Tech

Bez względu na to, jak stabilny jest Android, nadal trudno go opanować

Źródło: Andrew Merrick / Android Central

W niedzielny poranek mam nadzieję, że po trzech tygodniach spędzonych w Teksasie ponownie zasnę w łóżku, aby odwiedzić rodzinę i przyjaciół. Wracanie do domu jest zawsze zabawne widząc, co się zmieniło, a co się nie zmieniło i jaką pomoc techniczną mogę zrobić osobiście, zamiast przez telefon pół kontynentu dalej. Mam trochę brzoskwiń z Fredericksburga – najlepsze na kontynencie, przepraszam, Georgia – spotkałem przyjaciół, których nie widziałem od lat, i dostaję niezłą dawkę rzeczywistości, gdy pomagam tacie Telefony z Androidem i laptopy.

Jestem użytkownikiem Androida od początku 2012 roku i piszę poradniki na temat Androida od 2014 roku, więc lubię myśleć, że całkiem dobrze rozumiem wszystkie podstawowe funkcje Androida i usługi Google. Ale próbuję rozwiązać niektóre problemy z telefonem Pixel 3a XL moich rodziców, związane z szybkimi ustawieniami i jego Golf Pad – co może być jednym z najgorszych interfejsów dla aplikacji, jakie widziałem od lat – i Asystent Google Funkcje telefonu mojej mamy przypomniały mi o ważnej lekcji.

Oferty VPN: dożywotnia licencja za 16 USD i miesięczne plany za 1 USD i więcej

tylko po coś powinnam Łatwość zmiany lub naprawy w systemie Android wcale tego nie oznacza On jest. A 13 lat później był to problem, który Android powinien był rozwiązać dawno temu.

Szybkie ustawienia Pixela 4a

Źródło: Joe Maring / Android Central

Było wiele rzeczy, które trzeba było „naprawić” na pikselach moich rodziców, kiedy wróciłem do domu. Mój tata miał problemy z losowo włączaną latarką, a kiedy to naprawiono, zaczął mieć problemy z losowym wyłączaniem danych mobilnych. Okazuje się, że to jego spocona kieszeń na spodnie, klikając szybkie ustawienia podczas pracy na podwórku lub gry w golfa.

Kiedy wyjaśniłem, co się stało, zapytał, czy istnieje sposób, aby zapobiec uruchamianiu szybkich ustawień na ekranie blokady – i jest przynajmniej sposób na zablokowanie niektórych przełączników szybkich ustawień, gdy telefon jest zablokowany. Jednak dotyczy to tylko telefonów Samsung i dotyczy tylko przełączników Wi-Fi i danych mobilnych. Zamiast tego musiałem usunąć te opcje z pierwszej strony szybkich ustawień po przejrzeniu menu ustawień ekranu blokady, zabezpieczeń i ekranu blokady, aby znaleźć jakiekolwiek zastosowanie.

READ  John Carmack wprowadza odblokowany system operacyjny dla nieistniejącego zestawu słuchawkowego Oculus Go

Asystent Google na Pixelu 4 XL

Źródło: Joe Maring / Android Central

Na szczęście niektóre poprawki są łatwiejsze. Skonfigurowanie wybierania głosowego, aby mógł korzystać z Asystenta w Silverado bez systemu Android, było tak proste, jak pokazanie mu, że naciskasz i przytrzymujesz przycisk mikrofonu na kierownicy, a następnie ustawiasz asystenta jako domyślną sztuczną inteligencję. Alexa. Oczywiście asystent nie robi wszystko łatwo.

W końcu zajęło się przekopywaniem się do czterech oddzielnych sekcji dla aplikacji Google i Asystenta Google Ponownie włącz wykrywanie słów-kluczy OK Google Na telefonie mojej matki, ponieważ Asystent był ustawiony na niewłaściwe konto Google, a menu Ustawienia w trzech różnych miejscach, w zależności od tego, czy uzyskujesz do niego dostęp z głównej aplikacji Google, aplikacji Asystent Google czy aplikacji Ustawienia.

Piszę instrukcje Asystenta Google od czasów Google Now, a nawet musiałem się podwoić i przypomnieć sobie, gdzie wszystko jest. To jest mój Zawód. Kiedy wszystko zmienia się w zależności od producenta, poszczególnych aplikacji i corocznych zmian od nowych wydań Androida, opanowanie Androida jest jak próba przekształcenia pustyni w ogród zen. Bez względu na to, ile razy uruchomisz linie, ponownie się zamienią.

Nawet niektóre podstawowe zadania konserwacyjne w systemie Android mogą wymagać pętli dekodera:

  • Chcesz utworzyć kopię zapasową wiadomości tekstowych przed przejściem na nowy telefon? Cóż, technicznie Android już tworzy kopie zapasowe SMS-ów, z wyjątkiem tego, że nie tworzy kopii zapasowych MMS-ów, chyba że jesteś płatnym subskrybentem Google One, więc oto jest Aplikacja, której potrzebujesz zamiast tego i jak używać.
  • czy potrzebujesz Wyłącz grupowanie kart W Chrome na Androida, zanim stracisz rozum? Nie możesz tego nawet znaleźć w ustawieniach Chrome; Zamiast tego musisz przeszukać flagi Chrome, ta flaga nie nazywa się grupami kart; Nazywa się to siecią planowania.
  • Nawet blokuj spam i Połączenia przychodzące na Androida Może się różnić w zależności od tego, kto wyprodukował Twój telefon, oraz identyfikatora rozmówcy lub usługi filtrowania spamu, z której korzysta producent.
READ  Zwiastun Metroid Dread ujawnia szefa kreatywnego • Eurogamer.net

A lista jest długa. Z drugiej strony oznacza to, że moja pomoc i poradniki będą bardzo potrzebne w przewidywalnej przyszłości, dzięki czemu moja praca jest bezpieczna. Z drugiej strony trudno jest przekonać nowych użytkowników – a nawet dotychczasowych użytkowników Androida – o łatwości i jakości Androida, gdy tak wiele ustawień, funkcji i możliwości Androida zależy od tego, czy użytkownik ma wiedzę na poziomie entuzjastów, czy też zapasowe urządzenie blisko przeczytania poradnika.

Postacie z Androida na iPhone'a

Źródło: Andrew Merrick / Android Central

Teraz Apple ma znacznie mniejszą swobodę w ustawianiu domyślnych aplikacji, Zakoduj swój ekran głównyI oczywiście Siri nadal jest coraz bardziej za Alexą i Asystentem. Ale jeśli chcesz zmienić jedno z ustawień na swoim iPhonie — konfigurację systemu lub konfigurację aplikacji — wiesz dokładnie, gdzie się udać. Prawie wszystkie ustawienia znajdują się bezpośrednio w aplikacji Ustawienia, jednym dotknięciem lub dotknięciem skrótu.

Android z pewnością ma tę wadę, że aplikacja Ustawienia jest inaczej ułożona i zorganizowana na każdym telefonie. Większość ustawień aplikacji znajduje się w menu aplikacji, które można umieścić w dziesiątkach różnych miejsc w zależności od typu aplikacji i tego, jak często programiści uważają, że będą potrzebne, aby uzyskać do nich dostęp. Chociaż pasek wyszukiwania w aplikacji konfiguracyjnej może pomóc w niektórych z tych problemów, nadal musisz znać magiczne słowa, a nawet wtedy, chyba że jest to podstawowa konfiguracja Androida lub konfiguracja konta Google, nadal musisz ręcznie przeszukiwać menu w Trying żeby dowiedzieć się, gdzie schować ten głupi przełącznik.

Szybkie ustawienia bohatera Androida 12

Źródło: Android Central

materiał ty To największa wizualna aktualizacja Androida od pięciu lat, ale wiele z tych zmian dotyczy bardziej ogólnej aplikacji, wyglądu, stylu i kolorów niż zmiany sposobu, w jaki aplikacje mają umieszczać swoje treści. Użyj powyższych szybkich ustawień: przełączniki są większe i łatwiejsze do dotknięcia, ale nadal nie mamy żadnych opcji wyłączania szybkich ustawień na ekranie blokady, a większość użytkowników nadal nie wie, że mogą w ogóle modyfikować szybkie ustawienia .

READ  Porsche 911 Carrera S kontra 911 (997) GT3

Z każdą aktualizacją Androida sytuacja staje się bardziej spójna u różnych producentów. Chociaż wciąż istnieje wiele aplikacji własnych i zewnętrznych, które mają okropne wady UX – mam całą masę żalu, że GolfPad dał mojemu tacie i mnie podczas miesiące Rozwiązywanie problemów — większość z nich radzi sobie coraz lepiej, gdy ustawienia są łatwe w użyciu i łatwe do znalezienia, a także zmiany uprawnień za pomocą Android 12 Mamy nadzieję, że nowe protokoły przejrzystości dla list Google Play utrzymają ten trend.

W międzyczasie będę nadal udzielał wsparcia technicznego mojej rodzinie i wszystkim innym, którzy staną mi na drodze. Oto kilka notatek ze stresującego weekendu:

  • ten Brak (1) Słuchawki O mój Boże, ta nazwa brzmi interesująco, ale nie mogę się doczekać, aż Galaxy Buds zostaną zaprezentowane na Samsung Unpacked w tym miesiącu.
  • Mówiąc o wydarzeniu Unpacked, przypadki mogą nie być tak ekscytujące jak same telefony, ale Wycieki statusu pierwszej strony Daje mi dobrą przerwę. Posiadanie paska z tyłu do łączenia obu połówek etui i łatwiejszego wyjmowania go z kieszeni wygląda dobrze, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary niektórych kieszeni, do których włożymy go po uruchomieniu.
  • ten Jeden UI oglądać złośliwiec Nadal nie daje nam dogłębnego wglądu w interfejs użytkownika i nawigację, których chcę, ale dobrze przygląda się niektórym tarczom zegarka i niektórym bardziej popularnym aplikacjom. Kopię nowy wygląd śledzenia snu i mam nadzieję, że przełoży się to na resztę Samsung Health. Mam też nadzieję, że aplikacja samsunga z zegarem pozostanie teraz dokładnie taka sama, ponieważ ten zegar jest najlepszą przyjaciółką dziewczyny, gdy próbuje dostroić się do spotkania i gotowania.

– być widzianym