Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden Aides Advocate Kontrowersyjna zmiana maski Covid | Administracja Biden

w tym tygodniu Nagła refleksja ułatwiająca noszenie maski Dla tych, którzy zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, był to „fundamentalny pierwszy krok” w kierunku powrotu Stanów Zjednoczonych do normalności, szef Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) nalegał w niedzielę, ponieważ agencja nadal krytykowała zaskoczenie i mylące porady.

Dr Rochelle Wallinski występowała w kilku niedzielnych talk show, aby podkreślić, że jeśli chodzi o stosowanie się do wskazówek, to zależy od poszczególnych osób. Wydany w czwartek.

Pozwolenie to nie było dla wszystkich zamaskowane wszędzie. To była prawda [a] Oparta na nauce indywidualna ocena ryzyka ”- powiedział Wallinsky w rozmowie z Meet the Press w stacji NBC.

„Prosimy ludzi, aby byli ze sobą szczerzy. Jeśli są zaszczepieni i nie noszą maski, są bezpieczni. Jeśli nie są zaszczepieni i nie mają maski, to nie są bezpieczni”.

Coraz większa liczba grup i ich ekspertów w dziedzinie zdrowia Zakwestionował nową dyrektywęCo odzwierciedlało stanowisko CDC, że nawet ci, którzy zostali w pełni zaszczepieni, powinni nadal nosić maski w pomieszczeniach, a stało się to 48 godzin po wychowaniu Walińskiego. Zaatakował w Kongresie O problemie.

Kilka państw kontrolowanych przez Republikanów powiedziało później, że tak Regulacja maski Wiele dużych firm, w tym Walmart i Starbucks, całkowicie z tego zrezygnowało.

Największe w kraju stowarzyszenie pielęgniarek zasugerowało w sobotę, że rady CDC nie opierają się na nauce, i stwierdziło, że każde poluzowanie środków zapobiegawczych Naraża pacjentów i opiekunów na ryzyko.

Inni skrytykowali moment wprowadzenia nowej dyrektywy, biorąc pod uwagę, że tylko w tym tygodniu przyznano awaryjną zgodę na szczepienie Pzifer-BioNTech dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Dzieci w wieku 11 lat lub młodsze prawdopodobnie nie będą w stanie zaszczepić się przez miesiące.

w Artykuł opinii dla The Washington Post, Komentatorka zdrowia, dr Lena Winn, powiedziała, że ​​posunięcie CDC było „nagłe” i wywołało „rosnące zamieszanie”, zwłaszcza wśród grup szczególnie wrażliwych.

READ  Wyniki wyborów w Pakistanie na żywo: Imran Khan ogłasza „zwycięstwo” w nagraniu Amnesty International po tym, jak Nawaz Sharif zwyciężył

Wayne napisał: „Powiedzmy, że poszedłeś do sklepu spożywczego”. „Miejsce jest zatłoczone i bardzo niewiele osób jest zamaskowanych. Każdy może zostać zaszczepiony, ale może nie. A jeśli jesteś zaszczepiony, ale nie jesteś w pełni chroniony, ponieważ masz obniżoną odporność?”

„Nie możesz już polegać na zasadach CDC, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo. A co, jeśli nie masz opieki nad dziećmi i musisz zabrać swoje dzieci ze sobą? Nie decydują się pozostać nieszczepione, ponieważ zastrzyki nie są dostępne dla nich. Narażanie ich na niebezpieczeństwo jest zdecydowanie nieuczciwe ”.

Walinsky przyznał się do obaw, ale powiedział, że niektóre elementy ryzyka są nieuniknione, gdy Stany Zjednoczone wychodzą z pandemii.

„Wiedzieliśmy, że nadejdzie czas, kiedy większość Amerykanów, którzy chcieliby się zaszczepić, nie będzie się kwalifikować” – powiedział Walinsky w rozmowie z CNN o stanie Unii.

„W tym tygodniu dotarła do nas wiadomość, że możemy zaszczepić nasze dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Mamy nadzieję, że jesienią, do końca tego roku, będziemy mieli kwalifikowaną szczepionkę nawet w najmłodszych grupach. wyzwanie, przed którym stoją rodzice, którzy nie mogą zostawić swoich dzieci w domu. „Aby iść na zakupy, te dzieci powinny nadal nosić maski w tych miejscach i możliwie jak najbardziej zachować dystans. Te zalecenia się nie zmieniły”.

Powtórzył swoje stwierdzenie, że jest to „indywidualne prowadzenie”.

Powiedziała: „Chcę powiedzieć, że nie mówimy, że każdy powinien zdjąć maskę, jeśli zostanie zaszczepiony”. „Minęło 16 miesięcy, kiedy prosiliśmy ludzi o ukrycie maski i będzie to powolny proces.

Inną rzeczą jest to, że nie każda społeczność jest taka sama i nie wszystkie społeczeństwa mają wysokie wskaźniki szczepień. Te decyzje muszą być podejmowane na poziomie społeczności ”.

Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny Joe Bidena, powiedział Face the Nation na temat CBS, że zmieniające się wytyczne były poparte „gromadzeniem danych”, w tym że skuteczność szczepionek okazała się „nawet lepsza niż badania kliniczne”.

READ  Prywatny samolot rozbija się na Łotwie po panice samolotów NATO | wiadomości ze świata

Powiedział również: „Wydano wiele dokumentów wskazujących, że szczepionka chroni nawet przed rozpowszechnionymi wariantami i widzimy, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby osoba, która została zaszczepiona, nawet jeśli doszło do infekcji przenikliwej, zostaną przekazane komuś innemu ”.

Miał na myśli Fauci Ośmiu członków zostało zaszczepionych O drużynie baseballowej New York Yankees, która uzyskała wynik pozytywny, ale nie wykazała żadnych objawów.

Wydawał się jednak przyznać, że nagła zmiana rady była dezorientująca. Fauci powiedział, że CDC „wyjdzie bardzo szybko z indywidualnymi typami instrukcji, więc ludzie będą mówić:„ Cóż, a co z miejscem pracy? A co powiesz na to, a co powiesz na to?

„Mogę sobie wyobrazić, że zostanie to wyjaśnione bardzo szybko. Już za dwa tygodnie zaczniesz widzieć ważne wyjaśnienie niektórych naprawdę rozsądnych i zrozumiałych pytań, które zadają ludzie”.