Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biały Dom twierdzi, że prezydent Biden uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19

Prezydent Joe Biden powiedział, że „dobrze sobie radzi” w oświadczeniu wideo wydanym po tym, jak zdiagnozowano u niego Covid-19.

W krótkim wideo oświadczeniu z Białego Domu prezydent powiedział, że jego objawy są łagodne i kontynuuje pracę.

Powiedział: „Chłopaki, myślę, że słyszeliście, dziś rano test na Covid był pozytywny. Ale byłem dwukrotnie zaszczepiony, dwukrotnie wzmocniony, a objawy są łagodne”.

„I naprawdę doceniam twoje pytania i obawy. Ale radzę sobie naprawdę dobrze, wykonałem dużo pracy i nadal będę to robił. W międzyczasie dziękuję za troskę i dochowuję wiary. Wszystko będzie dobrze. ”

We wcześniejszym oświadczeniu sekretarz prasowy Białego Domu Karen Jean-Pierre powiedziała, że ​​​​Biden, który jest regularnie badany pod kątem Covid-19, uzyskał pozytywny wynik testu w czwartek rano. Dodała, że ​​prezydent, który został w pełni zaszczepiony przeciwko Covid-19 dwoma dawkami przypominającymi, ma „bardzo łagodne objawy”, które są leczone lekiem przeciwwirusowym Paxlovid.

Pani Jean-Pierre powiedziała, że ​​Biden będzie postępował zgodnie z wytycznymi CDC poprzez izolację w Białym Domu, jednocześnie wykonując „w pełni wszystkie swoje obowiązki w tym czasie”.

„Dziś rano kontaktował się telefonicznie z członkami personelu Białego Domu i będzie brał udział w planowanych spotkaniach w Białym Domu dziś rano przez telefon i Zoom z domu” – powiedziała. „Zgodnie z protokołem Białego Domu dotyczącym pozytywnych przypadków Covid, który wykracza poza wytyczne CDC, będziemy nadal działać w izolacji, dopóki nie pojawi się wynik negatywny”.

Pani Jean-Pierre powiedziała, że ​​Biały Dom będzie dostarczał codzienne aktualizacje na temat statusu Bidena „ze względu na dużą przejrzystość”, chociaż podkreśliła, że ​​Biały Dom nadal „wypełnia wszystkie obowiązki urzędu”, mimo że jest w izolacji.

Podczas briefingu w Białym Domu Jean-Pierre powiedziała, że ​​nie jest pewna, gdzie Biden zakontraktował Covida, dodając: „Nie sądzę, żeby to miało znaczenie”.

READ  Wybory w Australii: nowy premier Anthony Albanese przysięga zjednoczyć kraj po porażce Scotta Morrisona | wiadomości ze świata

Rozmawiając z dziennikarzami w Detroit w stanie Michigan, pierwsza dama Jill Biden powiedziała, że ​​rozmawiała ze swoim mężem wkrótce po tym, jak publicznie ogłoszono jego pozytywny wynik testu.

Powiedziała: „On jest w porządku”. „Czuje się dobrze.”

Odkąd pan Biden objął urząd w styczniu 2021 r., perspektywa zakontraktowania przez niego Covid-19 była głównym zmartwieniem jego doradców, którzy do niedawna bardzo starali się ograniczyć jego kontakt z dużymi tłumami.

79-letni Biden jest najstarszą osobą zaprzysiężoną na pierwszą kadencję jako prezydent i jest narażony na wysokie ryzyko poważnych komplikacji związanych z wirusem. Ale urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że Biden jest dobrze chroniony przez szczepionkę i dopalacze, które otrzymał na krótko przed objęciem urzędu.

Pozytywny test Bidena pojawia się pośród odrodzenia przypadków Covid-19 z powodu nowych wariantów i podwariantów koronawirusa Sars-CoV-2, który według lekarzy jest znacznie bardziej zaraźliwy niż poprzednie iteracje i łatwiejszy do uniknięcia odporności, jaką dają mu jego szczepionki i dopalacze.

Przywódca republikanów w Senacie Mitch McConnell z Kentucky odpowiedział na pozytywny test Bidena, mówiąc dziennikarzom: „Mam nadzieję, że wkrótce wyzdrowieje i nie będzie miał problemu z pokonaniem tego”.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała dziennikarzom na swojej cotygodniowej konferencji prasowej, że rozumie objawy Bidena jako „łagodne”.

„Mam nadzieję, że nadal tak będą. To było moje doświadczenie”.

W notatce rozdanej przez biuro Jean-Pierre’a, lekarz prezydenta, dr Kevin O’Connor, powiedział, że Biden „od środy doświadcza łagodnych objawów, głównie kataru (lub kataru) i zmęczenia, ze sporadycznym suchym kaszlem” wieczór.

Dr O’Connor powiedział, że spodziewa się, że „w pełni zaszczepiony i dwukrotnie wzmocniony” prezydent zareaguje „pozytywnie” na leczenie przeciwwirusowe baxlovid „jak większość wysoce chronionych pacjentów” i powiedział, że wczesne stosowanie leku przeciwwirusowego zapewnia „dodatkową ochronę przed ciężka choroba”.

READ  Hiszpański dziennikarz aresztowany w Polsce pod zarzutem prorosyjskiego szpiegostwa | Hiszpania