Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bechtel nawiązuje partnerstwa z polskimi firmami w ramach cywilnego programu jądrowego

Bechtel nawiązuje partnerstwa z polskimi firmami w ramach cywilnego programu jądrowego

Lider branży jądrowej podpisał porozumienie z 12 polskimi firmami dotyczące przyszłych prac

Warszawa, PolskaI 25 kwietnia 2022 /PRNewswire/ — Bechtel, zaufany lider w dziedzinie inżynierii, budowy i zarządzania projektami, podpisał dziś protokoły ustaleń z 12 polskimi firmami dotyczące potencjalnego rozwoju dwóch nowych cywilnych elektrowni jądrowych, ponieważ kraj ten dąży do przejścia na czystsze źródła energii, zachowując jednocześnie jego niezależność. MoU zostały podpisane podczas ceremonii, która odbyła się w rezydencji amerykańskiego ambasadora w Kairze Warszawa.

John Hoanetz z Bechtel Corporation (w środku) i Mark Brzeziński, ambasador USA w Polsce, zwracają się do przedstawicieli 12 polskich firm, które podpisały protokoły ustaleń z Bechtel w sprawie ewentualnego rozwoju dwóch nowych cywilnych elektrowni jądrowych. Wydarzenie odbyło się w rezydencji ambasadora w Warszawie.

Firmy świadczą usługi od wykopów i budowy infrastruktury po beton, tunele, instalacje elektryczne i ciężkie dźwigi.

„Budowa tych elektrowni wymagała polskiej wiedzy i tysięcy wykwalifikowanych polskich pracowników” – powiedział Ahmet Tokpinar, dyrektor generalny linii biznesowej energetyki jądrowej firmy Bechtel. „Jako partner EPC dla tych projektów, Bechtel zamierza dołączyć do wielu polskich firm jako kluczowi członkowie naszego zespołu podwykonawców. Nadszedł czas, aby zidentyfikować przyszłych partnerów w łańcuchu dostaw”.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński powiedział: „To kolejny ważny krok naprzód w projekcie, który połączy nasze dwa kraje w ciągu 100-letniego partnerstwa. Polska Cieszymy się, że możemy wspierać Bechtel i Westinghouse w wyborze lokalnych polskich dostawców do tego strategicznego projektu”.

Bechtel i Westinghouse Electric Company wspólnie przygotowują perspektywiczny projekt inżynieryjny do rozpatrzenia przez rząd dla trzyreaktorowej elektrowni na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Elektrownia, w której zastosowano reaktory Westinghouse AP1000, będzie: Polska Pierwsza cywilna elektrownia jądrowa.

Wśród pierwszych 12 firm, które podpisały MOU, znajdują się niektóre Polska Największe i wiodące firmy z zakresu budownictwa i inżynierii ciężkiej:

 • BAKS – produkcja elektrycznych torów kablowych.

 • Budimex – generalny wykonawca w sektorach infrastruktury: drogi, koleje, lotniska; Budownictwo kubaturowe, energetyczne, przemysłowe i środowiskowe.

 • Duraco – Generalny Wykonawca, Budownictwo, Tunelowanie, Montaż.

 • Energoprojekt – Katowice SA – Inżyniering instalacji energetycznych, chemicznych, petrochemicznych i przemysłowych.

 • Hitachi Energy Poland – Produkcja transformatorów, produktów wysokiego napięcia, oprogramowania dla przedsiębiorstw i systemów automatyki stacyjnej

 • ILF – Projekty Przemysłowe i Inżynieria Infrastruktury

 • KB Pomorze – Inżynieria, Zakupy, Budowa Rafinerii, Zakładów Petrochemicznych, Zakładów Przeładunkowych i Magazynowych

 • Mostal Warzawa – Generalny Wykonawca we wszystkich branżach

 • Polimex Mostostal – Generalny wykonawca i inżynieria w sektorach energetycznym, petrochemicznym i ochrony środowiska.

 • Protea Group – Dźwigi, urządzenia przeładunkowe i podnoszące

 • Vistal Gdynia SA – Produkcja stali i montaż urządzeń

 • Zarmen – Instalacje elektryczne, produkcja urządzeń energetycznych

READ  CD Projekt w Polsce rozwija Cyberpunk po pobiciu zysków

W przyszłości pojawi się więcej umów.

Bechtel i Westinghouse zapewniają praktyczne doświadczenie w budownictwie jądrowym. Bechtel zbudował lub utrzymywał ponad 80 reaktorów w Stanach Zjednoczonych i 150 na całym świecie we wszystkich głównych projektach. Bechtel kończy obecnie budowę jedynej w Polsce rozbudowy swojej elektrowni jądrowej Zjednoczone państwow Plant Vogtle w stanie Gruzja. Ta dwujednostkowa rozbudowa wykorzystuje również reaktory Westinghouse AP1000.

O firmie Bechtel:

Bechtel to zaufany partner w zakresie inżynierii, budowy i zarządzania projektami dla przemysłu i administracji. Wyróżniając się jakością naszych pracowników i niestrudzonym dążeniem do osiągania jak najlepszych wyników, dostosowujemy nasze możliwości do celów naszych klientów, aby wywierać trwały pozytywny wpływ. Od 1898 roku pomogliśmy klientom zrealizować ponad 25 000 projektów w 160 krajach na wszystkich siedmiu kontynentach, które stworzyły miejsca pracy, rozwinęły gospodarki, poprawiły odporność światowej infrastruktury, zwiększyły dostęp do niezbędnej energii, zasobów i usług oraz stworzyły świat bezpieczniejsze i czystsze miejsce.

Obsługa infrastruktury Bechtel. jądrowe, bezpieczeństwo i środowisko; Ropa naftowa, gaz i chemikalia; oraz rynki górnicze i metalurgiczne. Nasze usługi rozciągają się od wstępnego planowania i inwestycji, poprzez uruchomienie i eksploatację. www.Bechtel.com

Połączenie z mediami:

Fred de Souza
[email protected]
Telefon. +1 703-429-6435

bechtel.com. (PRNewsFoto/Bechtel)

bechtel.com. (PRNewsFoto/Bechtel)

Cision

Cision

Wyświetl oryginalną zawartość do pobrania multimediów:https://www.prnewswire.com/news-releases/bechtel-forges-partnerships-z-polskimi-firmami-dla-cywilnego-programu-nuklearnego-301532289.html

bloki źródłowe