Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bennett piąty na drugim etapie Tour of Poland, Dunne czwarty w wyścigu Pucharu Świata – The Irish Times

Bennett piąty na drugim etapie Tour of Poland, Dunne czwarty w wyścigu Pucharu Świata – The Irish Times

Sam Bennett zajął piąte miejsce w drugim etapie niedzielnego Tour de Boulogne. Zawodnik Carrick-on-Suir rozpoczął wyścig w sobotę, ale był bez pozycji w chaotycznym finale, prawie się rozbił, a następnie w zamieszaniu chybił swojej głównej kierownicy. Musiał zadowolić się 14. miejscem, ale był bardzo bliski zwycięstwa na drugim miejscu Zamoz.

„To był naprawdę gorączkowy finisz, z łatami mokrych i suchych dróg, które utrudniały znalezienie dobrej pozycji” – powiedział Bennett. Jednak chłopaki wykonali świetną robotę i dobrze mnie chronili do ostatniej chwili. Wiele zespołów nie było dziś dobrze zorganizowanych, więc zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy w tych warunkach.

„Myślę, że miałem zbyt duże przyspieszenie w nogach, więc nie dostałem ostatniego kopa w finale. Byłem rozczarowany tym, jak się czułem na ostatnich 200m. Ale myślę, że forma jest już prawie gotowa, a ta wielka decyzja jest tuż za rogiem.

Bennett był wyraźnie najszybszym zawodnikiem na ostatnich 50 metrach, jadąc z daleka i zbliżając się do czołowej czwórki. Mógłby to zrobić, gdyby linia znajdowała się kilka metrów dalej.

Przegapił Tour de France, jego zespół zdecydował się na klasyfikację generalną i nie startował od siedmiu tygodni. Niedzielny pokaz doda mu sił, choć kolejna szansa na sprint grupowy nadejdzie dopiero na ostatnim, piątkowym etapie.

W międzyczasie Ronan Dunne kontynuował swoją passę sukcesów w zeszłym tygodniu, zajmując czwarte miejsce w wyścigu Pucharu Świata UCI w Snowshoe w Stanach Zjednoczonych na krajowych mistrzostwach Elite Downhill.

Występ 19-latka był najlepszy w historii Irlandczyka na elitarnym zjeździe Pucharu Świata UCI i dobrze wróży na przyszłość.

W sobotę Matthew Deckard (Irlandia) zajął 14. miejsce w drugiej rundzie Greece Breeze Elites w Bretanii. W drugim sprincie znalazł się w głównej grupie, dziewięć sekund za zwycięzcą Jean-Louis Le Ny (WB-Fybolia Morbihan).

READ  Polska zgadza się na wznowienie eksportu ukraińskiej żywności przez swoją granicę - POLITICO
Tour de Boulogne Polska (World Tour)

Etap II Chełm do Zamościa: 1 Gerben Thijssen (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) 205,6 km 47′23″ w 4 godziny, 2 P Ackermann (ZEA Team Emirates), 3 J Milan (Bahrajn – Zwycięstwo), 4 O KooiVj, 4 O KooiVj Bennett (Bora- Hansgrohe) przez cały czas

Inne irlandzkie: 126 R Mullen (Bora-Hansgrohe) w tym samym czasie