Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bhaskar Bhatt mianowany głównym trenerem pierwszej kobiecej drużyny bokserskiej

Po niezwykłym okresie spędzonym z młodymi bokserami w Indiach, Bhaskar Bhatt objął prowadzenie w szkoleniu elitarnych bokserów.

„Bhatt przejmie przyszłoroczną drużynę kobiet przed Mistrzostwami Świata Kobiet w Turcji w przyszłym miesiącu” – potwierdził sekretarz generalny Indyjskiego Związku Bokserskiego Himanta Kalita.

BFI chce odnowić swój sztab trenerski po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdy dziewięcioosobowy skład powrócił z brązowym medalem dzięki Lovlinie Burgohen.

Federacja złożyła ofertę do Sports Authority of India na czterech zagranicznych trenerów dla starszych drużyn męskich i żeńskich oraz drużyn młodzieżowych. Do czasu, gdy te nominacje nastąpią, kierownik zespołu mężczyzn wyczynowych, Santiago Neiva, będzie nadal prowadził.

Pod kierownictwem Bhatt kobieca młodzieżowa drużyna miała swój największy sukces na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Polsce na początku tego roku, zdobywając siedem złotych i trzy brązy, co dało najlepszy wynik w konkursie.

Pełnił funkcję asystenta trenera w pierwszej drużynie kobiet w latach 2005-2012, a w 2017 przejął kierownictwo zespołu młodzieżowego.

Bhatt powiedział, że jego pierwszym celem będą kolejne mistrzostwa świata w Stambule, zaplanowane na przyszły miesiąc. Daty wydarzeń nie zostały ogłoszone.

„Te mistrzostwa świata będą okazją dla naszych bokserów do sprawdzenia się, ponieważ wielu z nich to nowe twarze. Da to wskazówkę, na czym stoimy i na tej podstawie będziemy musieli przygotować się na przyszły rok” – powiedział Bhatt.

„W przyszłym roku mamy dwa duże konkursy na Igrzyskach Wspólnoty Narodów i Igrzyskach Azjatyckich i musimy zaplanować i przygotować naszych bokserów. W ciągu najbliższych kilku lat zobaczymy, jak wiele młodych dziewcząt, które zachwyciły na światowym poziomie, pojawi się na kategoria dla dorosłych.

Cztery indyjskie bokserki zakwalifikowały się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ale tylko Lovlina Borgohinn stanęła na podium.

„Do tej pory zdobyliśmy dwa brązowe medale w boksie kobiet na igrzyskach olimpijskich – Mary Kom (Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012) i Lovlina. Jeśli powierzono mi odpowiedzialność do igrzysk w Paryżu 2024, moim celem będzie zdobycie większej liczby medali i zdobycie boksu kobiet na wyżyny” – powiedział Bhatt.

READ  Polska twierdzi, że nie ma nowych ograniczeń pomimo wzrostu infekcji | Wiadomości, sport, praca