Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Benjamin Netanjahu odrzuca wezwania USA do utworzenia państwa palestyńskiego po konflikcie w Gazie |  wiadomości ze świata

Benjamin Netanjahu odrzuca wezwania USA do utworzenia państwa palestyńskiego po konflikcie w Gazie | wiadomości ze świata

Stany Zjednoczone, najbliższy sojusznik Izraela, stwierdziły, że uznaną na arenie międzynarodowej Autonomię Palestyńską należy „ożywić” po wydaleniu jej ze Strefy Gazy w 2007 roku.


Piątek, 19 stycznia 2024 r. o 01:57 czasu brytyjskiego

Premier Izraela Benjamin Netanjahu odrzucił wezwania USA do utworzenia państwa palestyńskiego i obiecał, że atak na Gazę będzie kontynuowany przez kilka miesięcy.

Dzisiaj, w czwartek, na konferencji prasowej transmitowanej w ogólnokrajowej telewizji dr powiedział: Netanjahu Mówił wyzywającym tonem, wielokrotnie powtarzając, że Izrael nie zaprzestanie ataku, dopóki nie osiągnie swoich celów, jakim jest zniszczenie Izraela. podniecenie grupę zbrojną i zawróć wszystkich pozostałych zakładników w Gazie do ich ojczyzny.

„Nie zadowolimy się niczym innym niż absolutnym zwycięstwem” – powiedział Netanjahu.

Dzieje się to w czasie, gdy Stany Zjednoczone, najbliższy sojusznik Izraela, wzywały kraj do zmniejszenia intensywności niszczycielskiego ataku wojskowego, w którym zginęło prawie 25 000 osób. PalestyńczycyWedług Ministerstwa Zdrowia kierowanego przez Hamas.

the My Powiedział, że uznana na arenie międzynarodowej Autonomia Palestyńska, która rządzi niektórymi obszarami na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu, powinna zostać „aktywowana” i zawrócona do Gazy po wydaleniu jej ze Strefy Gazy w 2007 roku.

Materiał filmowy izraelskiej armii przedstawiający „ataki” i „centrum zbrojeniowe”

Stany Zjednoczone wezwały także do podjęcia kroków w kierunku ustanowienia państwa palestyńskiego.

W środę przemawiając Antoni BlinkenSekretarz stanu USA powiedział, że rozwiązanie dwupaństwowe to najlepszy sposób na ochronę Izraela, zjednoczenie umiarkowanych krajów arabskich i izolację największego wroga Izraela, Iranu.

Na Światowym Forum Ekonomicznym w Szwajcarii powiedział, że bez „ścieżki prowadzącej do państwa palestyńskiego” Izrael nie miałby „prawdziwego bezpieczeństwa”.

I na tej samej konferencji Arabia Saudyjska Minister spraw zagranicznych Faisal bin Farhan Al Saud powiedział, że jego kraj jest gotowy do ustanowienia pełnych stosunków z Izraelem w ramach porozumienia politycznego, ale może to nastąpić jedynie „poprzez pokój dla Palestyńczyków, za pośrednictwem państwa palestyńskiego”.

READ  SpaceX wysyła pierwszą Arabkę na prywatny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną | Wiadomości z nauki i technologii

Czytaj więcej:
Czy eskalacja Izraela z Hezbollahem może doprowadzić do szerszej wojny?
Kim są główni przywódcy Hamasu?
Zakładnicy, którzy pojawili się w filmie Hamasu

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Netanjahu mówi o „jakichkolwiek przyszłych ustaleniach”

Netanjahu, szef skrajnie prawicowego rządu w Izraelu, wielokrotnie sprzeciwiał się rozwiązaniu dwupaństwowemu, twierdząc, że stałoby się ono platformą do ataków na jego kraj.

Zamiast tego powiedział w czwartek, że Izrael „musi sprawować kontrolę bezpieczeństwa nad całym terytorium na zachód od rzeki Jordan”.

Dodał: „Mówię tę prawdę naszym amerykańskim przyjaciołom i przestaję próbować wpychać nas w rzeczywistość, która zagrażałaby państwu Izrael”.

Rzecznik Białego Domu John Kirby natychmiast skrytykował jego uwagi, zapewniając, że prezydent Joe Biden „nie przestanie pracować” na rzecz rozwiązania dwupaństwowego.

„Oczywiście widzimy to inaczej” – dodał.

Kliknij, aby subskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty

Rzecznik Departamentu Stanu USA Matthew Miller powiedział, że pomimo różnic poparcie tego kraju dla Izraela „pozostaje silne”.

„Nie chodzi o presję, jaką Stany Zjednoczone wywierają na nich, aby cokolwiek zrobili. Chodzi o to, aby Stany Zjednoczone dały im szansę, jaką mają” – powiedział.

Przed atakiem Hamasu 7 października obywatele Izraela byli głęboko podzieleni w sprawie planu Netanjahu dotyczącego reformy sądownictwa, ale od tego czasu kraj stoi za wojną.

Według Izraela uważa się, że Hamas nadal przetrzymuje około 130 zakładników.