Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Białoruś ogranicza dostawy ropy do Polski z powodu nieplanowanych prac konserwacyjnych

Białoruski operator rurociągów naftowych tymczasowo blokuje dopływ ropy do Polski z powodu nieplanowanej konserwacji, Warszawa Powiedział Środa w czasie kryzysu imigracyjnego na granicy białorusko-polskiej.

Bern Group, polski operator rurociągów, powiedział, że rosyjski monopolista rurociągowy Transnieft „nieznacznie ograniczy wypompowywanie ropy do Polski i Niemiec”.

„Miesięczna ilość surowca zostanie spełniona zgodnie z oczekiwaniami. Polski system olejowy jest w pełni zabezpieczony i nadal działa” – dodał.

W zeszłym tygodniu prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zagroził wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego do Europy w odpowiedzi na wszelkie nowe sankcje związane z kryzysem imigracyjnym.

Białoruska Gomeltransneft Drużba, niemiecki regulator energetyczny, odcięła certyfikację rosyjskiego gazociągu Nordstream 2 i przywróciła dostawy na następny dzień.

Następnie w środę białoruskie Ministerstwo Energii Powiedział Od czwartku odcięła zasilanie sąsiedniej Ukrainy.

Narody zachodnie oskarżają Łukaszenkę o zwabienie białoruskich migrantów przez granicę UE w odwecie za sankcje nałożone po zeszłorocznych rozprawach z opozycją.

Urzędnicy UE twierdzą, że w przyszłym tygodniu zatwierdzą nowe sankcje w związku z kryzysem imigracyjnym.

Polska zarzuca Białorusi stosowanie gróźb zmuszających imigrantów do przekroczenia granicy i odmawianie im opuszczenia granicy.

Białoruś i jej bliski sojusznik Rosja oskarżyli Polskę o łamanie prawa międzynarodowego poprzez zatrzymywanie i brutalne ataki na imigrantów.

READ  Ukraińskie dzieci szukają schronienia w Polsce po bombardowaniach, bojąc się o swoje bezpieczeństwo