Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bezpieczna przestrzeń w Torbay okazała się ogromnym sukcesem

Bezpieczna przestrzeń w Torbay okazała się ogromnym sukcesem

Program, który pomógł ponad 150 chorym biesiadnikom uniknąć hospitalizacji, odniósł ogromny sukces w służbach NHS Torbay i South Devon.

Program pilotażowy zapewnił opiekę medyczną, opiekę społeczną i pomoc nocnej gospodarce Torbay. Jednym z aspektów tego programu jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której można pomagać osobom, które mogą źle się czuć lub potrzebować wsparcia, korzystając z zatłoczonych lokalnych pubów i klubów, które mogły przebywać na oddziale ratunkowym (ED) szpitala Torbay.

Zespół Safe Space składa się z ratownika medycznego, pielęgniarki ratunkowej, ratownika, karetki pogotowia i przyległego tajnego obszaru w Torquay Marina. Zespół współpracuje z pracownikami ochrony i strażnikami ulicznymi, którzy patrolują teren.

Usługa pomaga również w zaspokojeniu ogólnych potrzeb ludzi w zakresie opieki, w tym w dystrybucji butelek z wodą, zakrętek z powłoką nieprzywierającą, ładowaniu telefonów i zapewnianiu bezpiecznego miejsca, w którym osoby mogą czekać na zabranie do domu.

Arun Chandran, dyrektor operacyjny w Torbay i South Devon NHS Foundation Trust, powiedział: „Ekonomia w godzinach wieczornych i nocnych zawsze wywiera dodatkową presję na służby ratunkowe i nasz oddział ratunkowy, dlatego bezpieczna przestrzeń w Torbay jest bardzo mile widzianym projektem.

„Współpracując z naszymi partnerami, program ten jak dotąd zapewnił, że osoby wymagające leczenia w nagłych przypadkach na niskim poziomie mogą je szybko uzyskać, bez konieczności udawania się na oddział ratunkowy szpitala Torbay.

„Pomoże to nie tylko zmniejszyć presję na nasz oddział ratunkowy, ale także odciąży karetki pogotowia w okolicy”.

Od lipca 2023 r. pilot pracuje w Torquay Harborside od 22:00 do 3:00, głównie w sobotnie wieczory. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy działalności (42 noce służby) zespół udzielił pomocy medycznej 164 osobom.

Zapewniając opiekę i wsparcie tym osobom, bezpieczna przestrzeń uniemożliwiła 153 osobom dotarcie na oddział ratunkowy szpitala Torbay i 90 karetek pogotowia. Tylko w grudniu, kiedy w okresie świątecznym pomoc trwała siedem nocy, było 49 placówek zajmujących się opieką medyczną i społeczną.

READ  Zjednoczone Emiraty Arabskie zaznaczają swoją obecność w eksploracji kosmosu

Sukces pilotażu Safe Space, zleconego i wspieranego przez NHS Devon, oznacza, że ​​długoterminowe oszczędności zostaną osiągnięte przez co najmniej kolejne dwa lata.

Pilotaż jest wynikiem współpracy pomiędzy Torbay i South Devon NHS Foundation Trust, NHS Devon, Torbay Council, Devon and Cornwall Police, Event Paramedic, Platinum Street Marszałkowie, ochrona, kapelani uliczni i lokalne firmy zajmujące się gospodarką nocną.

Arun Chandran dodał: „Pilotaż okazał się już sukcesem i z radością przyjmuję wiadomość, że projekt ten będzie kontynuowany przez co najmniej kolejne dwa lata. Dziękuję naszym agencjom partnerskim za wsparcie”.

Możesz dołączyć do nas na naszych stronach w mediach społecznościowych, śledź nas Facebook, X (dawniej znany jako Twitter) I Wątki Gdzie możesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w South Devon.

Czy masz artykuł, blog lub informację prasową, którą chcesz się z nami podzielić lub ogłosić? Napisz do nas na adres [email protected]