Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bez drastycznych zmian dla Belgii po ciężkiej porażce dla Holandii

Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Grupa D – Belgia v Holandia – Stadion Króla Baudouina, Bruksela, Belgia – 3 czerwca 2022 Zawodnicy Belgii pozują do zdjęcia grupowego przed meczem.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

BRUKSELA (Reuters) – Trener Belgii Roberto Martinez nie dokona drastycznych zmian w swojej drużynie w środowym meczu Ligi Narodów z Polską, nawet po wygranym 4:1 meczu z Holandią w piątek.

To była pierwsza porażka u siebie Belgów od prawie sześciu lat, a oni zajęli drugie miejsce w rankingu FIFA i jeden z faworytów Mistrzostw Świata w tym roku.

– Będą małe zmiany, ale nie chcę, żeby ludzie myśleli, że są to zmiany ze względu na wyniki – powiedział Martinez na konferencji prasowej w przeddzień meczu pierwszej klasy Ligi Grupy D z Polską w Brukseli.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

– Tak nie jest, zmiany zostały zaplanowane z wyprzedzeniem w oparciu o to, jak piłkarze zakończyli sezon w klubie i ile minut grali. Zmiany nie będą spowodowane tym, co wydarzyło się z Holandią.

Łatwo pokonany przez sąsiadów był dla Belgów otrzeźwiającym przeżyciem, a Martinez dał drużynie dwa dni wolnego po przegranej, aby wchłonąć porażkę przed powrotem na trening w poniedziałek.

„Wszyscy ucierpieli w ciągu ostatnich kilku dni, a wynik nie jest taki, jakiego chcieliśmy. Jesteśmy naprawdę rozczarowani, tak samo rozczarowani jak kibice. Musimy natychmiast poprawić, nie na mistrzostwa świata, ale na Polskę” – powiedział. .

Martinez potwierdził, że napastnik Romelu Lukaku opuści dwa kolejne mecze – przeciwko Polsce i Walii na wyjeździe w Cardiff w sobotę – z powodu kontuzji kostki i prawdopodobnie nie zagra w rewanżu z Polską w Warszawie 14 czerwca.

READ  Polska gospodarzem 10. edycji corocznego Święta Klasycznej Koszykówki | Wiadomości, sport, praca

„Z medycznego punktu widzenia nadal istnieją wątpliwości. Mieliśmy mieszane uczucia, kiedy wrócił ze szpitala, ponieważ badanie wykazało, że kontuzja nie była tak poważna, jak się spodziewaliśmy”. – Ale jasne jest, że opuści kolejne dwa mecze, ale ponieważ mamy kolejny mecz w Polsce, chcemy kontynuować z nim współpracę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Napisane przez Marka Gleesona w Kapsztadzie; Edytowanie przez Christiana Radnedge .a

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.