Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden je pizzę z wojskiem w Polsce i pamięta, jak jego syn ukrywał swoje imię na liniach frontu

Biden je pizzę z wojskiem w Polsce i pamięta, jak jego syn ukrywał swoje imię na liniach frontu

Podczas spotkania z siłami amerykańskimi w Polsce przy lunchu z pizzą prezydent Joe Biden opowiedział anegdotę o odwiedzeniu swojego zmarłego syna Beau, który służył w wojnie w Iraku.

Prezydent powiedział, że przed laty próbował odwiedzić Bo w Bagdadzie, ale miał problem ze znalezieniem go.

Biden powiedział żołnierzom: „Wszedłem i szukałem mojego syna, i chodzę, zastanawiając się: 'Gdzie do cholery jest mój syn?’ Kiedy w końcu go znalazł, zdał sobie sprawę, że jego syn użył innego nazwiska na swojej karcie imiennej.

Prezydent wspomina: „Powiedziałem: co się stało?” – I powiedział, tato, w imieniu Bidena, wszyscy myślą, że coś się dzieje.

Następnie pan Biden zaproponował, że zrobi to samo innym.

„Więc jeśli ktoś z was będzie musiał zmienić swoje imię, daj mi znać, dobrze?” Powiedział szef.

Biden spotkał się w piątek z żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej w Rzeszowie, niedaleko granicy z Ukrainą. Biden wysłał tysiące dodatkowych żołnierzy do Europy Wschodniej, aby wzmocnić obronę NATO podczas trwającej wojny na Ukrainie.

Rosyjska inwazja na Ukrainę weszła w drugi miesiąc. ten Szacunki ONZ Do tej pory w wojnie zginęło co najmniej 1035 ukraińskich cywilów, a 1650 zostało rannych. Tymczasem z kraju uciekło ponad 3,7 miliona osób.

Wielu z tych uchodźców przybyło do Polski, a siły, z którymi rozmawiał Biden, pomagają im znaleźć żywność i schronienie. W piątek prezydent osobiście im podziękował.

„Dziękuję bardzo za wszystko, co robisz”, powiedział pan Biden. „Jesteście najlepszą siłą bojową w historii świata, co nie jest przesadą”.

READ  Spodziewaj się ostrej fali upałów w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych w ten weekend | kryzys klimatyczny