Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bezprecedensowe badanie: proces niepowstrzymanego starzenia |  starzenie się

Bezprecedensowe badanie: proces niepowstrzymanego starzenia | starzenie się

Według legend nieśmiertelność i wieczna młodość krążą wokół legend Nowe wyszukiwanie Co może zakończyć odwieczną debatę o tym, czy możemy żyć wiecznie.

Wspierany przez rządy, firmy, naukowców i inwestorów W branży wartej 110 miliardów dolarów (82,5 miliardów funtów) – Wartość 610 miliardów dolarów do 2025 r. – Naukowcy spędzili dziesięciolecia próbując wykorzystać moc genomiki i sztucznej inteligencji, aby znaleźć sposób na zapobieganie lub nawet odwracanie starzenia.

Ale nigdy wcześniej nie widziałem badanie Teraz stwierdził, że możemy nie być w stanie spowolnić tempa naszego starzenia się z powodu ograniczeń biologicznych.

Studiuj, by Międzynarodowa współpraca naukowców z 14 krajów, w tym ekspertów z Uniwersytetu Oksfordzkiego, rozpoczęła testowanie hipotezy „stałego tempa starzenia”, która mówi, że gatunek ma stosunkowo stałe tempo starzenia się od dorosłości.

„Nasze odkrycia potwierdzają teorię, że zamiast spowalniać śmierć, więcej ludzi żyje dłużej ze względu na niższą śmiertelność w młodszym wieku”. Jose Manuel Porto z Oxfordu Centrum Nauk Demograficznych Leverholm, w którym analizowano dane dotyczące narodzin i zgonów w zależności od wieku na przestrzeni wieków i kontynentów.

„Porównaliśmy dane dotyczące narodzin i śmierci ludzi i naczelnych innych niż ludzie i odkryliśmy, że ten ogólny wzorzec śmiertelności był taki sam u wszystkich z nich” – powiedział Oporto. Sugeruje to, że to czynniki biologiczne, a nie środowiskowe, ostatecznie kontrolują długowieczność.

Statystyki potwierdziły, że jednostki żyją dłużej z poprawą zdrowia i warunków życia, co prowadzi do zwiększenia długowieczności całej populacji. Jednak w miarę upływu lat w starszym wieku obserwuje się wyraźny wzrost wskaźników śmiertelności u wszystkich gatunków”.

Debata o tym, jak długo możemy żyć, podzieliła społeczność akademicką na dziesięciolecia, a poszukiwanie długiego życia i zdrowia jest szczególnie aktywne w Wielkiej Brytanii, gdzie jest co najmniej 260 firm, 250 inwestorów, 10 organizacji non-profit i 10 laboratoriów badawczych. Korzystanie z najnowszych technologii.

READ  Archeolodzy znajdują zaskakujący związek między kometą Halleya a starożytnym chrześcijaństwem | nauka | Aktualności

Rząd Wielkiej Brytanii nadał nawet priorytet oddzielnym sektorom sztucznej inteligencji i długowieczności, umieszczając je w pliku Cztery główne wyzwania dla strategii przemysłowejMa na celu umieszczenie Wielkiej Brytanii w czołówce branż przyszłości.

W debacie zabrakło jednak badań porównujących wiek wielu grup zwierząt z ludźmi, aby zobaczyć, co prowadzi do śmierci.

To badanie wypełnia tę lukę, powiedział Porto. „Ten niezwykle zróżnicowany zestaw danych umożliwił nam porównanie różnic w śmiertelności w obrębie gatunków i między nimi”.

David James, profesor biobiologii w Instytucie Zdrowego Starzenia się na UCLA, powiedział w podsumowaniu raportu, że badanie było „bardzo potężnym badaniem, które udowadnia coś kontrowersyjnego, co z pewnością jest prawdą”.

Wszystkie zestawy danych przebadane przez zespoły Aburto ujawniły ten sam ogólny wzorzec śmiertelności: znaczące ryzyko zgonu dzieci, które gwałtownie spada w wieku nastoletnim i niedojrzałym, utrzymuje się na niskim poziomie aż do wczesnej dorosłości, a następnie rośnie wraz z wiekiem.

„Nasze odkrycia potwierdzają, że średnia długość życia w społeczeństwach historycznych była niska, ponieważ wiele osób zmarło młodo” – powiedział Oporto. Jednak w miarę postępu w medycynie, społeczeństwie i środowisku naturalnym, średnia długość życia wzrosła.

„Coraz więcej ludzi żyje teraz dłużej. Jednak droga do śmierci na starość nie uległa zmianie.” „To badanie wskazuje, że biologia ewolucyjna przebija wszystko i jak dotąd postęp medycyny nie był w stanie przezwyciężyć tych biologicznych ograniczeń”.