Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bernie Madoff zmarł w więzieniu w wieku 82 lat i 12 lat z powodu swojego 150-letniego wyroku

Bernie Madoff zmarł w więzieniu w wieku 82 lat i 12 lat z powodu swojego 150-letniego wyroku

Bernie Madoff, finansista, który prowadził największy program Ponzi w historii Stanów Zjednoczonych, zmarł w więzieniu w wieku 82 lat.

Madoff zmarł w środę rano z przyczyn naturalnych, według źródeł cytowanych przez Associated Press, w Federalnym Zakładzie Karnym w Butner w Północnej Karolinie, gdzie spędził 12 lat w więzieniu przez 150 lat.

W czerwcu ubiegłego roku zażądano zwolnienia Symata, twierdząc, że umiera z powodu choroby nerek. Jego ówczesny prawnik powiedział, że ma mniej niż 18 miesięcy życia.

Został odrzucony przez sędziego, który powiedział, że popełnił „jedno z najbardziej ohydnych przestępstw finansowych” w historii Stanów Zjednoczonych.

Madoff ukradł ofiary 37 000 ofiar w 136 krajach o wartości 64,8 miliarda dolarów i przez dwie dekady zbierał pieniądze na spłatę innych fałszywych inwestycji, zanim został ostatecznie aresztowany w 2008 roku.

Niektóre z jego ofiar straciły wszystko, a przynajmniej jeden popełnił samobójstwo w wyniku oszustwa.

Bernie Madoff zmarł w więzieniu w wieku 82 lat. Zhańbiony finansista zmarł w środę rano z przyczyn naturalnych, według źródeł cytowanych przez Associated Press.

Madoff zmarł w Federalnym Zakładzie Karnym w Butner w Północnej Karolinie

Madoff zmarł w Federalnym Zakładzie Karnym w Butner w Północnej Karolinie

Sędzia określił to w jego sprawie jako jedną z najbardziej przerażających zbrodni finansowych w historii, jeśli nie najgorszą.

Jeden z synów Madoffa zabił się dwa lata po jego aresztowaniu, a drugi zmarł na chłoniaka.

Madoff został aresztowany w 2008 roku po tym, jak przekazał go swoim dwóm synom

Madoff został aresztowany w 2008 roku po tym, jak przekazał go swoim dwóm synom

Jego żona Ruth przeniosła się do Greenwich w Connecticut po tym, jak został aresztowany, aby żyć na wygnaniu.

Początkowo otrzymał areszt domowy i spędził go w swojej rezydencji na północnym wschodzie.

Sędzia obrócił go na krótko przed skazaniem go. Madoff został skazany na 150 lat więzienia w 2009 roku.

Ostatecznie dwóch dorosłych synów przekazało podatnikowi FBI.

Przyznał im, że ich firma – Bernard L. Madoff Investment Securities – była „jednym wielkim kłamstwem” i że chociaż legalnie rozpoczynał swoją karierę, tak naprawdę od lat nie handlował w imieniu klientów.

READ  Kandydat na prezydenta USA Ron DeSantis uczestniczył w wypadku samochodowym | Wiadomości z USA

Madoff fascynował nie tylko federalnych finansistów i regulatorów, ale także bogatych i sławnych, dla których obiecał zarobić miliony.

Kiedy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd badała nieprawidłowości lub podejrzane transakcje pochodzące z jego biura, uspokoił ją, mówiąc im, że ma kontrolę nad wszystkim.

Uwierzyli mu.

Po aresztowaniu nakazał remont, aby mieć pewność, że podobne przestępstwa już nigdy nie pozostaną niezauważone.

Jego klientami byli Steven Spielberg, aktor Kevin Bacon, były właściciel New York Mets Fred Welbone i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Elie Wise.

Madoff nalegał w więzieniu, że zaczął legalnie działać, ale zaczął popełniać oszustwa na początku lat 90. po wojnie w Zatoce Perskiej, która spowodowała zastój na rynku.

Bernie z żoną Ruth i synem Andrew na imprezie Black Tie na Long Island w 2001 roku. Rodzina mieszkała na wyższych poziomach nowojorskiego społeczeństwa, dzieląc swój czas między Manhattan i Hamptons

Bernie z żoną Ruth i synem Andrew na imprezie Black Tie na Long Island w 2001 roku. Rodzina mieszkała na wyższych poziomach nowojorskiego społeczeństwa, dzieląc swój czas między Manhattan i Hamptons

Madoff ze swoimi dwoma synami, Markiem (po lewej) i Andrew (w środku) w 2001 roku w Hamptons.  Mark i Andrew pracowali z ojcem.  Mark popełnił samobójstwo w drugą rocznicę aresztowania Madoffa w grudniu 2010 roku. Andrew zmarł na chłoniaka w 2014 roku.

Madoff ze swoimi dwoma synami, Markiem (po lewej) i Andrew (w środku) w 2001 roku w Hamptons. Mark i Andrew pracowali z ojcem. Mark popełnił samobójstwo w drugą rocznicę aresztowania Madoffa w grudniu 2010 roku. Andrew zmarł na chłoniaka w 2014 roku.

Sprawy szły gładko aż do krachu finansowego w 2008 roku, kiedy wszyscy jego klienci nagle zaczęli od razu domagać się zwrotu pieniędzy.

Wtedy wyjawił swoim dwóm synom Markowi i Andrzejowi, że to wszystko było kłamstwem.

Mark powiesił się w swoim mieszkaniu na Manhattanie w drugą rocznicę śmierci ojca.

Jego żona później obwiniała ojca męża, mówiąc ABC: „ Nie mógł się wydostać, został poważnie zdradzony i zraniony przez Berniego.

Nienawidzę Berniego Madoffa. Jeśli zobaczę teraz Berniego Madoffa, powiem mu, że uważam go za w pełni odpowiedzialnego za zabicie mojego męża i splunę mu w twarz.

READ  Dyrektor FBI „głęboko zaniepokojony” doniesieniami o tajnych komisariatach chińskiej policji w USA | Chiny

Andrew zmarł na chłoniaka w 2014 roku.

Zdjęcie Ruth Madoff zostało zrobione podczas zakupów w IKEA w Old Greenwich w Connecticut w 2014 roku.

Żona Madoffa, Ruth, uciekła z Manhattanu na wygnaniu po jego aresztowaniu w 2008 roku. Przez ostatnie kilka lat mieszkała spokojnie w Greenwich w stanie Connecticut.

Brat Berniego Petera również został uwięziony. Spędził osiem lat w więzieniu za swoją rolę w spisku i został zwolniony w czerwcu ubiegłego roku.

W 2019 roku Ruth zawarła ugodę z niektórymi ofiarami jej męża, którzy przeżyli, i zapłaciła im 600 tysięcy dolarów.

To była niewielka część oszustwa, którego faktycznie popełnił, ale powiedziała, że ​​to najlepsze, co mogła zrobić z ograniczonymi zasobami, które pozostawiła.

Kiedy FBI aresztowało Madoffa, zamroziło i skonfiskowało większość jego majątku, ale pozwoliło Ruthowi zatrzymać 2,5 miliona dolarów z tytułu opłat prawnych.

Mark Madoff został znaleziony wiszący w swoim mieszkaniu na Manhattanie w grudniu 2010 roku. Jego żona winiła ojca za wstyd, jaki odczuwał za swoje zbrodnie.

Mark Madoff został znaleziony wiszący w swoim mieszkaniu na Manhattanie w grudniu 2010 roku. Jego żona winiła ojca za wstyd, jaki odczuwał za swoje zbrodnie.