Bencic przetrwał test Świątka i awansował do ćwierćfinału US Open

6 września 2021; Flushing, Nowy Jork, USA; Belinda Bencic ze Szwajcarii przybywa do Igi Świątek z Polski 8 dnia turnieju US Open 2021 w Narodowym Centrum Tenisowym Billie Jean King w Aosta. Daniel Parhizkaran – USA TODAY Sports

NEW YORK (Reuters) – Szwajcarska mistrzyni olimpijska Belinda Bencic przeżyła dogrywkę w pierwszym secie, pokonując w czwartej rundzie US Open w poniedziałek Polkę Igę Świątek 7-6 (12) 6-3.

Duet zmagał się podczas 23-minutowego dogrywki w gorących i słonecznych warunkach na stadionie Louisa Armstronga, widząc, że Świątek awansował 5-2 na przerwie, gdy Bencic zdobył cztery punkty z rzędu, a każdy z graczy popełniał niezamierzone faule.

Jedenasty rozstawiony Bencic nabrał rozpędu w drugim secie po przerwie w czwartym meczu, gdy Świątek, zdobywca tytułu French Open 2020, zaczął słabnąć.

„W dogrywce zawsze chodzi o szczęście” – powiedział Bencic. „Drugi set zaczął się spokojniej”.

Wyczerpana Bencic podniosła ręce w zwycięstwie po dwóch godzinach i siedmiu minutach, docierając po raz trzeci do ćwierćfinału US Open w poszukiwaniu swojego pierwszego majora po wygranej w Tokio.

„Czuję się, jakbym przeżyła każdy mecz” – powiedziała. „Dzisiaj było mi zdecydowanie trudniej”.