Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Białorusin Łukaszenka twierdzi, że wojna ukraińsko-rosyjska znalazła się w impasie i nawołuje do rozmów

Białorusin Łukaszenka twierdzi, że wojna ukraińsko-rosyjska znalazła się w impasie i nawołuje do rozmów

Widok na wielopiętrowy budynek mieszkalny uszkodzony w wyniku niedawnego ostrzału podczas konfliktu rosyjsko-ukraińskiego w Doniecku na kontrolowanej przez Rosję Ukrainie, 26 października 2023 r. REUTERS/Alexander Ermoshenko Uzyskanie praw licencyjnych

29 października (Reuters) – Rosja i Ukraina stoją w obliczu impasu na pierwszej linii frontu swojej wojny i obie strony muszą usiąść i wynegocjować zakończenie konfliktu, powiedział autorytarny przywódca Białorusi i sojusznik rosyjskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki . – powiedział w weekend Władimir Putin.

„Po obu stronach jest wystarczająco dużo problemów i w ogóle sytuacja jest obecnie w poważnym impasie: nikt nie może nic zrobić i znacząco umocnić lub umocnić swojej pozycji” – powiedział Łukaszenka.

„Są tam twarzą w twarz, aż do śmierci, zaszyci. Ludzie umierają”.

Siły rosyjskie kontynuowały w tym tygodniu natarcie w pobliżu zniszczonego miasta Awdijewka w Doniecku, ponosząc ciężkie straty. – oświadczył amerykański Biały DomJednak w ciągu ostatniego roku rozległa linia frontu Ukrainy niewiele się poruszyła pomimo wielomiesięcznej ofensywy Kijowa.

Łukaszenka, który zaproponował terytorium swojego kraju jako platformę startową dla zakrojonej na szeroką skalę inwazji Putina na Ukrainę w 2022 roku, powiedział, że żądania Ukrainy wobec Rosji wycofania się z jej terytorium muszą zostać rozstrzygnięte przy stole negocjacyjnym, „aby nikt nie zginął”.

„Musimy usiąść przy stole negocjacyjnym i osiągnąć porozumienie” – powiedział Łukaszenka w filmie z pytaniami i odpowiedziami zamieszczonym na stronie internetowej białoruskiej państwowej agencji informacyjnej Biełta.

„Jak kiedyś powiedziałem: nie ma potrzeby stawiania warunków wstępnych. Najważniejsze jest wydanie polecenia «stop».

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił w sobotę podczas spotkania ponad 60 doradców ds. bezpieczeństwa narodowego, że jego 10-punktowy plan pokojowy, zawierający wezwania do przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy, jest jedynym sposobem na zakończenie wojny.

(Raport Lydii Kelly z Melbourne – przygotowany przez Mahometa dla Biuletynu Arabskiego) Pod redakcją Raju Gopalakrishnana

READ  Mike Pence potępia „lekkomyślność” Donalda Trumpa w związku z zamieszkami w Kapitolu

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę