowała we wtorek wiceminister obrony Hanna Maliar.

Dzieje się tak po tym, jak ukraiński raport wojskowy przewidywał, że rosyjskie wojsko jest bliskie zdobycia miasta, dając siłom rosyjskim korytarz lądowy między kontrolowanym przez Rosję Krymem a spornym regionem Donbasu we wschodniej Ukrainie, gdzie prezydent Rosji Władimir Putin skupia swoją ofensywę . .

Tymczasem Ukraina zwróciła się do Rosji o uwolnienie jeńców wojennych, jeśli chce uwolnić największego sojusznika Kremla w kraju, ponieważ oczekuje się, że Stany Zjednoczone wyślą więcej broni po najsilniejszym sygnale Rosji, ale wojna będzie trwać nadal.

Prezydent USA Joe Biden po raz pierwszy nazwał atak Rosji na Ukrainę ludobójstwem, mówiąc: „Tak, nazwałem to ludobójstwem, ponieważ coraz wyraźniej widać, że Putin po prostu próbuje wykorzenić ideę bycia Ukraińcem i zgromadzić dowody”.

Rosja wielokrotnie zaprzeczała atakowaniu ludności cywilnej i twierdziła, że ​​ukraińskie i zachodnie zarzuty o zbrodnie wojenne są sfabrykowane w celu zdyskredytowania sił rosyjskich.

Pierwsze opublikowane: IST

READ  Czytaj codziennie THR 4th Day Digital Festival - The Hollywood Reporter